A Schneider Electric Harmony XPE XPER711 egy professzionális, ipari környezetbe tervezett lábkapcsoló, amely kiváló megbízhatóságot és biztonságos működést garantál. Ez a narancssárga színű, fém burkolatú lábkapcsoló kifejezetten olyan alkalmazásokhoz ideális, ahol a gépkezelőnek mindkét keze foglalt, vagy más módon nem tud hagyományos kapcsolót működtetni. Az XPER711 modell védőtetővel rendelkezik, ami megakadályozza a véletlen aktiválást, ezzel fokozva a munkafolyamatok biztonságát.
A Harmony XPE XPER711 lábkapcsoló 2 lépéses működésű, ami precíz irányítást tesz lehetővé a gépek vagy berendezések vezérlése során. A kapcsolási összeállítás 2 NC + NO kontaktusból áll (gyárilag 2 NC és 1 NO), amely sokoldalú felhasználást tesz lehetővé különböző ipari alkalmazásokban. A termék IEC 60947-5-1 K függeléknek megfelelő pozitív nyitással rendelkezik, ami biztonsági szempontból kiemelkedően fontos tulajdonság. Az IP66-os védettség biztosítja, hogy a kapcsoló ellenálljon a pornak és erős vízsugárnak, valamint az IP669 jelölés a nagy nyomású mosás elleni védelmet is garantálja, így kiválóan alkalmazható olyan ipari környezetben is, ahol rendszeres tisztítás szükséges.
Műszaki szempontból az XPER711 lábkapcsoló kimagasló teljesítményt nyújt. Az AC-15 kategóriában 3 A névleges üzemi árammal rendelkezik 240 V feszültségen, míg DC-13 kategóriában 0,27 A áramerősséggel bír 250 V-on. A 15 millió mechanikai kapcsolási ciklus kivételes tartósságot biztosít még intenzív használat mellett is. A kapcsoló névleges szigetelési feszültsége 500 V (3-as szennyezettségi fokozat mellett) az IEC 60947-1, NF C 20-040 C csoport és VDE 0110 C csoport előírásainak megfelelően, valamint 300 V az UL 508 és CSA C22.2 No 14 szabványok szerint. A 6 kV névleges lökőfeszültség-állóság tovább növeli a termék megbízhatóságát. A kapcsolóhoz két darab Pg 16 kábelbevezetés tartozik, ISO M20 mérethez a DE9RA620 adapter használata szükséges. A csatlakoztatás csavaros sorkapcsokkal történik, amelyek 1 x 2,5 mm² vagy 2 x 1,5 mm² keresztmetszetű vezetékek fogadására alkalmasak.
A Schneider Electric XPER711 lábkapcsoló kivételes környezeti paraméterekkel rendelkezik, -25°C és +70°C közötti működési hőmérséklet-tartománnyal, valamint -40°C és +70°C közötti tárolási hőmérséklet-tartománnyal. A termék 15 g rezgésállósággal rendelkezik 10-500 Hz frekvenciatartományban az IEC 60068-2-6 szerint, valamint 150 g ütésállósággal az NF E 09-031 és 20 g ütésállósággal az IEC 60068-2-27 szabvány szerint. A kapcsoló rövidzárlat elleni védelmére 10 A-es gG típusú biztosíték alkalmazása javasolt az IEC 60947-5-1 és VDE 0660-200 szabványoknak megfelelően. Az XPER711 lábkapcsoló különböző egyenáramú DC-13 terheléseknél is kiváló teljesítményt nyújt: 10 W terhelhetőség 24 V-on, 7 W 48 V-on és 4 W 120 V-on, mindegyik esetben 5 millió kapcsolási ciklussal <60 kapcsolás/perc működési frekvencia mellett.
Schneider Electric Harmony XPE - XPER711 - lábkapcsoló, 2 fokozatú, 1NO+2NC, védeőtetővel, fém, kioldóval, narancssárga műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Harmony XPE
Terméktípus: Lábkapcsoló
Anyag: Fém
Lábkapcsoló típusa: Egypedálos lábkapcsoló
Rövid terméknév: XPER
Tartozékok: Védőtető
Kioldómechanizmus: Kioldóval
Érintkező működése: 2 fokozat
Érintkezők típusa és összetétele: 2 NC + NO
Szín: Narancssárga
Kiegészítő jellemzők
Pozitív nyitás: IEC 60947-5-1 K függeléknek megfelelő
Csatlakozások: Csavaros sorkapocs, ≤ 1 x 2,5 mm² kábelvéggel vagy anélkül
Csavaros sorkapocs, ≤ 2 x 1,5 mm² kábelvéggel vagy anélkül
Kábelbemenet: 2 bemenet Pg 16 tömszelencéhez
Mechanikai élettartam: 15000000 ciklus
Névleges üzemi áram: 3 A, 240 V, AC-15, A300
0,27 A, 250 V, DC-13, Q300 az IEC 60947-5-1 A függelékének megfelelően
Névleges szigetelési feszültség: 500 V (3-as szennyezettségi fok) az IEC 60947-1 szerint
500 V (3-as szennyezettségi fok) az NF C 20-040 C csoport szerint
500 V (3-as szennyezettségi fok) a VDE 0110 C csoport szerint
300 V az UL 508 szerint
300 V a CSA C22.2 No 14 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság: 6 kV az IEC 60947-1 szerint
Maximális ellenállás a csatlakozók között: 25 MOhm az IEC 60255-7 3. kategória szerint
25 MOhm az NF C 93-050 A módszer szerint
Rövidzárlat elleni védelem: 10 A gG típusú biztosíték az IEC 60947-5-1 szerint
10 A gG típusú biztosíték a VDE 0660-200 szerint
Névleges üzemi teljesítmény W-ban: 10 W DC-13, működési frekvencia <60 cikl/perc, 5000000 ciklus, 24 V, terhelési tényező: 0,5 az IEC 60947-5-1 C függeléke szerint
4 W DC-13, működési frekvencia <60 cikl/perc, 5000000 ciklus, 120 V, terhelési tényező: 0,5 az IEC 60947-5-1 C függeléke szerint
7 W DC-13, működési frekvencia <60 cikl/perc, 5000000 ciklus, 48 V, terhelési tényező: 0,5 az IEC 60947-5-1 C függeléke szerint
Környezeti jellemzők
Szabványok: NF E 09-031
Terméktanúsítványok: FIMKO
Védőkezelés: TC
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25…70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40…70 °C
Rezgésállóság: 15 gn (f= 10…500 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 150 gn az NF E 09-031 szerint
20 gn az IEC 60068-2-27 szerint
Túlfeszültség kategória: I. osztály az IEC 61140 szerint
I. osztály az NF C 20-030 szerint
IP védettségi fokozat: IP66 az IEC 60529 szerint
IP669 az IEC 60529 szerint