Schneider Electric Harmony XB4 - XB4BW73731M5 - komplett fém kettősfejű nyomógomb, Ø22, 1NO+1NC, zöld "I" + piros "O" gomb + LED, 230VAC
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Harmony XB4 termékcsalád XB4BW73731M5 típusú megvilágított, kettősfejű nyomógombja egy rendkívül sokoldalú és megbízható ipari vezérlőelem. Ez a 22 mm átmérőjű, króm bevonatú fém kerettel ellátott kapcsoló ideális választás különböző ipari alkalmazásokhoz, ahol a gépkezelők számára egyértelmű vizuális visszajelzést kell biztosítani a be- és kikapcsolt állapotokról.
A Harmony XB4BW73731M5 kiemelkedő műszaki paraméterekkel rendelkezik: 1NO+1NC érintkezőkonfigurációval, lassú bontású kontaktusokkal, amelyek ezüst ötvözetből (Ag/Ni) készültek az optimális elektromos vezetés érdekében. Az érintkezők szabványos alkalmazásra vannak tervezve, és megfelelnek az IEC 60947-5-1 K mellékletének pozitív nyitás tekintetében. A termék működési ereje 3,5 N az NC érintkező és 3,8 N az NO érintkező elektromos állapotának megváltoztatásához, a teljes működési út pedig 4,3 mm. Az elektromos csatlakozás csavaros szorítókapcsokkal történik, amelyek 2x1,5 mm² vezetékkel és 1x0,22 mm² vezetékkel kompatibilisek. A szorítónyomaték 0,8-1,2 Nm között állítható be az IEC 60947-1 szerint.
Az elektromos paraméterek tekintetében a XB4BW73731M5 névleges szigetelési feszültsége 600 V (3-as szennyezettségi fokozat), névleges impulzus-állósági feszültsége pedig 6 kV az IEC 60947-1 szerint. A névleges üzemi áram különböző terhelési kategóriákban változó: AC-15 kategóriában 3 A 240 V-nál, 6 A 120 V-nál, DC-13 kategóriában pedig 0,1 A 600 V-nál, 0,27 A 250 V-nál, illetve 0,55 A 125 V-nál. A kapcsoló elektromos élettartama kiemelkedő: 1000000 ciklus különböző terhelési körülmények között. A beépített LED élettartama 100000 óra névleges feszültségen és 25°C-on, áramfelvétele pedig mindössze 14 mA.
Schneider Electric Harmony XB4 - XB4BW73731M5 kettősfejű nyomógomb műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: Harmony XB4
Terméktípus: Megvilágított kettősfejű nyomógomb
Rövid név: XB4
Előlap anyaga: Krómbevonatú fém
Fejrész típusa: Standard
Szerelési átmérő: 22,5 mm
Jelölés színe: Fekete jelölés fehér sapkákon, fehér jelölés zöld, piros vagy fekete sapkákon
Fényforrás: Védett LED
Fényforrás színe: Fehér
Komplett termék: Igen
Fizikai jellemzők
Rögzítőgyűrű anyaga: Zamak
Magasság: 50 mm
Szélesség: 30 mm
Mélység: 59 mm
Jelzőegység fejének formája: Téglalap
Működtető típusa: Rugós visszatérítés
Működtető profil: 1 süllyesztett - 1 kiemelkedő nyomógomb - 1 központi jelzőfény
Működtetők leírása: Zöld "I" - piros "O"
Működtető profil: Zöld süllyesztett, I (fehér), Piros kiemelkedő, O (fehér)
Elektromos jellemzők
Érintkezők típusa és összetétele: 1 NO + 1 NC
Érintkező működése: Lassú bontású
Érintkezők használata: Standard érintkezők
Pozitív nyitás: Megfelel az IEC 60947-5-1 K mellékletének
Működési út: 1,5 mm (NC elektromos állapot változása), 2,6 mm (NO elektromos állapot változása), 4,3 mm (teljes út)
Működési erő: 3,5 N NC elektromos állapot változása, 3,8 N NO elektromos állapot változása
Mechanikai élettartam: 1000000 ciklus
Csatlakozások - kapcsok: Csavaros szorítókapcsok, <= 2 x 1,5 mm² kábelvéggel, >= 1 x 0,22 mm² kábelvég nélkül
Meghúzási nyomaték: 0,8...1,2 N.m
Érintkező anyaga: Ezüst ötvözet (Ag/Ni)
Rövidzárlat elleni védelem: 10 A gG típusú patron biztosíték
Konvencionális szabad levegőáramlás termikus áram: 10 A
Névleges szigetelési feszültség: 600 V (3-as szennyezettségi fokozat)
Névleges impulzus-állósági feszültség: 6 kV
Névleges üzemi áram: 3 A 240 V AC-15 esetén, 6 A 120 V AC-15 esetén, 0,1 A 600 V DC-13 esetén, 0,27 A 250 V DC-13 esetén, 0,55 A 125 V DC-13 esetén
Elektromos élettartam: 1000000 ciklus különböző terhelési feltételek mellett
Jelzés típusa: Folyamatos
Fényforrás típusa: Integrált LED
Névleges tápfeszültség: 230...240 V AC, 50/60 Hz
Tápfeszültség határok: 195...264 V AC
Áramfelvétel: 14 mA
Élettartam: 100000 óra névleges feszültségen és 25°C-on
Környezeti jellemzők
Védőkezelés: TH
Környezeti hőmérséklet tároláshoz: -40...70°C
Környezeti hőmérséklet működéshez: -40...70°C
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: I. osztály
IP védettségi fokozat: IP66, IP69K, IP69
NEMA védettségi fokozat: NEMA 13, NEMA 4X
IK ütésállóság: IK06
Rezgésállóság: 5 gn (f= 2...500 Hz)
Ütésállóság: 30 gn (időtartam = 18 ms), 50 gn (időtartam = 11 ms)
Gyors tranziensekkel szembeni ellenállás: 2 kV
Elektromágneses mezőkkel szembeni ellenállás: 10 V/m
Elektrosztatikus kisüléssel szembeni ellenállás: 6 kV érintkezésen (fém részeken), 8 kV szabadban (szigetelő részeken)
Termék adatok
Szélesség méret
33 mm
Hosszúság méret
53 mm
Magasság méret
86 mm