Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40R42D400 - Megszakító NSX400R, 200 kA 415 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 400 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX400R megszakító kivételes teljesítményt és megbízható védelmet kínál az elektromos elosztórendszerek számára. Ez a kompakt méretű, C40R42D400 cikkszámú készülék 200 kA szakítóképességgel rendelkezik 415 VAC feszültségen, ami kiemelkedő védelmet biztosít a legigényesebb ipari és kereskedelmi alkalmazások számára is.
A megszakító 4 pólusú (4P) kialakítással készül, 4 védett pólussal (4D), ami sokoldalú felhasználást tesz lehetővé különböző elosztórendszerekben. A névleges áram 400 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, névleges üzemi feszültsége pedig 690 V AC 50/60 Hz. A beépített MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegység különböző védelmi funkciókat biztosít: túlterhelés elleni hosszú késleltetésű védelmet (L), rövid időkésleltetésű zárlati védelmet fix késleltetéssel (So) és pillanatnyi zárlati védelmet (I). A megszakító rendelkezik leválasztási (szigetelési) funkcióval is, amely megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak.
A ComPacT NSX400R megszakító kiemelkedő szakítóképességgel rendelkezik különböző feszültségszinteken: 200 kA Icu 220/240 V AC, 380/415 V AC és 440 V AC feszültségen, 80 kA 500 V AC feszültségen, 65 kA 525 V AC feszültségen, valamint 45 kA 660/690 V AC feszültségen. A berendezés mechanikai élettartama 15000 ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől függően változik: 12000 ciklus 440 V In/2 esetén, 6000 ciklus 440 V In és 690 V In/2 esetén, valamint 3000 ciklus 690 V In esetén. Az egy pólusra jutó teljesítményveszteség 19,2 W. A védelem beállítási tartománya a hosszú késleltetésű védelemre (Ir) 160-400 A között állítható 9 különböző beállítási lehetőséggel, míg a rövid idejű zárlati védelem (Isd) 1,5-10 × Ir tartományban állítható, szintén 9 fokozatban. A pillanatnyi zárlati védelem (Ii) fix értékű, 4800 A.
A megszakító kompakt méretű, szélessége 185 mm, magassága 255 mm, mélysége pedig 110 mm. Rögzítése hátsó szerelőlapra történik, és mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető. A kapcsolási csatlakozások elöl találhatók, a csatlakozási osztás 45 mm. A megszakító IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 fokozatú ütésállósággal az IEC 62262 szabványnak megfelelően. Széles működési hőmérséklet-tartománya (-25...70 °C) és tárolási hőmérséklet-tartománya (-50...85 °C) lehetővé teszi a változatos környezeti feltételek melletti használatát. A termék magasságveszteség nélkül üzemeltethető 0-2000 m tengerszint feletti magasságig, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkentéssel alkalmazható.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40R42D400 -Megszakító NSX400R, 200 kA 415 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 400 A, 4P4d műszaki adatok
Általános adatok
Gyártó: Schneider Electric
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Rövid típusnév: NSX400R
Cikkszám: C40R42D400
Típus: Megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Elektromos jellemzők
Pólusok: 4P
Védett pólusok: 4D, 3D + N/2, 3D
Névleges áram: 400 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Szakítóképesség: 200 kA Icu 220/240 V AC, 380/415 V AC és 440 V AC; 80 kA Icu 500 V AC; 65 kA Icu 525 V AC; 45 kA Icu 660/690 V AC
Szakítóképesség kód: R 200 kA 415 V AC
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Védelmi beállítások
Hosszú késleltetésű védelem beállítási tartomány (Ir): 160...400 A
Rövid idejű zárlati védelem beállítási tartomány (Isd): 1,5...10 × Ir
Pillanatnyi zárlati védelem érték (Ii): 4800 A
Nulla-vezető védelem: 0,5 × Ir (3D + N/2), 1 × Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Mechanikai adatok
Szélesség: 185 mm
Magasság: 255 mm
Mélység: 110 mm
Működtető típusa: Kapcsolókar
Beépítési mód: Fix
Szerelési felület: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Csatlakozás fent: Elöl
Csatlakozás lent: Elöl
Csatlakozási osztás: 45 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály a frontoldalon
Szennyezettségi fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK ütésállóság: IK07, IEC 62262 szerint
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Termék adatok
Szélesség méret
203 mm
Hosszúság méret
292 mm
Magasság méret
152 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V