Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25W45E250 - Megszakító NSX250HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 5.2 E kioldóegység 250 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Ez a nagyteljesítményű áramköri megszakító kimagasló, 100 kA megszakítóképességgel rendelkezik 690 V AC feszültségen, ami kivételes védelmet nyújt a legigényesebb ipari környezetekben is. A névleges áramerőssége 250 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, míg névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz. Az NSX250HB2 modell LSI védelmi funkciókkal rendelkezik, amelyek a hosszú késleltetésű túlterhelés elleni védelmet (L), a rövid késleltetésű zárlat elleni védelmet (S), valamint a pillanatnyi zárlat elleni védelmet (I) foglalják magukban. A védelem részletesen paraméterezhető a különböző alkalmazási igényeknek megfelelően, például a túlterhelés-védelmi áram (Ir) 100-250 A között 9 fokozatban állítható, míg a késleltetett zárlat-védelmi áram (Isd) 1,5-10-szeres Ir értékre, a pillanatnyi zárlat-védelmi áram (Ii) pedig 1,5-12-szeres In értékre szabályozható.
A megszakító fejlett diagnosztikai és jelzőrendszerrel van ellátva, többek között LED-es állapotjelzéssel (zöld villogó LED az üzemkész állapotra, piros LED a 105%-os túlterhelésre, narancs LED a 90%-os túlterhelésre), valamint LCD kijelzővel. A beépített energiamérő és a kommunikációs lehetőségek révén valós idejű és igény szerinti értékek, karbantartási jelzők, max/min értékek, időbélyeggel ellátott események táblázata és energiamérési adatok érhetők el. Rendelkezik zóna-szelektív reteszeléssel (ZSI) is, ami tovább növeli a védelmi rendszer hatékonyságát. Az eszköz telepítése és használata rugalmas: vízszintesen és függőlegesen is felszerelhető, és fix kivitelben kapható. A termék 140 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély, nettó tömege 2,8 kg.
A ComPacT NSX250HB2 áramköri megszakító kiváló mechanikai és elektromos tartóssággal büszkélkedhet: 20.000 ciklus mechanikai élettartam, valamint változó elektromos élettartam a terhelés függvényében (20.000 ciklus 440 V In/2, 10.000 ciklus 440 V In, 10.000 ciklus 690 V In/2, 5.000 ciklus 690 V In). A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. Működési hőmérséklet-tartománya -25...70 °C, tárolási hőmérséklet-tartománya -40...85 °C. A termék 2000 m tengerszint feletti magasságig használható teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkentéssel. Az NSX250HB2 C25W45E250 cikkszámmal rendelhető a Schneider Electric kínálatából.
Schneider ComPacT NSX250HB2 műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX250HB2
Termék vagy alkatrész típusa: Áramköri megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + OSN, 3D + N/2, 3D
Nulla pozíciója: Bal
Villamos jellemzők
Névleges áramerősség [In]: 250 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, 100 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, 100 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz
Megszakítóképesség kód: HB2 100 kA 690 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 5.2 E
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSI
Kioldóegység névleges értéke: 250 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir: Állítható 9 fokozatban
Hosszú késleltetésű védelem kioldási áram beállítási tartománya [Ir]: 100...250 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Állítható
Nulla védelem beállítása: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), 1,6 x Ir (3D + OSN), Nincs védelem (3D)
Hőmemória: 20 perc a kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási áram beállítás típusa Isd: Állítható 9 fokozatban
Rövid késleltetésű védelem kioldási áram beállítási tartománya [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tsd: Állítható 5 fokozatban
Rövid késleltetésű késleltetés beállítási tartománya [tsd]: 0...0,4 s I²t=ki, 0,1...0,4 s I²t=be
Pillanatnyi védelem kioldási áram beállítás típusa Ii: Állítható
Pillanatnyi védelem kioldási áram beállítási tartománya [Ii]: 1,5...12 x In
Földzárlat védelem: Nélküle
Zóna-szelektív reteszelés ZSI: Van
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Áramköri megszakító rögzítési módja: Fix
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Nettó tömeg: 2,8 kg
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -40...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V