A Schneider Electric ComPacT NSX630N típusú földzárlat-védős megszakító (C63N37E570) kiváló választás komplex ipari és kereskedelmi elosztórendszerek védelméhez. Ez a rendkívül sokoldalú készülék 3-pólusú kivitelben készül, és 570 A névleges árammal rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten. A megszakító alapvetően elosztó rendszerekben történő alkalmazásra lett kifejlesztve, ahol megbízható védelemre és pontos felügyeletre van szükség.
A ComPacT NSX630N megszakító kiemelkedő szakítókapacitással büszkélkedhet: 50 kA 380/415 V AC hálózaton (IEC 60947-2 szabvány szerint), valamint akár 85 kA 220/240 V AC feszültségen. Ez a N kategóriás megszakító (50 kA, 415 V AC) ideális olyan környezetben, ahol nagy zárlati áramokra lehet számítani. Működési feszültsége 440 V AC 50/60 Hz, szigetelési feszültsége pedig 500 V AC. A készülék 8 kV-os lökőfeszültség-állósággal rendelkezik, valamint megfelel a leválasztásra vonatkozó EN/IEC 60947-2 szabványnak, így A kategóriás felhasználásra alkalmas.
A megszakító lelke a fejlett MicroLogic 7.3 E elektronikus kioldóegység, amely átfogó védelmi funkciókat kínál. Az LSIR védelmi rendszer tartalmaz túlterhelés elleni védelmet (L), rövidzárlat elleni késleltetett védelmet (S), pillanatnyi rövidzárlat elleni védelmet (I), valamint földzárlat elleni védelmet (R). A túlterhelésvédelem (Ir) 9 különböző beállítással 250-570 A tartományban állítható. A késleltetett rövidzárlat elleni védelem (Isd) 1,5-10×Ir között, míg a pillanatnyi rövidzárlati védelem (Ii) 1,5-12×In között szabályozható. A földzárlatvédelem érzékenysége (IΔn) több fokozatban állítható: 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A és 10 A értékekre, A osztályú védelemmel. A kioldási idő késleltetése is állítható, 0 ms-től egészen 1 s-ig.
A megszakító mechanikai élettartama 15000 ciklus, elektromos élettartama pedig terheléstől függően 2000-8000 ciklus között változik. Fizikai méretei: 140 mm szélesség, 255 mm magasság, 110 mm mélység, súlya pedig 6,2 kg. A készülék IP40-es védettséggel (IEC 60529 szerint) és IK07 ütésállósággal (IEC 62262 szerint) rendelkezik. Széles működési hőmérséklet-tartományban használható: -25...70 °C üzemi és -40...85 °C tárolási hőmérséklet mellett, 0-95% relatív páratartalomig. 2000 m tengerszint feletti magasságig teljes terheléssel működtethető, 2000-5000 m között pedig méretezési korrekciókkal.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C63N37E570 - Megszakító NSX630N, 50 kA 415 VAC, MicroLogic 7.3 E Vigi kioldóegység 570 A, 3P3d műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX630N
Termék vagy komponens típusa: Földzárlat-védős megszakító
Alkalmazási terület: Elosztás
Műszaki jellemzők
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 570 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 440 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválaszthatóság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítókapacitás
Megszakítóképesség:
85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
42 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
30 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
20 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 7.3 E
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSIR
Kioldóegység névleges árama: 570 A 40 °C-on
Túlterhelésvédelem (hosszú késleltetésű)
Túlterhelésvédelmi pickup beállítás (Ir): Állítható 9 beállítással
Túlterhelésvédelmi beállítási tartomány [Ir]: 250...570 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetésének beállítása (tr): Állítható
Túlterhelésvédelmi késleltetés beállítási tartomány [tr]:
15...400 s 1,5 x Ir esetén
0,5...16 s 6 x Ir esetén
0,35...11 s 7,2 x Ir esetén
Hőmemória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövidzárlat védelem
Rövid késleltetésű védelem pickup beállítás (Isd): Állítható
Rövid késleltetésű védelem beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetésének beállítása (tsd): Állítható
Rövid késleltetésű védelem késleltetésének beállítási tartomány [tsd]:
0...0,4 s I²t=off
0,1...0,4 s I²t=on
Pillanatnyi védelem pickup beállítás (Ii): Állítható
Pillanatnyi védelem beállítási tartomány [Ii]: 1,5...12 x In
Földzárlat védelem
Földzárlat védelem: Integrált
Földzárlat védelem osztálya: A osztály
Földzárlat érzékenység beállítás típusa (IΔn): Állítható
Földzárlat érzékenység beállítási tartomány [IΔn]:
300 mA
500 mA
1 A
3 A
5 A
10 A
Működési mód: Ki (OFF) az IΔn forgókapcsoló segítségével
Földzárlat védelem késleltetésének beállítása (Δt): Állítható
Maradékáram késleltetés beállítás [Δt]:
0 ms
60 ms
150 ms
500 ms
1 s
Vezérlés és jelzések
Vezérlés típusa: Kar
Megszakító felszerelési mód: Fix
Helyi jelzések:
Villogó LED (zöld) üzemkész állapotra
LED 105% Ir (piros) túlterhelés esetén
LED 90% Ir (narancssárga) túlterhelés esetén
Kijelző típusa: LCD kijelző
Méretek és tartósság
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 255 mm
Mélység (Mé): 110 mm
Nettó tömeg: 6,2 kg
Mechanikai élettartam: 15000 ciklus
Elektromos élettartam:
8000 ciklus 440 V In/2
4000 ciklus 440 V In
6000 ciklus 690 V In/2
2000 ciklus 690 V In
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az elülső oldalon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%