Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40V32D250 - Megszakító NSX400HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 250 A, 3P3d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX400HB1 megszakító 75 kA-es megszakítóképességgel rendelkezik 690 V AC feszültségen, ami kiemelkedő teljesítményt biztosít a mai modern villamos hálózatok védelméhez. A beépített MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegység 250 A-es névleges áramra van kalibrálva 40°C környezeti hőmérsékleten. A kioldóegység LSoI típusú védelmi funkciókat kínál, vagyis hosszú késleltetésű túlterhelésvédelmet (L), rövid késleltetésű rövidzárlat-védelmet rögzített késleltetéssel (So), valamint pillanatnyi rövidzárlat-védelmet (I). Ezek a védelmi funkciók biztosítják, hogy az eszköz megfelelően reagáljon különböző üzemzavari helyzetekre, miközben megvédi a berendezéseket és a teljes elektromos hálózatot.
A készülék széles működési paraméterekkel rendelkezik. A névleges üzemi feszültség 690 V AC 50/60 Hz, a névleges szigetelési feszültség 800 V AC, míg a lökőfeszültség-állóság 8 kV. Mechanikai élettartama 15000 ciklus, míg elektromos élettartama a terheléstől és a feszültségtől függően 3000-12000 ciklus között változik. A megszakító 19,2 W teljesítményt disszipál pólusonként. A méretei 140 mm szélesség, 255 mm magasság és 110 mm mélység, így könnyen illeszthető szabványos kapcsolóberendezésekbe. Szerelése fix kivitelű, a telepítés történhet vízszintesen és függőlegesen egyaránt, hátlapra szerelve. Az eszköz csatlakozási pontjai elöl találhatók, a csatlakozási távolság 45 mm. Védelmi besorolása IP40 az IEC 60529 szerint, ütésállósága pedig IK07 az IEC 62262 szabvány alapján.
A MicroLogic 2.3 kioldóegység további előnye, hogy a túlterhelés elleni védelem (Ir) 9 fokozatban állítható 70-250 A tartományban. A rövidzárlat elleni védelem ugyancsak 9 különböző beállítással rendelkezik, 1,5-10×Ir értékek között. A pillanatnyi rövidzárlat-védelem fixen 3000 A értékre van beállítva. Az eszköz rendelkezik termikus memóriával is, amely 20 percig megőrzi az előzmény-adatokat a kioldás előtt és után. A lokális jelzőrendszer tartalmaz egy villogó zöld LED-et a működési készenlét jelzésére, valamint piros LED-et a 105%-os és narancssárga LED-et a 90%-os túlterhelés jelzésére.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40V32D250 - Megszakító NSX400HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 250 A, 3P3d műszaki adatok
Alap műszaki adatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX400HB1
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 250 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási kapacitás
85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Megszakítási kapacitás kód: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység adatok
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]:
85 kA 500 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
80 kA 525 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
75 kA 660/690 V AC 50/60 Hz-en az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Mechanikai élettartam: 15000 ciklus
Elektromos élettartam:
12000 ciklus 440 V In/2 esetén
6000 ciklus 440 V In esetén
6000 ciklus 690 V In/2 esetén
3000 ciklus 690 V In esetén
Fizikai jellemzők
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 19,2 W
Szerelési felület: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges
Laposan a hátuljára
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási távolság: 45 mm
Védelmi funkciók
Védelem típusa:
L: túlterhelés elleni védelem (hosszú idejű)
So: rövid idejű rövidzárlat-védelem rögzített késleltetéssel
I: pillanatnyi rövidzárlat-védelem
Kioldóegység névleges értéke: 250 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható 9 fokozatban
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 70...250 A
Hosszú idejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány [tr]:
400 s 1,5 x Ir esetén
16 s 6 x Ir esetén
11 s 7,2 x Ir esetén
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid idejű védelem kioldási beállítás típusa Isd: Állítható 9 fokozatban
Rövid idejű védelem kioldási beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid idejű védelem késleltetési beállítás típusa tsd: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 3000 A
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemelési magasság:
0...2000 m terheléscsökkentés nélkül
2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
152 mm
Hosszúság méret
292 mm
Magasság méret
152 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V