Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25N42D100 - Megszakító NSX250N, 50 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 100 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A C25N42D100 típusú megszakítót a MicroLogic 2.2 elektronikus kioldóegység teszi különlegessé, amely fejlett védelmi funkciókkal rendelkezik. A kioldóegység LSoI védelmet biztosít: túlterhelés elleni védelmet (L), rövididejű késleltetett rövidzárlat elleni védelmet (So) és pillanatnyi rövidzárlat elleni védelmet (I). A beállítható túlterhelés elleni védelem 40-100 A tartományban (9 fokozatban), a rövidzárlati védelem pedig 1,5-10-szeres névleges áramra állítható be, ami lehetővé teszi a készülék pontos adaptálását a védett rendszer sajátosságaihoz. A 100 A névleges áram és a 40°C-os környezeti hőmérsékletre történt méretezés biztosítja a készülék megfelelő teljesítményét ipari környezetben is.
A megszakító kiemelkedő szakítóképessége (Breaking capacity) különböző feszültségszinteken biztosítja a hatékony védelmet: 50 kA 380/415 V AC-n, 90 kA 220/240 V AC-n, valamint 10 kA 660/690 V AC-n. Ez széles alkalmazási területet tesz lehetővé, különösen a nagy zárlati áramokkal jellemezhető ipari környezetben. A készülék rendelkezik szigetelési funkcióval is (megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak), így karbantartási célokra is alkalmazható. Az NSX250N megszakító méretei kompaktak: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, így könnyen beépíthető meglévő elosztószekrényekbe is. A rögzítése hátlapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges pozícióban szerelhető.
A ComPacT NSX megszakító fejlett jelzési rendszerrel is rendelkezik: a villogó zöld LED jelzi a működésre kész állapotot, míg a piros és narancs LED-ek a túlterhelési állapotokat (105% és 90% Ir) mutatják. A termék mechanikai élettartama 20 000 kapcsolási ciklus, míg villamos élettartama terheléstől függően 5 000-20 000 ciklus. A C25N42D100 megszakító rugalmas szerelési lehetőségekkel rendelkezik: elölről csatlakoztatható mind a felső, mind az alsó kivezetésein, a csatlakozási távolság pedig 35 mm. Az elektronikus kioldóegység további előnye a 20 perces termikus memória, amely a kioldás előtt és után is megőrzi a túlterhelési információkat. A készülék IP40 védettséggel és IK07 ütésállósággal rendelkezik, és széles működési hőmérséklet-tartományban (-25°C és +70°C között) használható, ami tovább növeli a felhasználási területek számát.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25N42D100 -Megszakító NSX250N, 50 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 100 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Sorozat: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250N
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D + N/2
Semleges pólus pozíció: Bal
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szakítóképesség
90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
15 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
Szakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.2
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Rögzített
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Működési jellemzők
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Villamos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2 terhelésnél, 10000 ciklus 440 V In terhelésnél, 10000 ciklus 690 V In/2 terhelésnél, 5000 ciklus 690 V In terhelésnél
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 17.6 W
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra síkban
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztásköz: 35 mm
Védelem típusa
L: túlterhelés védelem (hosszú késleltetésű)
So: rövid késleltetésű rövidzárlat védelem rögzített késleltetéssel
I: pillanatnyi rövidzárlat védelem
Kioldóegység névleges áramerősség: 100 A 40 °C-on
Túlterhelési áram beállítás típusa Ir: Állítható 9 beállítás
Túlterhelési áram beállítási tartomány [Ir]: 40...100 A
Túlterhelési védelem késleltetési beállítás típusa tr: Rögzített
Semleges védelem beállítás: 0.5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövidzárlati áram beállítás típusa Isd: Állítható 9 beállítás
Rövidzárlati áram beállítási tartomány [Isd]: 1.5...10 x Ir
Rövidzárlati védelem késleltetési beállítás típusa tsd: Rögzített
Pillanatnyi áram beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi áram beállítási tartomány [Ii]: 1500 A
Helyi jelzések
Villogó LED (zöld) működésre kész állapotra
LED 105 % Ir (piros) túlterhelésre
LED 90 % Ir (narancs) túlterhelésre
Méretek és tömeg
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Nettó tömeg: 2.8 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezési fokozat: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés során: -25…70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V