A megszakító három pólusú (3P) kialakítású, 570 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten. Névleges üzemi feszültsége 440 V AC 50/60 Hz, így széles körben alkalmazható különböző váltóáramú hálózatokban. A ComPacT NSX630H kiemelkedő szakítóképességgel büszkélkedhet: 380/415 V AC esetén 70 kA, de akár 100 kA is lehet 220/240 V AC feszültségen. A megszakító szabványos telepítési kialakítása fix kivitel, előlapra történő szereléssel, mind vízszintes, mind függőleges pozícióban felszerelhető. A bekötések az elülső oldalon történnek, mind a felső, mind az alsó csatlakozási pontok esetében, 45 mm csatlakozási osztással.
A C63H34V570 készülék különlegessége a MicroLogic Vigi 4.3 elektronikus kioldóegység, amely LSoIR típusú védelmi funkciókkal rendelkezik: hosszú késleltetésű túlterhelésvédelemmel (L), rögzített késleltetésű rövidzárlat-védelemmel (So), pillanatnyi rövidzárlat-védelemmel (I) és beépített földzárlat-védelemmel (R). A hosszú idejű védelem (Ir) 250-570 A között 9 fokozatban állítható, míg a rövid idejű rövidzárlati védelem (Isd) 1,5-10-szeres Ir értékre állítható. A pillanatnyi rövidzárlati védelem (Ii) fix, 6900 A értékkel. A földzárlat-érzékenység (IΔn) széles tartományban szabályozható: 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A vagy 10 A értékekre, valamint a maradékáram késleltetési ideje is állítható: 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms vagy 1 s értékekre. Az A osztályú földzárlatvédelem beépített, az érzékelési funkció a IΔn forgókapcsolóval kikapcsolható.
A megszakító kiváló mechanikai és villamos tartóssággal rendelkezik: 15000 mechanikai ciklust bír el, valamint 440 V-on akár 8000 ciklust In/2 terheléssel, illetve 4000 ciklust In terheléssel. A 690 V-os hálózaton is kiemelkedő teljesítményt nyújt: In/2 terheléssel 6000 ciklust, In terheléssel 2000 ciklust képes teljesíteni. A pólusonkénti teljesítmény-disszipáció N ágon 55,6 W, az L1 és L3 ágakon 55,6 W, míg az L2 ágon 47,6 W. A készülék méretei kompaktak: szélessége 140 mm, magassága 255 mm, mélysége 110 mm, nettó tömege 6,2 kg.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C63H34V570 - Megszakító NSX630H, 70 kA 415 VAC, MicroLogic 4.3 Vigi kioldóegység 570 A, 3P3d műszaki adatok
Általános információk
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX630H
Termék vagy komponens típusa: Földzárlati megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Műszaki jellemzők
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 570 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 440 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Megszakítóképesség:
100 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
70 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
65 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
50 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
65 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
20 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
Szakítóképesség kód: H 70 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: MicroLogic 4.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoIR
Kioldóegység névleges árama: 570 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típus Ir (termikus védelem): Állítható 9 beállítással
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 250...570 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Termikus memória: 20 perc a kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítás típusa Isd: Állítható
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tsd: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 6900 A
Földzárlatvédelem
Földzárlatvédelem: Integrált
Földzárlatvédelem osztálya: A osztály
Földzárlatvédelem érzékenység beállítás típusa IΔn: Állítható
Földzárlatvédelem érzékenység beállítási tartomány [IΔn]: 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A, 10 A
Működési mód: Ki a IΔn forgókapcsoló használatával
Földzárlatvédelem időkésleltetés beállítás típusa Δt: Állítható
Maradék földzárlatvédelem időkésleltetés beállítás [Δt]: 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms, 1 s
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési módja: Fix
Felszerelési alap: Hátlap
Felszerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási osztás: 45 mm
Tartósság
Mechanikai tartósság: 15000 ciklus
Elektromos tartósság: 8000 ciklus 440 V In/2 esetén, 4000 ciklus 440 V In esetén, 6000 ciklus 690 V In/2 esetén, 2000 ciklus 690 V In esetén
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az első oldalon
Szennyezési fokozat: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemeltetés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m értékcsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m értékcsökkenéssel
Méretek és súly
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 255 mm
Mélység (M): 110 mm