Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25V32D250 - Megszakító NSX250HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 250 A, 3P3d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C25V32D250 típusú megszakító egy rendkívül megbízható és robusztus áramköri védelmi eszköz, amely kifejezetten az elosztóhálózatok hatékony védelmére lett kifejlesztve. A megszakító 3 pólusú kialakítással és 3D védett pólussal rendelkezik, így többfázisú rendszerekben is kiválóan alkalmazható. A NSX250HB1 típus maximálisan 250 A névleges áramerősségre van méretezve 40°C környezeti hőmérsékleten, így kiválóan alkalmas nagyobb ipari létesítmények, kereskedelmi épületek és kritikus infrastruktúrák elektromos rendszereinek védelmére.
A megszakító kiemelkedő jellemzője a magas megszakítóképesség, amely 690 V AC hálózati feszültség és 50/60 Hz frekvencia mellett 75 kA értéket biztosít az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. Ezen kívül 525 V AC mellett 80 kA, 500 V AC mellett pedig 85 kA megszakítóképességgel rendelkezik, ami rendkívüli rugalmasságot biztosít különböző alkalmazási területeken. A ComPacT NSX megszakító szigetelési feszültsége 800 V AC, míg a névleges lökőfeszültség-állóság értéke 8 kV, ami kiváló védelmet nyújt túlfeszültségek esetén is.
A C25V32D250 megszakító MicroLogic 2.2 elektronikus kioldóegységgel van felszerelve, amely LSoI típusú védelmi funkciókat biztosít: hosszú késleltetésű túlterhelés elleni védelem (L), rövid késleltetésű rövidzárlat elleni védelem (So) és azonnali rövidzárlat elleni védelem (I). A kioldóegység 250 A névleges áramerősségre van kalibrálva 40°C környezeti hőmérsékleten. A hosszú késleltetésű védelmi beállítás (Ir) 9 fokozatban állítható 100-250 A tartományban, míg a rövid késleltetésű védelmi beállítás (Isd) szintén 9 fokozatban szabályozható 1,5-10 x Ir értékek között. Az azonnali rövidzárlat elleni védelem (Ii) fix értéke 3000 A. A termék rendelkezik termikus memória funkcióval is, amely 20 percig megőrzi az adatokat kioldás előtt és után, ezzel is növelve a védelem hatékonyságát ismétlődő túlterhelések esetén.
A megszakító rögzítése fixen történik, hátlapra szerelhető, és mind vízszintes, mind függőleges pozícióban telepíthető. A csatlakozások mind felül, mind alul elöl találhatók, 35 mm-es csatlakozási távolsággal. A helyi jelzőrendszer része a villogó zöld LED az üzemkész állapot jelzésére, valamint a piros LED 105% Ir és a narancssárga LED 90% Ir túlterhelés jelzésére. A megszakító méretei: 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, nettó tömege pedig 2,4 kg.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25V32D250 - Megszakító NSX250HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 250 A, 3P3d műszaki adatok
Alap információk
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Rövid készüléknév: NSX250HB1
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Elektromos jellemzők
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áramerősség [In]: 250 A (40 °C-on)
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség: 80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség: 75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség kód: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Védelem típusa:
L: túlterhelés elleni védelem (hosszú késleltetésű)
So: rövid késleltetésű rövidzárlat elleni védelem fix késleltetéssel
I: azonnali rövidzárlat elleni védelem
Kioldóegység névleges értéke: 250 A 40 °C-on
Beállítási lehetőségek
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható 9 fokozatban
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 100...250 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartománya [tr]:
400 s 1,5 x Ir esetén
16 s 6 x Ir esetén
11 s 7,2 x Ir esetén
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítási típusa Isd: Állítható 9 fokozatban
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tsd: Fix
Azonnali védelem kioldási beállítási típusa Ii: Fix
Azonnali védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 3000 A
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Billenőkar
Megszakító rögzítési módja: Fix
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 17,6 W
Rögzítő támasz: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Földzárlat védelem: Nincs
Szelektív zónavédelem ZSI: Nincs
Nyílások száma: 5 nyílás
Helyi jelzés: Villogó LED (zöld) üzemkész állapotra
LED 105 % Ir (piros) túlterhelésre
LED 90 % Ir (narancs) túlterhelésre
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Környezeti levegő hőmérséklet üzemeléskor: -25…70 °C
Környezeti levegő hőmérséklet tároláskor: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m terheléscsökkentés nélkül
2000 m...5000 m terheléscsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
140 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
110 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V