Schneider Electric Modicon M221 - TM221C24T - gépvezérlő PLC, 24 I/O, tranzisztor (source) kimenet, RS232/RS485, 24 VDC
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Modicon M221 TM221C24T egy nagy teljesítményű, kompakt logikai vezérlő (PLC), amely ideális megoldást kínál kisebb és közepes automatizálási feladatokhoz. Ez a 24 V DC tápfeszültséggel működő, tranzisztoros (PNP) kimenetekkel rendelkező vezérlő különösen jól használható ipari folyamatirányításban, épületautomatizálásban és gépvezérlési alkalmazásokban, ahol megbízható működésre és rugalmas csatlakozási lehetőségekre van szükség.
A TM221C24T modell 24 digitális be- és kimeneti ponttal rendelkezik, ebből 14 diszkrét bemenet (köztük 4 gyors bemenet az IEC 61131-2 Type 1 szabványnak megfelelően) és 10 tranzisztoros kimenet (köztük 2 gyors kimenet). Emellett 2 analóg bemenettel is el van látva 0-10 V tartományban, ami tovább növeli a vezérlési lehetőségeket. A beépített gyors be- és kimenetek lehetővé teszik a nagy sebességű jelek feldolgozását, számlálást, pozicionálást és impulzus kimenet generálását akár 100 kHz frekvenciáig.
A vezérlő kimeneti áramkörei 24 V DC feszültséget és csatornánként 0,5 A áramerősséget biztosítanak, emellett túlterhelés és rövidzárlat elleni védelemmel vannak ellátva. A kimeneti oldalon a pozitív logikájú (source) kapcsolás megbízható működést teszt lehetővé. Az eszköz I/O pontjai moduláris bővíthetőséget kínálnak: lokális architektúrában akár 7, míg távoli I/O-architektúrában akár 14 bővítőmodul csatlakoztatható.
A TM221C24T robusztus kialakítása megfelel számos ipari szabványnak (IEC 61131-2, UL 508, stb.) és rendelkezik többek között DNV-GL, LR, cULus, RCM, EAC, ABS, CE tanúsításokkal. Az eszköz IP20 védettségi fokozattal rendelkezik, és -10...55 °C (vízszintes telepítés) vagy -10...35 °C (függőleges telepítés) környezeti hőmérséklet-tartományban üzemeltethető. A készülékház méretei kompaktak: 90 mm magasság, 110 mm szélesség és 70 mm mélység, a tömege pedig mindössze 0,395 kg.
Schneider Electric Modicon M221 - TM221C24T - gépvezérlő PLC műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Modicon M221
Termék vagy komponens típusa: Logikai vezérlő
Névleges tápfeszültség: 24 V DC
Diszkrét bemenetek száma: 14, ebből 4 gyors bemenet (IEC 61131-2 Type 1 szerinti)
Analóg bemenetek száma: 2 db 0...10 V
Diszkrét kimenetek típusa: Tranzisztor
Diszkrét kimenetek száma: 10 tranzisztor, ebből 2 gyors kimenet
Diszkrét kimeneti feszültség: 24 V DC
Diszkrét kimeneti áramerősség: 0,5 A
Kiegészítő jellemzők
Diszkrét I/O pontok száma: 24
I/O bővítőmodulok maximális száma: 7 (helyi I/O-architektúra), 14 (távoli I/O-architektúra)
Tápfeszültség határértékek: 20,4...28,8 V
Bekapcsolási áram: 35 A
Maximális teljesítményfelvétel: 13 W 24 V-nál (max. számú I/O bővítőmodullal), 4,1 W 24 V-nál (I/O bővítőmodul nélkül)
Tápegység kimeneti árama: 0,52 A 5 V a bővítőbuszhoz, 0,2 A 24 V a bővítőbuszhoz
Diszkrét bemeneti logika: Nyelő vagy forrás (pozitív/negatív)
Analóg bemeneti felbontás: 10 bit
LSB érték: 10 mV
Konverziós idő: 1 ms csatornánként + 1 vezérlő ciklusidő az analóg bemenetnél
Válaszidők
Gyors bemenetek: 5 μs bekapcsolási idő, 5 μs kikapcsolási idő (I0, I1, I6, I7 terminálok)
Normál bemenetek: 35 μs bekapcsolási/kikapcsolási idő
Gyors kimenetek: 5 μs bekapcsolási/kikapcsolási idő (Q0...Q1 terminálok)
Normál kimenetek: 50-300 μs bekapcsolási/kikapcsolási idő (termináltól függően)
Memória és teljesítmény
Adatmentés: 256 kB beépített flash memória az alkalmazás és adatok biztonsági mentéséhez
Adattárolási eszköz: 2 GB SD kártya (opcionális)
Elem típusa: BR2032 vagy CR2032X lítium nem újratölthető
Biztonsági mentés ideje: 1 év 25°C-on (tápellátás kimaradása esetén)
Csatlakozási lehetőségek
Fizikai jellemzők
Magasság: 90 mm
Szélesség: 110 mm
Mélység: 70 mm
Nettó tömeg: 0,395 kg
IP védettségi fokozat: IP20 védőburkolattal
Környezeti jellemzők
Üzemi környezeti hőmérséklet: -10...55°C (vízszintes telepítés), -10...35°C (függőleges telepítés)
Tárolási környezeti hőmérséklet: -25...70°C
Relatív páratartalom: 10...95%, kondenzáció nélkül (üzem közben és tároláskor)
Üzemi tengerszint feletti magasság: 0...2000 m
Tárolási tengerszint feletti magasság: 0...3000 m
Rezgésállóság: 3,5 mm 5...8,4 Hz-en, 1 gn 8,4...150 Hz-en (szimmetrikus sínen és panel rögzítésnél)
Ütésállóság: 147 m/s² 11 ms-ig
Termék adatok
Szélesség méret
141,42 mm
Hosszúság méret
154,97 mm
Magasság méret
110,21 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Kivitel
kompakt
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
75,9 mm