Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40V42D400 - Megszakító NSX400HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 400 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C40V42D400 típusú áramköri megszakító egy fejlett védelmi megoldás, amely kifejezetten elosztóhálózatok védelmére lett kialakítva. Ez a 4 pólusú (4P4d) NSX400HB1 típusjelzésű megszakító 400 amperes névleges áramerősségével és 75 kA-es szakítóképességével kiemelkedő teljesítményt nyújt akár 690 V AC feszültségű hálózatokon is.
A termék szívét a MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegység alkotja, amely LSoI védelmi funkciókat biztosít: hosszú késleltetésű túlterhelés elleni védelem (L), rövid késleltetésű zárlati védelem (So), valamint azonnali zárlati védelem (I). A kioldóegység 9 különböző beállítási fokozattal rendelkezik a hosszú idejű védelmi kioldás érzékenységének (Ir) 160-400 A közötti tartományban történő beállításához. A rövid idejű zárlati védelem kioldási értéke (Isd) szintén 9 különböző fokozatban állítható, 1,5-10-szeres Ir értékek között, míg az azonnali zárlati védelmi funkció kioldási értéke (Ii) fixen 4800 A. A neutrális pólus védelmére három különböző beállítás áll rendelkezésre: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), illetve védelem nélküli (3D) üzemmód.
A ComPacT NSX megszakító IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabványnak megfelelően. A készülék előlapján található LED-ek folyamatos visszajelzést adnak a működési állapotról: zöld villogó LED jelzi az üzemkész állapotot, narancssárga LED a 90%-os, piros LED pedig a 105%-os túlterhelési állapotot. A megszakító méretei: 185 mm széles, 255 mm magas és 110 mm mély. A termék rögzítése hátsó szerelőlapra történik, és mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető. A csatlakozási pontok elöl találhatók, a csatlakozási osztás 45 mm. A megszakító megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és II. osztályú érintésvédelmi besorolással rendelkezik az előlapon.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40V42D400 - Megszakító NSX400HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 400 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX400HB1
Termék vagy komponens típusa: Áramköri megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Neutrális pozíció: Bal
Villamos jellemzők
Névleges áramerősség [In]: 400 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint, 80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint, 75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kódja: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Kioldóegység névleges értéke: 400 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási érzékenység állítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható 9 beállítás
[Ir] hosszú idejű védelmi kioldás beállítási tartománya: 160...400 A
Hosszú idejű védelmi késleltetés állítás típusa tr: Fix
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid idejű védelmi kioldás érzékenység állítás típusa Isd: Állítható 9 beállítás
[Isd] Rövid idejű védelmi kioldás beállítási tartomány: 1,5...10 x Ir
Rövid idejű védelmi késleltetés állítás típusa tsd: Fix
Azonnali védelmi kioldás érzékenység állítás típusa Ii: Fix
[Ii] azonnali védelmi kioldás beállítási tartomány: 4800 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Zóna szelektív reteszelés ZSI: Nélkül
Jelzések és csatlakozások
Vezérlés típusa: Kapcsoló
Megszakító rögzítési módja: Fix
Rögzítési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Sík a háton
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási osztás: 45 mm
Fizikai jellemzők
Szélesség (Sz): 185 mm
Magasság (M): 255 mm
Mélység (M): 110 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás esetén: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkentés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
203 mm
Hosszúság méret
292 mm
Magasság méret
152 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V