A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C40W42D250 típusú megszakító egy rendkívül megbízható, nagy teljesítményű védelmi eszköz, amely kifejezetten ipari és kereskedelmi elosztóhálózatok védelmére lett tervezve. Ez a négy pólusú megszakító kiemelkedő, 100 kA-es zárlati megszakítóképességgel rendelkezik 690 VAC feszültségen, ami kimagasló védelmet biztosít a legigényesebb alkalmazási területeken is.
A ComPacT NSX400HB2 megszakító lelke a fejlett MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegység, amely 250 A névleges áramerősséggel működik 40°C környezeti hőmérsékleten. Ez a kioldó komplex védelmi funkciókat kínál, amelyeket az LSoI rövidítés jelez - ez a hosszú késleltetésű túlterhelésvédelmet (L), rövid késleltetésű zárlati védelmet (So) és pillanatnyi zárlati védelmet (I) foglalja magában. A túlterhelés-védelem (Ir) 9 fokozatban állítható 70-250 A tartományban, míg a rövid késleltetésű zárlati védelem (Isd) szintén 9 fokozatban állítható, 1,5-10 x Ir értékek között. A pillanatnyi zárlati védelem (Ii) fix, 3000 A értéken. Az eszköz rendelkezik termikus memóriával is, amely 20 percig megőrzi az állapotot kioldás előtt és után, ezzel növelve a védelem hatékonyságát ismétlődő túlterhelések esetén.
A megszakító műszaki jellemzői között megtalálható a 800 V AC szigetelési feszültség és a 8 kV névleges lökőfeszültség-állóság. Az eszköz tartóssága figyelemreméltó: mechanikai élettartama 15 000 ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől függően 3000-12000 ciklus között változik. A pólusonkénti teljesítményveszteség 19,2 W. Az NSX400HB2 szerelése egyszerű, hátlapra rögzíthető, és mind vízszintes, mind függőleges pozícióban felszerelhető. A fel- és lemenő csatlakozások egyaránt elöl találhatók, a csatlakozási távolság 45 mm.
Az NSX400HB2 megszakító helyi jelzésfunkciókat is kínál: zöld villogó LED jelzi az üzemkész állapotot, piros LED a 105%-os túlterhelést, narancssárga LED pedig a 90%-os túlterhelést. A semleges védelem beállítása rugalmas: 0,5 x Ir (3D + N/2 konfiguráció), 1 x Ir (4D konfiguráció) vagy védelem nélküli (3D konfiguráció) lehetőségek közül választhatunk. Az eszköz méretei kompaktak: szélessége 185 mm, magassága 255 mm, mélysége 110 mm, nettó tömege pedig 7,9 kg.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40W42D250 - Megszakító NSX400HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 250 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX400HB2
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Semleges pozíció: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 250 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: HB2 100 kA 690 V AC
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 500 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 525 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szerint
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Kioldóegység névleges értéke: 250 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható, 9 fokozat
Hosszú késleltetésű védelem kioldási tartománya [Ir]: 70...250 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
Semleges védelem beállítása: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítás típusa Isd: Állítható, 9 fokozat
Rövid késleltetésű védelem kioldási tartománya [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tsd: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási tartomány [Ii]: 3000 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Zóna szelektív reteszelés ZSI: Nélkül
Mechanikai jellemzők
Mechanikai tartósság: 15000 ciklus
Elektromos tartósság: 12000 ciklus 440 V In/2-nél
Elektromos tartósság: 6000 ciklus 440 V In-nél
Elektromos tartósság: 6000 ciklus 690 V In/2-nél
Elektromos tartósság: 3000 ciklus 690 V In-nél
Pólusonkénti teljesítményveszteség: 19,2 W
Rögzítés módja: Hátlapra
Beszerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra sík felülettel
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 45 mm
Helyi jelzés: Villogó LED (zöld) az üzemkész állapothoz
Helyi jelzés: LED 105 % Ir (piros) túlterheléshez
Helyi jelzés: LED 90 % Ir (narancssárga) túlterheléshez
Szélesség (Sz): 185 mm
Magasság (M): 255 mm
Mélység (M): 110 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet tartomány: -25…70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %