Schneider Electric Harmony K1, K2 - K63E003WP - Kézikapcsoló, 63A, 3P, irányváltó
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Harmony K sorozatú K63E003WP típusú irányváltó kapcsoló egy professzionális minőségű, sokoldalú elektromos vezérlőeszköz, amely különösen alkalmas ipari környezetben motorok irányának váltására. Ez a front szerelésű, 3 pólusú, 60 fokos kapcsolási szögű, 63A névleges áramerősségű eszköz megbízható és tartós megoldást kínál az ipari automatizálási és vezérlési rendszerekhez.
A K63E003WP kapcsoló műszaki kialakítása figyelemreméltó: a fekete fogantyúval ellátott, 64x64 mm-es előlappal rendelkező eszköz fémesen gravírozott 1-0-2 jelzéssel segíti a kapcsolási pozíciók egyértelmű azonosítását. A kapcsoló rendelkezik "0" kikapcsolt pozícióval, a kapcsolási pozíciók bal oldalon 0°-300°, jobb oldalon 0°-60° között találhatók. Az IP40-es védettségének köszönhetően megfelelő védelmet nyújt a szilárd tárgyak és por ellen, ami ipari környezetben különösen fontos.
A K63 sorozatú kapcsoló villamos tulajdonságai kiemelkedőek. Az IEC 60947-1 szabványnak megfelelően 690V névleges szigetelési feszültséggel rendelkezik (3-as szennyezettségi fok mellett). Rövidzárlati árama 10000A, rövidzárlati védelméről 80A-es gG típusú olvadóbiztosíték gondoskodik. Impulzusfeszültség-állósága 6kV az EN 947-1 és az IEC 947-1 szabványok szerint. A kapcsoló lassú nyitási működéssel rendelkezik, pozitív nyitással, ami biztonsági szempontból előnyös tulajdonság. Az elektromos csatlakoztatás csavaros kapcsokkal történik, amelyek rugalmas vezetékek esetén 2x10 mm², tömör vezetékek esetén pedig 2x16 mm² kapacitással rendelkeznek, 2,5 Nm meghúzási nyomatékkal.
A kapcsolási kapacitás rendkívül sokoldalú, különböző DC terhelések esetén is használható. Például induktív terhelés esetén (T=50 ms) akár 63000 mA DC teljesítményt is képes kapcsolni 24V-on 1 érintkező használatával, vagy 70V-on 3 érintkező használatával. Rezisztív terhelésnél (T=1 ms) hasonlóan magas értékekkel rendelkezik. A mechanikai tartósság kiemelkedő, 300000 kapcsolási ciklust biztosít, ami hosszú távú, megbízható működést garantál.
A K63E003WP irányváltó kapcsoló számos nemzetközi minősítéssel és tanúsítvánnyal rendelkezik, köztük a CULus tanúsítvánnyal különböző feszültség- és teljesítménykategóriákban: 120V 3LE 1 fázis, 240V 7,5LE 1 fázis, 240V 10LE 3 fázis és 480V 25LE 3 fázis konfigurációkban. Működési hőmérséklet-tartománya -25°C és +55°C között van, tárolási hőmérséklet-tartománya pedig -40°C és +70°C között. Az IEC 60536 és NF C 20-030 szabványoknak megfelelően II-es érintésvédelmi osztályba tartozik, ami fokozott védelmet biztosít a felhasználó számára.
Schneider Electric Harmony K1, K2 - K63E003WP - Kézikapcsoló, 63A, 3P, irányváltó műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Harmony K
Terméktípus: Komplett forgókapcsoló
Komponens neve: K63
Konvencionális termikus áram [Ith]: 63 A
Felszerelés módja: Előlapra szerelhető
Rögzítési mód: 4 lyukkal
Forgókapcsoló fej típusa: 64 x 64 mm-es előlappal
Működtető típusa: Fekete fogantyú
Forgófogantyú lakatolhatósága: Nincs
Jelölés: Fém jelzéssel, 1 - 0 - 2 fekete jelöléssel
Forgókapcsoló funkció: Irányváltó kapcsoló
Visszatérés: Nincs
Kikapcsolt pozíció: Kikapcsolt pozícióval
Pólusok leírása: 3P
Kapcsolási pozíciók: Bal: 0° - 300°, Jobb: 0° - 60°
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
Kiegészítő adatok
Kapcsolási szög: 60°
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 690 V (3-as szennyezettségi fok) az IEC 60947-1 szerint
Rövidzárlati áram: 10000 A
Rövidzárlati védelem: 80 A olvadóbiztosíték, gG típus
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV az EN 947-1 szerint
6 kV az IEC 947-1 szerint
Érintkező működése: Lassú nyitás
Pozitív nyitás: Van
Elektromos csatlakozás: Csavaros kapcsok rugalmas vezetékekhez, kapacitás: 2 x 10 mm²
Csavaros kapcsok tömör vezetékekhez, kapacitás: 2 x 16 mm²
Meghúzási nyomaték: 2,5 N.m
Kapcsolási kapacitás mA-ben
20000 mA DC 140 V-nál 3 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
20000 mA DC 48 V-nál 1 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
20000 mA DC 95 V-nál 2 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
30000 mA DC 120 V-nál 2 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
30000 mA DC 180 V-nál 3 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
30000 mA DC 60 V-nál 1 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
55000 mA DC 30 V-nál 1 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
55000 mA DC 60 V-nál 2 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
55000 mA DC 90 V-nál 3 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
63000 mA DC 140 V-nál 3 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
63000 mA DC 24 V-nál 1 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
63000 mA DC 24 V-nál 1 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
63000 mA DC 48 V-nál 1 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
63000 mA DC 48 V-nál 2 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
63000 mA DC 48 V-nál 2 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
63000 mA DC 70 V-nál 3 érintkező induktív terheléshez (T = 50 ms)
63000 mA DC 70 V-nál 3 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
63000 mA DC 95 V-nál 2 érintkező rezisztív terheléshez (T = 1 ms)
Mechanikai és fizikai adatok
Mechanikai élettartam: 300000 ciklus
CAD teljes szélesség: 64 mm
CAD teljes magasság: 64 mm
CAD teljes mélység: 132 mm
Környezeti adatok
Szabványok: IEC 60947-3
Terméktanúsítványok: CULus 120 V 3 LE 1 fázis
CULus 480 V 25 LE 3 fázis
CULus 240 V 7,5 LE 1 fázis
CULus 240 V 10 LE 3 fázis
Védőkezelés: TC
Működési környezeti hőmérséklet: -25...55 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...70 °C
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az IEC 60536 szerint
II. osztály az NF C 20-030 szerint
Termék adatok
Szélesség méret
72 mm
Hosszúság méret
72 mm