Schneider Electric Harmony XALE - XALEK1702 - vezérlő állomás vészlekapcsoló funkció - 1 NO + 1 NC
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A vezérlő állomás központi eleme a 40 mm-es piros gomba fejű vészleállító nyomógomb, amely reteszelő működésű és 1NO+1NC érintkezővel rendelkezik. Az eszköz kompakt kialakítása és robusztus kivitele ideálissá teszi ipari környezetben történő használatra, ahol a biztonság kiemelt prioritás. A Schneider Electric XALEK1702 modell IP54-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabványnak megfelelően, így megfelelő védelmet nyújt por és fröccsenő víz ellen. A készülékház világosszürke (RAL 7035) alappal és sárga (RAL 1021) fedéllel rendelkezik, amely messziről is jól láthatóvá teszi a vészleállító egységet.
Műszaki szempontból a XALEK1702 számos előnyös tulajdonsággal bír. A készülék ABS (akrilnitril-butadién-sztirol) anyagból készült, amely kiváló mechanikai tulajdonságokkal és tartóssággal rendelkezik. A kábelbevezetés rugalmasan megoldott: 2 kiüthető nyílás található rajta maximum 16 mm-es kábelekhez, valamint 4 kiüthető nyílás ISO M20 méretű csatlakozásokhoz. Az érintkezők működése lassú bontású, és az eszköz rendelkezik az IEC 60947-5-1 szabvány K függeléke szerinti pozitív nyitással. A rövidzárlat elleni védelmet 4 A-es gG típusú olvadóbiztosíték biztosítja az IEC 60947-5-1 szabvány szerint. A névleges szigetelési feszültség 250 V (3-as szennyezettségi fokozat) az IEC 60947-1 szabványnak megfelelően, a névleges lökőfeszültség-állóság pedig 4 kV ugyanezen szabvány szerint. A névleges üzemi áram értékei különböző üzemmódokban: 0,1 A 250 V-nál DC-13, R300 szerint; 0,22 A 125 V-nál DC-13, R300 szerint; 0,3 A 240 V-nál AC-14, D300 szerint; valamint 0,6 A 120 V-nál AC-14, D300 szerint, mind az IEC 60947-5-1 szabványnak megfelelően.
A Schneider Electric XALEK1702 vezérlő állomás elsősorban XB7 Ø 22 mm-es vezérlő és jelző egységekhez lett tervezve. Az eszköz felszerelése egyszerű, a ház hátoldalán 2 kiüthető nyújtott rögzítőfurat található (Ø 3 mm x 5 mm). A termék rendelkezik CE jelöléssel, ami garantálja az európai szabványoknak való megfelelést. Az eszköz elektromos megbízhatósága is kiemelkedő: Λ <= 10exp(-6) 17 V és 5 mA esetén, az IEC 60947-5-4 szabványnak megfelelően. A környezeti paraméterek tekintetében fontos megemlíteni, hogy az üzemi hőmérséklet-tartomány -25°C és +55°C között, míg a tárolási hőmérséklet-tartomány -40°C és +70°C között van. Az IK05 ütésállósági védettségi fokozattal is rendelkezik az IEC 62262 szabvány szerint, és Class II elektromos érintésvédelmi osztályba tartozik az IEC 60536 szabvány alapján.
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Harmony XALE
Termék típusa: Komplett vezérlő állomás
Eszköz rövid neve: XALE
Rendeltetés: XB7 Ø 22 mm vezérlő és jelző egységekhez
Vezérlőállomás alkalmazása: Vészlekapcsolási funkció
Alapház színe: Világosszürke (RAL 7035)
Fedél színe: Sárga (RAL 1021)
Anyag: ABS (akrilnitril-butadién-sztirol)
IP védettségi fokozat: IP54 az IEC 60529 szerint
Vezérlőállomás összetétele
1 gomba fejű nyomógomb, piros, reteszelő 1 NO + 1 NC
Érintkező működés: Lassú bontás
Kiegészítő jellemzők
Kábelbevezetés: 2 kiüthető nyílás, max. kapacitás: 16 mm
4 kiüthető nyílás ISO M20 mérethez
Vezérlési pozíciók száma: 1
Jelzőlámpák száma: 0
Pozitív nyitás: IEC 60947-5-1 szabvány K függeléke szerint
Nyomógombok száma: 0
Választókapcsolók száma: 0
Rövidzárlat elleni védelem: 4 A gG típusú olvadóbiztosíték az IEC 60947-5-1 szerint
Kulcsos kapcsolók száma: 0
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 250 V (3-as szennyezettségi fokozat) az IEC 60947-1 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 4 kV az IEC 60947-1 szerint
Üzemi paraméterek
Névleges üzemi áram [Ie]:
0,1 A 250 V-nál, DC-13, R300 az IEC 60947-5-1 szerint
0,22 A 125 V-nál, DC-13, R300 az IEC 60947-5-1 szerint
0,3 A 240 V-nál, AC-14, D300 az IEC 60947-5-1 szerint
0,6 A 120 V-nál, AC-14, D300 az IEC 60947-5-1 szerint
Elektromos megbízhatóság: Λ <= 10exp(-6) 17 V és 5 mA esetén az IEC 60947-5-4 szerint
Gomba alakú nyomógombok száma: 1
Környezeti feltételek
Védőkezelés: TC
Környezeti levegőhőmérséklet tároláshoz: -40…70 °C
Környezeti levegőhőmérséklet üzemeléshez: -25…55 °C
Áramütés elleni védelmi osztály: Class II az IEC 60536 szerint
IK védettségi fokozat: IK05 az IEC 62262 szerint
Szabványok
IEC 60947-1
IEC 60947-5-1
Méretek
A vezérlőállomás különböző konfigurációkkal különböző méretekkel rendelkezik. A vészleállító gombos kivitel esetén a kinyúlás 81,5 mm (3,21 in).
Az egységen 2 kiüthető nyújtott rögzítőfurat található (Ø 3 mm x 5 mm / Ø 0,12 in x 0,20 in).
Termék adatok
Szélesség méret
118 mm
Hosszúság méret
138 mm
Magasság méret
70 mm