Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25V4TM250 - Megszakító NSX250HB1, 75 kA 690 VAC, TMD kioldóegység 250 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A megszakító szíve a termál-mágneses TM-D kioldóegység, amely 250 A névleges árammal rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten. Az eszköz kiemelkedő műszaki jellemzői közé tartozik a rendkívül magas, 75 kA megszakítási kapacitás 690 V AC feszültségen (50/60 Hz), ami HB1 kódjelöléssel is ellátott. A készülék LI védelmi funkciókkal rendelkezik, ahol az L a túlterhelés elleni termikus védelmet (0,7-1 x In tartományban állítható), az I pedig a rövidzárlat elleni mágneses védelmet (5-10 x In tartományban állítható) jelöli. A hosszú idejű védelmi késleltetés fix, 120-400 s közötti 1,5 x In terhelésnél, illetve 15 s 6 x Ir terhelésnél.
A ComPacT NSX250HB1 megszakító telepítési rugalmassága kiemelkedő. Rögzített kivitelben szerelhető, fix telepítéshez tervezték, és többféle szerelési pozícióban is használható: vízszintesen, függőlegesen, vagy akár a hátlapra síkban felszerelve. A csatlakozások mind felül, mind alul frontális kialakításúak, és 35 mm-es csatlakozási távolsággal rendelkeznek. A készülék IP40 védettségi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 fokozatú mechanikai ütésállósággal bír az IEC 62262 alapján. Ezen felül a készülék előlapja Class II érintésvédelmi osztályú, ami fokozott védelmet nyújt az esetleges áramütés ellen.
A megszakító kiemelkedő élettartammal büszkélkedhet: mechanikai tartóssága 20000 ciklus, míg elektromos tartóssága különböző terhelési szinteken is magas, például 20000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél, vagy 5000 ciklus teljes 690 V In terhelésnél. A termék szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége pedig 86 mm, nettó súlya mindössze 2,8 kg. Működési hőmérséklet-tartománya rendkívül széles, -25°C és +70°C között, míg tárolási hőmérséklete -50°C és +85°C között lehet. A készülék 0-2000 m tengerszint feletti magasságig teljes névleges értékkel üzemeltethető, 2000-5000 m között pedig értékcsökkentéssel alkalmazható.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25V4TM250 - Megszakító NSX250HB1, 75 kA 690 VAC, TMD kioldóegység 250 A, 4P4d műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250HB1
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Műszaki jellemzők
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Nullavezető helyzete: Bal
Névleges áramerősség [In]: 250 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szakaszolásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási kapacitás
Megszakítási kapacitás: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Megszakítási kapacitás kód: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termál-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Rögzített
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 85 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
80 kA 525 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
75 kA 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2 esetén
10000 ciklus 440 V In esetén
10000 ciklus 690 V In/2 esetén
5000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítményveszteség pólusonként: 18,75 W
Szerelési jellemzők
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges
Síkban a hátsó részen
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelem beállítása
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 250 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartománya [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítás: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Állítható
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 5...10 x In
Földzárlat-védelem: Nélküle
Méretek
Réselszámok: 5 rés
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Nettó tömeg: 2,8 kg
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemeltetéskor: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemeltetési tengerszint feletti magasság: 0...2000 m értékcsökkentés nélkül
2000 m...5000 m értékcsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V