Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25F4TM125 - Megszakító NSX250F, 36 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX250F megszakító a C25F4TM125 cikkszámmal egy rendkívül megbízható és sokoldalú áramköri megszakító, amelyet kifejezetten elosztóhálózatokhoz fejlesztettek ki. Ez a négy pólusú (4P) kialakítással rendelkező készülék teljes védelmet biztosít a semleges vezetéknek is (4D konfiguráció), ami különösen fontos az aszimmetrikus terhelések és a harmonikus áramok által okozott túlmelegedés elleni védekezéshez. A megszakító névleges árama 125 A 40 °C környezeti hőmérséklet mellett, így ideális közepes teljesítményigényű ipari és kereskedelmi alkalmazásokhoz.
A ComPacT NSX250F kiemelkedő megszakítóképességgel rendelkezik: 380/415 V AC hálózati feszültség mellett 36 kA, míg 220/240 V AC mellett akár 85 kA megszakítóképességgel büszkélkedhet, ami az F teljesítménykategóriába sorolja (36 kA 415 V AC-nál). A készülék névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, amely széles alkalmazási területet tesz lehetővé. Fontos tulajdonsága, hogy alkalmas leválasztásra (szigetelésre) is az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően, ami biztonságos karbantartást tesz lehetővé.
A megszakító TMD (termikus-mágneses) kioldóegységgel van felszerelve, amely kettős védelmi funkciót lát el: az L (Long time - hosszú késleltetésű) termikus védelem a túlterhelés ellen véd, míg az I (Instantaneous - pillanatműködésű) mágneses védelem a rövidzárlat ellen nyújt gyors védelmet. A termikus védelem beállítási tartománya 0,7-1 x In, tehát 87,5-125 A között állítható. A pillanatműködésű mágneses kioldás fix értéke 1250 A. A TMD technológia megbízható védelmet biztosít a kábeleknek és berendezéseknek, különösen fontos, hogy a semleges védelem 1 x Ir értékre van állítva (4D konfiguráció).
A C25F4TM125 megszakító mechanikai és villamos tartóssága figyelemre méltó: 20000 működési ciklust garantál, ami hosszú élettartamot biztosít még intenzív használat esetén is. Emellett 440 V feszültségen In/2 terhelésnél 20000, míg In terhelésnél 10000 kapcsolási ciklust teljesít. A készülék szerelési módja fix, frontális csatlakozásokkal, és mind vízszintes, mind függőleges helyzetben felszerelhető. Méretei kompaktak: szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm. Működési hőmérséklet-tartománya -25 °C és +70 °C között van, ami szélsőséges környezeti feltételek mellett is megbízható működést tesz lehetővé. IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. A pólusonkénti teljesítményveszteség 9,45 W, ami a kategóriájában jó energiahatékonyságot jelent. A Schneider Electric ComPacT NSX250F C25F4TM125 kialakításának köszönhetően optimális választás olyan alkalmazásokhoz, ahol a megbízhatóság, a biztonság és a hosszú élettartam elsődleges fontosságú.
Schneider Electric ComPacT NSX250F műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250F
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Cikkszám: C25F4TM125
Elektromos jellemzők
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Semleges pozíció: Bal
Névleges áram: 125 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
30 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1
35 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1
15 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmei: LI
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 125 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa: Állítható
Hosszú késleltetésű védelem beállítási tartomány: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány: 120...400 s 1,5 x In-nél, 15 s 6 x Ir-nél
Semleges védelem beállítás: 1 x Ir (4D)
Pillanatműködésű védelem beállítás típusa: Fix
Pillanatműködésű védelem beállítási tartomány: 1250 A
Földzárlat védelem: Nincs
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Karos
Megszakító szerelési mód: Fix
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2-nél, 10000 ciklus 440 V In-nél, 10000 ciklus 690 V In/2-nél, 5000 ciklus 690 V In-nél
Teljesítményveszteség pólusonként: 9,45 W
Szerelési tartó: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra sík módon
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási osztás: 35 mm
Slotok száma: 5 slot
Méretek
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m leértékelés nélkül, 2000 m...5000 m leértékeléssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V