Schneider Electric Harmony K1, K2 - K50E003WP - Kézikapcsoló, 50A, 3P, irányváltó
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Harmony K sorozatú K50E003WP típusú, előlapra szerelhető, komplett kézikapcsolója kiváló minőségű irányváltó kapcsoló, amely sokoldalú felhasználhatóságot biztosít ipari alkalmazásokban. Ez a 3 pólusú, 50A-es névleges áramerősségű kapcsoló ideális megoldást nyújt motorok irányváltására, vezérlőáramkörök kapcsolására és egyéb ipari vezérlési feladatok ellátására.
A K50E003WP kapcsolót kompakt kivitel jellemzi, 64x64 mm-es előlappal rendelkezik, ami szabványos méretével könnyen integrálható különböző kapcsolószekrényekbe és vezérlőpanelekbe. A fekete műanyag forgatókarral ellátott eszköz egyszerűen kezelhető, a 60 fokos kapcsolási szög pedig precíz vezérlést tesz lehetővé. Az eszköz három pozíciót kínál (1-0-2), ezeket fémjelölés teszi egyértelművé a kezelőfelületen. A kapcsolási pozíciók kiosztása: jobbra 0° - 60°, balra 0° - 300°, ami praktikus használatot biztosít különböző alkalmazási területeken.
A K50 sorozat ezen tagja IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, ami megfelelő védelmet nyújt a por és az érintés ellen. Az eszköz maximális szigetelési feszültsége 690V (3-as szennyezettségi fok mellett) az IEC 60947-1 szabvány előírásainak megfelelően. A kapcsoló rövidzárlati árama 5000A, rövidzárlat elleni védelméhez 63A-es gG típusú olvadóbiztosíték szükséges. Az eszköz lökőfeszültség-állósága 6kV az EN 947-1 és IEC 947-1 szabványoknak megfelelően, ami magas villámvédelmi képességet biztosít.
A kapcsoló érintkezőinek működése lassú bontású, és pozitív nyitású kialakítással rendelkezik, ami növeli a működési biztonságot. A csatlakoztatás csavaros kapocsterminálokon keresztül történik, amelyek rugalmas vezetékek esetén 2x6 mm²-es, tömör vezetékek esetén pedig 2x10 mm²-es vezetékek fogadására alkalmasak. A csatlakozások meghúzási nyomatéka 2 Nm. Az eszköz sokféle kapcsolási kapacitással rendelkezik különböző terhelések (induktív, rezisztív) és feszültségek mellett, ami széleskörű alkalmazhatóságot biztosít.
A K50E003WP mechanikai élettartama kiemelkedően magas, 300.000 kapcsolási ciklus. Az eszköz -25...55 °C közötti környezeti hőmérsékleten üzemeltethető, tárolási hőmérséklet-tartománya pedig -40...70 °C. Elektromos áramütés elleni védelem szempontjából II. osztályú az IEC 60536 és az NF C 20-030 szabványok szerint. A Schneider Electric magas minőségű termékét többféle tanúsítvány is igazolja: CULus 120V 3 hp 1 fázis, CULus 480V 25 hp 3 fázis, CULus 240V 7.5 hp 1 fázis, CULus 240V 7.5 hp 3 fázis. Ez a kapcsoló tökéletes választás ipari környezetben, ahol megbízható és tartós eszközökre van szükség motorok irányváltásához és egyéb vezérlési feladatokhoz.
Schneider Electric Harmony K1, K2 - K50E003WP - Kézikapcsoló, 50A, 3P, irányváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Harmony K
Termék típus: Komplett kézikapcsoló
Komponens neve: K50
Névleges termikus áram [Ith]: 50 A
Szerelési mód: Előlapi szerelés
Rögzítési mód: 4 furat
Kapcsolófej típus: Előlappal 64 x 64 mm
Forgatókar típus: Fekete műanyag
Forgatókar lezárás: Nincs
Jelölések: Fém jelölésekkel, 1 - 0 - 2 fekete jelölésekkel
Kapcsoló funkció: Irányváltó kapcsoló
Visszaállítás: Nincs
Kikapcsolt pozíció: Igen, kikapcsolt pozícióval
Pólusok leírása: 3P
Kapcsolási pozíciók: Jobbra: 0° - 60°, Balra: 0° - 300°
IP védettség: IP40 az IEC 60529 szerint
Kiegészítő adatok
Kapcsolási szög: 60°
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 690 V (3-as szennyezettségi fok) az IEC 60947-1 szerint
Rövidzárlati áram: 5000 A
Rövidzárlat elleni védelem: 63 A olvadóbiztosíték, gG típus
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 6 kV az EN 947-1 szerint, 6 kV az IEC 947-1 szerint
Érintkező működtetés: Lassú bontású
Pozitív nyitás: Igen
Elektromos csatlakozás: Csavaros kapocsterminálon, rugalmas vezeték befogási képesség: 2 x 6 mm², tömör vezeték befogási képesség: 2 x 10 mm²
Meghúzási nyomaték: 2 N.m
Mechanikai jellemzők
Mechanikai élettartam: 300000 ciklus
Méretek (szélesség x magasság x mélység): 64 mm x 64 mm x 120 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: IEC 60947-3
Terméktanúsítványok: CULus 120 V 3 LE 1 fázis, CULus 480 V 25 LE 3 fázis, CULus 240 V 7,5 LE 1 fázis, CULus 240 V 7,5 LE 3 fázis
Védőkezelés: TC
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...55 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...70 °C
Termék adatok
Szélesség méret
72 mm
Hosszúság méret
72 mm