Schneider Electric Harmony XACD - XACD22A1241 - Komplett függőkapcsoló
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider XACD22A1241 modell egy 2-irányú nyomógombot és egy vészleállító gombot tartalmaz. A 2-irányú nyomógomb felfelé (emelés) és lefelé (süllyesztés) mozgatást tesz lehetővé, mindkét irányban lassú és gyors sebességfokozattal. Az első irányú gomb 1 NC + 2 NO érintkezővel rendelkezik az emeléshez (lassú-gyors), míg a második irányú gomb szintén 1 NC + 2 NO érintkezővel a süllyesztéshez (lassú-gyors). A 30 mm átmérőjű vészleállító nyomógomb 1 NC reteszelő funkcióval biztosítja a gép azonnali leállítását vészhelyzet esetén. A vezérlőállomás kompatibilis a ZB2BE102 vészleállító gombbal és az XEDS1241 irányváltó működtetővel, valamint mechanikus reteszeléssel van ellátva a biztonságos működtetés érdekében.
A vezérlőállomás csatlakoztatása csavaros kapcsokkal történik, amely 1 x 2,5 mm² vagy 2 x 1,5 mm² keresztmetszetű vezetékek befogadására alkalmas, kábelvéggel vagy anélkül. A kábelbemenet lépcsős gumikarmantyúval van ellátva, amely 7-18 mm átmérőjű kábelek fogadására képes. Az eszköz 16 A-es hagyományos zárt termikus áramra, 600 V-os névleges szigetelési feszültségre (3-as szennyezettségi fok mellett) és 6 kV-os névleges lökőfeszültség-állóságra van méretezve az IEC 60947-1 szabványnak megfelelően. A kapcsolók működtetése lépcsőzetes és gyors működésű (snap action), a működtetési erő 16 N. Az érintkezők közötti maximális ellenállás 25 MOhm. Rövidzárlat elleni védelemként 10 A-es gG típusú olvadóbiztosító használata ajánlott.
Schneider Electric Harmony XACD - XACD22A1241 - Komplett függőkapcsoló műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Harmony XAC
Terméktípus: Függőkapcsoló vezérlőállomás
Eszköz rövid neve: XACD
Kiegészítő adatok
Vezérlőállomás típusa: Kettős szigetelésű
Burkolat anyaga: Polipropilén
Vezérlés típusa: Intuitív
Elektromos áramkör típusa: Vezérlő áramkör
Burkolat típusa: Használatra kész komplett egység
Vezérlőállomás alkalmazása: 2-sebességű emelőmotor vezérlése
Motorindító típusa: Irányváltó
Vezérlőállomás összetétele: 1 db 2-irányú nyomógomb + 1 db vészleállító
Vezérlőgomb típusa: 30 mm átmérőjű stop nyomógomb 1 NC reteszelővel
Első irányú gomb 1 NC + 2 NO emelés, lassú-gyors
Második irányú gomb 1 NC + 2 NO süllyesztés, lassú-gyors
Termék kompatibilitás: ZB2BE102 vészleállítóhoz
XEDS1241 irányváltó működtetéshez
Mechanikus reteszelés: Mechanikus reteszeléssel
Vezérlőállomás színe: Sárga
Csatlakozások - kapcsok: Csavaros kapcsok, 1 x 2,5 mm² kábelvéggel vagy anélkül
Csavaros kapcsok, 2 x 1,5 mm² kábelvéggel vagy anélkül
Szabványok: CSA C22.2 No 14
IEC 60947-5-1
IEC 60204-32
UL 508
Védőkezelés: TH
Környezeti levegő hőmérséklete működés közben: -25...70 °C
Környezeti levegő hőmérséklete tároláskor: -40...70 °C
Rezgésállóság: 15 gn (f= 10...500 Hz) az IEC 60068-2-6 szerint
Ütésállóság: 70 gn az IEC 60068-2-27 szerint
Túlfeszültség kategória: II. osztály az IEC 61140 szerint
IP védettségi fokozat: IP65 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK08 az IEC 62262 szerint
Mechanikai élettartam: 3000000 ciklus
Kábelbemenet: Lépcsős gumikarmantyú 7...18 mm
Érintkező kód jelölése: A600 AC-15, Ue = 240 V, Ie = 3 A az IEC 60947-5-1 A függeléke szerint
A600 AC-15, Ue = 600 V, Ie = 1.2 A az IEC 60947-5-1 A függeléke szerint
Q600 DC-13, Ue = 250 V, Ie = 0.27 A az IEC 60947-5-1 A függeléke szerint
Q600 DC-13, Ue = 600 V, Ie = 0.1 A az IEC 60947-5-1 A függeléke szerint
Hagyományos zárt termikus áram [Ithe]: 16 A
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 600 V (3-as szennyezettségi fok) az IEC 60947-1 szerint
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV az IEC 60947-1 szerint
Érintkező működése: Lépcsőzetes
Gyors működés
Kapcsok közötti maximális ellenállás: 25 MOhm
Működtetési erő: 16 N
Rövidzárlat elleni védelem: 10 A biztosítékos védelem gG típusú biztosítékkal
Névleges üzemi teljesítmény (W): 40 W DC-13 1000000 ciklusra, <60 ciklus/perc üzemi sebesség 120 V-nál, 0,5 terhelési tényező (induktív terhelés) az IEC 60947-5-1 C függeléke szerint
48 W DC-13 1000000 ciklusra, <60 ciklus/perc üzemi sebesség 48 V-nál, 0,5 terhelési tényező (induktív terhelés) az IEC 60947-5-1 C függeléke szerint
65 W DC-13 1000000 ciklusra, <60 ciklus/perc üzemi sebesség 24 V-nál, 0,5 terhelési tényező (induktív terhelés) az IEC 60947-5-1 C függeléke szerint
Nettó tömeg: 0.42 kg
Termék adatok
Szélesség méret
122 mm
Hosszúság méret
315 mm
Magasság méret
90 mm
Mélység
101 mm