Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40R32D250 - Megszakító NSX400R, 200 kA 415 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 250 A, 3P3d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX400R megszakító egy rendkívül fejlett és nagy teljesítményű áramköri megszakító, amely kifejezetten elosztó hálózatokhoz lett tervezve. A C40R32D250 cikkszámmal ellátott 3-pólusú modell 250 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C-on, és kimagasló, 200 kA megszakítóképességgel büszkélkedik 415 V AC feszültségen.
A ComPacT NSX400R megszakító MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegységgel van felszerelve, amely LSoI védelmi funkciókat biztosít - vagyis hosszú idejű túlterhelés elleni védelmet (L), rövid idejű zárlat elleni védelmet fix késleltetéssel (So), valamint azonnali zárlat elleni védelmet (I). A hosszú idejű védelem tartománya 70-250 A között 9 különböző beállítással szabályozható. A rövidzárlat elleni védelemnél az Isd érték 1,5-10-szeres Ir értékre állítható be, szintén 9 különböző beállítási lehetőséggel. Az azonnali zárlat elleni védelem (Ii) fixált 3000 A-re. A termék rendelkezik 20 perces termikus memóriával, amely kioldás előtt és után is aktív.
A megszakító üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, szigetelési feszültsége pedig 800 V AC. A ComPacT NSX400R EN/IEC 60947-2 szabvány szerinti leválasztásra is alkalmas, és A kategóriájú felhasználási területre minősített. A megszakítóképesség több feszültségszinten is garantált: 220/240 V AC-nál 200 kA, 380/415 V AC-nál 200 kA, 440 V AC-nál 200 kA, 500 V AC-nál 80 kA, 525 V AC-nál 65 kA, és 660/690 V AC-nál 45 kA - mindezt az IEC 60947-2 szabvánnyal összhangban. A névleges üzemi zárlati megszakítóképesség (Ics) megegyezik a maximális zárlati megszakítóképességgel (Icu) az összes említett feszültségszinten.
A Schneider Electric ComPacT NSX400R mechanikai élettartama 15000 ciklus, míg az elektromos élettartam terheléstől függően változik: 440 V-on In/2 terhelésnél 12000 ciklus, 440 V-on In terhelésnél 6000 ciklus, 690 V-on In/2 terhelésnél 6000 ciklus, és 690 V-on In terhelésnél 3000 ciklus. A megszakító kiemelkedő tartóssággal rendelkezik, és széles működési hőmérséklet-tartományban (-25...70 °C) használható. A készülék IP40-es védettséggel és IK07 ütésállósággal rendelkezik az IEC szabványoknak megfelelően.
A termék fizikai méretei: 140 mm szélesség, 255 mm magasság és 110 mm mélység, nettó tömege pedig 6,05 kg. A megszakítót háttérlapra lehet rögzíteni, és mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető. A csatlakozások elöl találhatók, a csatlakozási távolság pedig 45 mm. A megszakító praktikus helyi jelzőrendszerrel is rendelkezik: villogó zöld LED jelzi az üzemkész állapotot, piros LED a névleges áram 105%-ánál jelentkező túlterhelést, narancssárga LED pedig a névleges áram 90%-ánál jelentkező terhelést.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C40R32D250 - Megszakító NSX400R, 200 kA 415 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 250 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Készülék rövid neve: NSX400R
Termék típusa: Megszakító
Alkalmazási terület: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áramerősség: 250 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztási alkalmasság: Igen, EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség kódja: R 200 kA 415 V AC
Megszakítóképesség (Icu): 200 kA 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
Megszakítóképesség (Icu): 200 kA 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
Megszakítóképesség (Icu): 200 kA 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
Megszakítóképesség (Icu): 80 kA 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
Megszakítóképesség (Icu): 65 kA 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
Megszakítóképesség (Icu): 45 kA 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoI
Kioldóegység névleges árama: 250 A 40 °C-on
Beállítási tartományok
Ir (hosszú idejű védelem) beállítási típus: 9 beállítás
Ir beállítási tartomány: 70...250 A
tr (hosszú idejű késleltetés) beállítási típus: Fix
tr késleltetési tartomány: 400 s 1,5 x Ir-nél, 16 s 6 x Ir-nél, 11 s 7,2 x Ir-nél
Termikus memória: 20 perc a kioldás előtt és után
Isd (rövid idejű védelem) beállítási típus: 9 beállítás
Isd beállítási tartomány: 1,5...10 x Ir
tsd (rövid idejű késleltetés) beállítási típus: Fix
Ii (pillanatnyi védelem) beállítási típus: Fix
Ii beállítási tartomány: 3000 A
Fizikai jellemzők
Működtetési mód: Karos
Beszerelési mód: Fix
Felszerelési alap: Hátlap
Felszerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Lapos hátoldalon
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 45 mm
Szélesség: 140 mm
Magasság: 255 mm
Mélység: 110 mm
Nettó tömeg: 6,05 kg
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség (Ui): 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság (Uimp): 8 kV
Mechanikai élettartam: 15000 ciklus
Elektromos élettartam: 12000 ciklus 440 V In/2, 6000 ciklus 440 V In, 6000 ciklus 690 V In/2, 3000 ciklus 690 V In
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 19,2 W
Slotok száma: 6 slot
Túlfeszültségi kategória: III
Érintésvédelmi osztály: II. osztály az elülső oldalon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi szint: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
152 mm
Hosszúság méret
292 mm
Magasság méret
152 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V