A Schneider Electric ComPacT NSX400HB2 megszakító egy kivételesen nagy megszakítóképességű (100kA/690VAC) áramköri védőkészülék, amelyet elosztóhálózati alkalmazásokra terveztek. A C40W46E400 cikkszámú 4-pólusú készülék a ComPacT NSX termékcsalád része, amely professzionális villamos elosztórendszerek védelmét szolgálja. A készülék MicroLogic 6.3E elektronikus kioldóegységgel szerelt, amely 400A névleges áramerősséget biztosít 40°C környezeti hőmérsékleten.
A berendezés kivételes műszaki paraméterei között szerepel a 100 kA megszakítóképesség 500V, 525V és 660/690V AC feszültség mellett (50/60 Hz), ami a HB2 megszakítóképességi kódnak felel meg. Az áramköri megszakító rendelkezik a szigetelési célra való alkalmasság tanúsításával az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint, így leválasztókapcsolóként is használható. A termék A kategóriájú felhasználásra készült, 800V AC szigetelési feszültséggel és 8 kV lökőfeszültség-állósággal rendelkezik.
A megszakító további kiemelkedő funkciói közé tartozik az energiamérés, amely különböző adatkommunikációs lehetőségeket kínál: időbélyegzett előzmények és eseménytáblák, maximeter/minimeter funkciók, pillanatnyi és igény szerinti értékek, igény szerinti áram és teljesítmény, áramminőség, védelmi és riasztási beállítások, karbantartási jelzők és energiamérés. A termék méretei: 185 mm szélesség, 255 mm magasság és 110 mm mélység, nettó tömege 7,9 kg. A beépített LCD kijelző segítségével könnyedén leolvashatók az üzemeltetési paraméterek, a készülék állapotát pedig LED jelzőfények mutatják (zöld villogó LED az üzemkész állapotra, piros LED a 105%-os és narancssárga LED a 90%-os túlterhelésre).
ComPacT NSX400HB2 műszaki adatok
Általános jellemzők
Terméknév: ComPacT NSX
Készüléktípus: Megszakító NSX400HB2
Komponens típusa: Áramköri megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Cikkszám: C40W46E400
Műszaki paraméterek
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + OSN, 3D + N/2, 3D
Névleges áramerősség: 400 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz-en, 100 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz-en, 100 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: HB2 100 kA 690 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: MicroLogic 6.3 E
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSIG
Kioldóegység besorolás: 400 A 40 °C-on
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség: 100 kA 500 V, 525 V és 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 15000 ciklus
Villamos élettartam: 12000 ciklus 440 V In/2, 6000 ciklus 440 V In, 6000 ciklus 690 V In/2, 3000 ciklus 690 V In
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 19,2 W
Fizikai jellemzők
Szélesség: 185 mm
Magasság: 255 mm
Mélység: 110 mm
Nettó tömeg: 7,9 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállóság: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %