A Schneider Electric ComPacT NSX250HB1 C25V4TM125 egy rendkívül megbízható és nagy teljesítményű megszakító, amely elengedhetetlen eleme a modern villamos elosztórendszereknek. Ez a professzionális 4 pólusú (4P) kialakítású áramköri megszakító, amelyben mind a négy pólus - beleértve a bal oldalon elhelyezkedő nullavezetőt is - teljes védelemmel rendelkezik (4D kialakítás). A termék 125 A névleges áramértékkel büszkélkedhet 40 °C környezeti hőmérsékleten, és kifejezetten elosztóhálózati alkalmazásokra tervezték.
A ComPacT NSX250HB1 kiemelkedő szakítókapacitással rendelkezik: 75 kA érték 690 V AC feszültségen, 80 kA 525 V AC esetén, valamint 85 kA 500 V AC feszültségnél, 50/60 Hz frekvencián, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A megszakító névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, szigetelési feszültsége pedig 800 V AC 50/60 Hz. Impulzusállósága 8 kV, amely kiváló védelmet biztosít a hálózati túlfeszültségekkel szemben. A termék megfelel a szigetelésre vonatkozó követelményeknek is az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint, és az "A" felhasználási kategóriába tartozik.
A megszakító TMD (termikus-mágneses) kioldóegységgel van felszerelve, amely L és I védelmi funkciókat biztosít. Az L (túlterhelés elleni védelem) és I (zárlati védelem) funkciók gondoskodnak a berendezések és hálózatok védelméről. A túlterhelés elleni védelem állítható, 0,7-1 x In tartományban, 125 A névleges kioldóegység értéknél. A hosszú késleltetésű védelem (túlterhelési védelem) fix késleltetési idővel rendelkezik: 120-400 s 1,5 x In áramértéknél és 15 s 6 x Ir értéknél. A zárlati védelmi kioldás (pillanatnyi védelem) fix értékre van állítva 1250 A-nél. A nullavezető védelmi beállítása 1 x Ir (4D). A megszakító nem rendelkezik földzárlat védelemmel.
A ComPacT NSX250HB1 mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, elektromos élettartama pedig változó a terhelési feltételektől függően: 20000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél, 10000 ciklus 440 V In és 690 V In/2 terhelésnél, valamint 5000 ciklus 690 V In terheléssel. Pólusonkénti teljesítményvesztesége 9,45 W. Szerelési lehetősége rögzített kivitel, hátlapra szerelhető, vízszintes és függőleges helyzetben is telepíthető. A csatlakozások mind felül, mind alul elöl találhatók, 35 mm csatlakozási osztással.
A készülék IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, valamint IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabványnak megfelelően. Class II érintésvédelmi osztályba tartozik az előlapon. Szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm, nettó tömege pedig 2,8 kg. Működési környezeti hőmérséklet tartománya -25 °C és +70 °C közötti, tárolási hőmérséklete -50 °C és +85 °C között lehet. Relatív páratartalom tekintetében 0-95% között használható. Tengerszint feletti magasság szempontjából 0-2000 méterig névleges paraméterekkel, 2000-5000 méter között teljesítménycsökkentéssel alkalmazható.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25V4TM125 - Megszakító NSX250HB1, 75 kA 690 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX250HB1
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Nullavezető helyzete: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 125 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Szakítóképesség kódja: HB1 75 kA 690 V AC
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi szakítóképesség [Ics]: 85 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
80 kA 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
75 kA 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Védelmi típus: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: zárlati védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 125 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítási típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 1250 A
Földzárlati védelem: Nélküle
Mechanikai jellemzők
Működtetési mód: Billenő kapcsoló
Megszakító szerelési módja: Rögzített
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2 esetén
10000 ciklus 440 V In esetén
10000 ciklus 690 V In/2 esetén
5000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 9,45 W
Szerelési támasz: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Lapos a hátoldalon
Felső csatlakozás: Elől
Alsó csatlakozás: Elől
Csatlakozási távolság: 35 mm
Nyílások száma: 5 nyílás
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Nettó tömeg: 2,8 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1-nek
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529-nek
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262-nek
Környezeti hőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %