A Schneider Electric Harmony XPE termékcsaládba tartozó XPEM3110D kettős lábkapcsoló kiváló minőségű ipari vezérlőeszköz, amely kifejezetten a megbízható működést igénylő környezetekbe készült. Ez a kék színű, fém anyagú lábkapcsoló védőtetővel rendelkezik, amely megvédi a véletlen működtetéstől, növelve ezzel a munkabiztonságot ipari környezetben.
A Harmony XPE XPEM3110D lábkapcsoló 1 lépcsős működési móddal rendelkezik, és 2×2 NC + 1 NO érintkezővel van felszerelve, ami sokoldalú vezérlési lehetőséget biztosít különböző ipari alkalmazásokban. A kapcsoló IEC 60947-5-1 K függelék szerinti pozitív nyitással rendelkezik, ami azt jelenti, hogy az érintkezők mechanikus működtetése biztosítja a megbízható és biztonságos nyitást még meghibásodás esetén is. Ez különösen fontos biztonsági alkalmazásokban, ahol a kapcsoló hibája súlyos következményekkel járhat.
A csatlakozási lehetőségeket tekintve a XPEM3110D csavaros csatlakozóval rendelkezik, amely képes befogadni 1×2,5 mm² vagy 2×1,5 mm² vezetékeket, végelzáróval vagy anélkül. A kábelbevezetés 2 db Pg 16 tömszelencével történik. Ha ISO M20 méretű tömszelencét szeretnénk használni, ehhez a DE9RA620 adaptert kell alkalmazni. Az érintkezők villamos jellemzői figyelemre méltóak: AC-15 kategóriában 3 A, 240 V terhelhetőséggel, míg DC-13 kategóriában 0,27 A, 250 V értékekkel rendelkezik az IEC 60947-5-1 A függelék szerint. A névleges szigetelési feszültség (Ui) 500 V, ami megfelel a 3-as szennyezettségi fokozatnak az IEC 60947-1, NF C 20-040 és VDE 0110 szabványok szerint, míg UL 508 és CSA C22.2 No 14 szerint ez az érték 300 V.
A Schneider Electric XPEM3110D lábkapcsoló kiemelkedően magas mechanikai élettartammal büszkélkedhet: 15 millió kapcsolási ciklust képes teljesíteni. Ez a tartós kialakítás párosul az IP66 védettségi fokozattal az IEC 60529 szerint, amely teljesen porvédetté és vízsugár ellen védetté teszi a készüléket. Sőt, IP669 védettséggel is rendelkezik, ami azt jelenti, hogy nagy nyomású, forró vizes tisztítás esetén is megbízhatóan működik. Széles üzemi hőmérséklettartománya (-25...70°C) és tárolási hőmérséklettartománya (-40...70°C) lehetővé teszi szélsőséges körülmények közötti alkalmazását is. Rezgésállósága 15 gn (f=10...500 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint, míg ütésállósága 150 gn az NF E 09-031 és 20 gn az IEC 60068-2-27 szabvány szerint.
A termék fizikai jellemzőit tekintve a kapcsolók érintkezőinek elrendezése precízen meghatározott: (11-12)NC, B, (13-14)NO, (23-24)NO, (21-22)NC. Nettó tömege 5,92 kg, amely tükrözi a robusztus, ipari kivitelt. A készülék az I. érintésvédelmi osztályba tartozik az IEC 61140 és NF C 20-030 szabványoknak megfelelően. A XPEM3110D ideális választás olyan ipari környezetben, ahol lábbal történő, biztonságos vezérlésre van szükség, különösen olyan helyzetekben, ahol a kezelő keze más feladatokat végez, vagy ahol a higiéniai követelmények megkövetelik a kéz érintése nélküli működtetést.
Harmony XPE XPEM3110D műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Harmony XPE
Terméktípus: Lábkapcsoló
Anyag: Fém
Lábkapcsoló típusa: Kettős lábkapcsoló
Rövidített név: XPEM
Mellékelt felszerelés: Védőtető
Kioldó mechanizmus: Kioldó mechanizmus nélkül
Érintkező működés: 1 lépcsős
Érintkezők típusa és összetétele: 2 x 2 NC + 1 NO
Szín: Kék
Kiegészítő jellemzők
Pozitív nyitás: IEC 60947-5-1 K függelék szerinti megfelelés
Csatlakozások - kapcsok: Csavaros csatlakozókapocs, <= 1 x 2.5 mm² vezetékkel vagy anélkül
Csavaros csatlakozókapocs, <= 2 x 1.5 mm² vezetékkel vagy anélkül
Kábelbevezetés: 2 db menetes Pg 16 tömszelence bement (ISO M20-hoz használjon DE9RA620 adaptert)
Mechanikai élettartam: 15 000 000 ciklus
Névleges üzemi áram [Ie]: 3 A, 240 V, AC-15, A300
0.27 A, 250 V, DC-13, Q300 az IEC 60947-5-1 A függelék szerint
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 500 V (3-as szennyezettségi fokozat) az IEC 60947-1 szerint
500 V (3-as szennyezettségi fokozat) az NF C 20-040 C csoport szerint
500 V (3-as szennyezettségi fokozat) a VDE 0110 C csoport szerint
300 V az UL 508 szerint
300 V a CSA C22.2 No 14 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV az IEC 60947-1 szerint
Maximális ellenállás a kapcsok között: 25 MOhm az IEC 60255-7 3. kategória szerint
25 MOhm az NF C 93-050 A módszer szerint
Rövidzárlat-védelem: 10 A gG típusú olvadóbiztosító az IEC 60947-5-1 szerint
10 A gG típusú olvadóbiztosító a VDE 0660-200 szerint
Névleges üzemi teljesítmény W-ban: 10 W DC-13, működési gyakoriság <60 ciklus/perc, 5000000 ciklus, 24 V, terhelési tényező: 0.5 az IEC 60947-5-1 C függelék szerint
4 W DC-13, működési gyakoriság <60 ciklus/perc, 5000000 ciklus, 120 V, terhelési tényező: 0.5 az IEC 60947-5-1 C függelék szerint
7 W DC-13, működési gyakoriság <60 ciklus/perc, 5000000 ciklus, 48 V, terhelési tényező: 0.5 az IEC 60947-5-1 C függelék szerint
Fizikai jellemzők
Érintkezők elrendezése: (11-12)NC, B, (13-14)NO, (23-24)NO, (21-22)NC
Nettó tömeg: 5.92 kg
Környezeti jellemzők
Szabványok: NF E 09-031
Termék tanúsítványok: CSA, FIMKO
Védőkezelés: TC
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25…70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40…70 °C
Vibrációállóság: 15 gn (f= 10…500 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 150 gn az NF E 09-031 szerint
20 gn az IEC 60068-2-27 szerint
Túlfeszültség kategória: I. osztály az IEC 61140 szerint
I. osztály az NF C 20-030 szerint
IP védettségi fokozat: IP66 az IEC 60529 szerint
IP669 az IEC 60529 szerint