Schneider Electric Modicon Easy M200 - TM200C24T - PLC, 24 I/O1xRS485, tranzisztoros kimenet (source), 24 VDC
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Easy Modicon M200 TM200C24T egy kompakt, sokoldalú programozható logikai vezérlő (PLC) a Schneider Electric kínálatából, amely ideális megoldást kínál a kis- és közepes méretű automatizálási feladatokra. A készülék 24 V DC tápfeszültséggel működik és összesen 24 be- és kimeneti ponttal rendelkezik, amelyek rugalmas felhasználást tesznek lehetővé a legkülönfélébb ipari alkalmazásokban.
A vezérlő 14 diszkrét bemeneti pontot kínál, amelyek közül 4 gyors bemenet (I2...I5), 4 nagy sebességű bemenet (I0, I1, I6, I7) és 6 normál bemenet (I8...I13) található. Ezek a bemenetek 24 V DC feszültséggel működnek, a bemeneti áram 7 mA, és mind sink (negatív), mind source (pozitív) logikával használhatók az IEC 61131-2 szabványnak megfelelően. A készülék 10 tranzisztoros kimenettel is rendelkezik, amelyek közül 2 gyors kimenet (Q0...Q1) PLS/PWM/PTO módban használható, míg a további 8 kimenet (Q2...Q9) normál tranzisztoros kimenet. A kimenetek 24 V DC feszültségen működnek, pozitív logikájúak (source típus), és egyenként 0,5 A terhelhetőséggel bírnak, ami elegendő a legtöbb ipari alkalmazáshoz.
A TM200C24T kiemelkedő kommunikációs képességekkel rendelkezik: Mini B USB 2.0 porton keresztül közvetlenül programozható, valamint rendelkezik RS485 és RS232/RS485 interfészekkel is. A kommunikációs sebessége 1,2-115,2 kbit/s között állítható RS485 esetén (15 m-es távolságig), RS232 esetén (3 m-es távolságig), illetve 12 Mbit/s sebességet biztosít az USB kapcsolaton keresztül. A készülék támogatja a Modbus master/slave protokollokat RTU/ASCII formátumban, valamint a SoMachine-Network protokollt is. Pozícionálási funkciókat is ellát: PWM/PLS 2 csatornás, 100 kHz-es frekvenciával, valamint különféle vezérlőjel típusokat támogat, mint a quadratúra (x1, x2, x4), impulzus/irány, egyfázisú és CW/CCW, valamennyi 100 kHz-es frekvenciával a gyors bemeneteken (HSC mód). A vezérlő 4 gyors számlálóbemenettel is rendelkezik HSC módban, 100 kHz-es frekvenciával, 32 bites felbontással.
A TM200C24T kompakt kialakítású, mindössze 130 mm széles, 90 mm magas és 70 mm mély, 0,416 kg tömegű készülék. IP20-as védettséggel rendelkezik (ha a védőburkolat a helyén van), és megfelel az IEC 61010-2-201 és IEC 61131-2 szabványoknak. Széles hőmérsékleti tartományban használható: működési hőmérséklete 0...55 °C (vízszintes telepítés esetén), tárolási hőmérséklete -25...70 °C között van. Telepíthető TH35-15 vagy TH35-7.5 típusú DIN sínre az IEC 60715 szabványnak megfelelően, illetve panel felületre is rögzíthető. A Schneider Electric Easy Modicon M200 TM200C24T logikai vezérlő tökéletes választás azok számára, akik kompakt, megbízható és sokoldalú automatizálási megoldást keresnek kisebb rendszerek irányításához.
Schneider Electric Modicon Easy M200 - TM200C24T -PLC, 24 I/O1xRS485, tranzisztoros kimenet (source), 24 VDC műszaki adatok
Főbb jellemzők
Terméktípus: Logikai vezérlő (PLC)
Termékcsalád: Easy Modicon M200
Típuskód: TM200C24T
Névleges tápfeszültség: 24 V DC
Diszkrét I/O pontok száma: 24
Bemenetek
Bemeneti feszültség: 24 V DC
Bemeneti áram: 7 mA
Bemeneti impedancia: 3.3 kOhm
Bemeneti logika: Sink vagy source (pozitív/negatív) 1-es típus, IEC 61131-2 szabvány szerint
Kimenetek
Kimeneti pontok: Q0...Q1: 2 gyors kimenet (PLS/PWM/PTO mód), Q2...Q9: 8 tranzisztoros kimenet
Kimeneti feszültség: 24 V DC
Kimeneti áram: 0.5 A
Kimeneti logika: Pozitív logika (source)
Kimeneti típus: Tranzisztor
Maximum terhelhetőség: 2 A (COM 0), 3 A (COM 1)
Teljesítmény
Teljesítményfelvétel: 16 W 24 V DC tápfeszültségnél (maximális I/O esetén)
Indítóáram: 35 A
Védelmi rendszer: Túlterhelés- és rövidzárlat-védelem 2 A-nél
Automatikus visszaállítási idő: 1 s
Memória és feldolgozás
Memória kapacitás: 512 byte belső flash memória a programok biztonsági mentéséhez
Adattárolási lehetőség: 32 GB micro SD kártya (opcionális)
Elem típusa: BR2032 Li-CFx (Lithium-Carbon Monofluoride), 5 éves élettartam
Adatmegőrzés: 3 év 25 °C hőmérsékleten (tápellátás megszakítása esetén)
Végrehajtási idő: 0.3 ms 1000 utasításra (esemény és időszakos feladat esetén)
Óraeltérés: <= 90 s/hónap 25 °C-on
Kommunikáció
Fizikai jellemzők
Magasság: 90 mm
Szélesség: 130 mm
Mélység: 70 mm
Nettó tömeg: 0.416 kg
IP védettségi fokozat: IP20 védőburkolattal
Környezeti feltételek
Üzemi hőmérséklet: 0...55 °C (vízszintes telepítés esetén)
Tárolási hőmérséklet: -25...70 °C
Relatív páratartalom: 10...95%, kondenzáció nélkül (működési és tárolási)
Működési tengerszint feletti magasság: 0...2000 m
Tárolási tengerszint feletti magasság: 0...3000 m
Termék adatok
Szélesség méret
138 mm
Hosszúság méret
136 mm
Magasság méret
90 mm
Mélység
70 mm