A készülék névleges árama 250 A 40 °C-on, névleges üzemi feszültsége pedig 440 V AC 50/60 Hz. Kiemelkedő megszakítóképesség jellemzi: 85 kA 220/240 V AC esetén, 36 kA 380/415 V AC mellett, 35 kA 440 V AC hálózatoknál, 30 kA 500 V AC-nál, 22 kA 525 V AC mellett, valamint 8 kA 660/690 V AC feszültségen. A megszakító kompatibilis a főbb nemzetközi szabványokkal, megfelel az IEC 60947-2 előírásainak. A ComPacT NSX250F megszakító az F megszakítóképességi kóddal rendelkezik, ami 36 kA 415 V AC értéket jelent. A készülék szigetelési szilárdsága kiemelkedő, névleges szigetelési feszültsége 500 V AC, névleges lökőfeszültség-állósága pedig 8 kV.
A C25F44V250 különleges tulajdonsága a MicroLogic 4.2 Vigi típusú elektronikus kioldóegység, amely komplex védelmi funkciókat biztosít: túlterhelés elleni hosszú késleltetésű védelmet (L), rövid késleltetésű rövidzárlat elleni védelmet (So), pillanatnyi rövidzárlat elleni védelmet (I), valamint földzárlat-védelmet (R). A hosszú késleltetésű védelem beállítási tartománya 100-250 A, míg a rövid késleltetésű rövidzárlat elleni védelem beállítási tartománya 1,5-10 x Ir. A pillanatnyi rövidzárlat védelmi beállítása fix 3000 A értéken. A földzárlat-védelem érzékenysége állítható: 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A és 5 A értékekre, továbbá a maradékáram-késleltetési idő is beállítható 0 ms-tól 1 s-ig különböző fokozatokban. A semleges vezető védelme állítható: 0,5 x Ir (3P + N/2), 1 x Ir (4P) vagy nincs védelem (3P) opcióval.
Mechanikai és elektromos szempontból is rendkívül tartós: 20000 mechanikai működési ciklus, valamint 20000 elektromos működési ciklus 440 V In/2 mellett. A megszakító IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, valamint IK07 fokozatú ütésállósággal az IEC 62262 szerint. Üzemi hőmérsékleti tartománya -25...70 °C, tárolási hőmérséklet tartománya pedig -50...85 °C. Üzemeltetési magassága 0-2000 m közötti tengerszint feletti magasságon történhet derating nélkül, 2000-5000 m között pedig derating alkalmazásával.
A Schneider Electric C25F44V250 megszakító méretei kompaktak: szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm. Rögzítése hátlapra történik, vízszintes és függőleges szerelési pozícióval. Csatlakoztatása elölről történik mind a felső, mind az alsó oldalon, csatlakozási osztása pedig 35 mm. A LED-es helyi jelzés segíti a működési állapot nyomon követését: villogó zöld LED jelzi az üzemkész állapotot, piros LED a 105%-os Ir túlterhelést, narancs LED pedig a 90%-os Ir túlterhelést. A megszakító védelmi osztálya Class II az elülső oldalon, szennyezettségi foka 3 az IEC 60664-1 szerint. Túlfeszültség kategóriája IV.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25F44V250 - Megszakító NSX250F, 36 kA 415 VAC, MicroLogic 4.2 Vigi kioldóegység 250 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Termék neve: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX250F
Termék vagy alkatrész típusa: Földzárlati megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Semleges vezető pozíciója: Bal
Névleges áram [In]: 250 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 440 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási képesség
85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
30 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
35 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
15 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
Megszakítóképesség kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: MicroLogic 4.2
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoIR
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Rögzített
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 500 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2 esetén, 10000 ciklus 440 V In esetén, 10000 ciklus 690 V In/2 esetén, 5000 ciklus 690 V In esetén
Fizikai jellemzők
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 25 W N, 25 W L1 és L3, 20,6 W L2
Rögzítőfelület: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Lapos a hátsó oldalon
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Földzárlat-védelem
Földzárlat-védelem: Integrált
Földzárlat-védelmi osztály: A osztály
Földzárlat-érzékenység beállítás típusa: Állítható
Földzárlat-érzékenység beállítási tartomány [IΔn]: 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A
Üzemmód: KI az IΔn forgókapcsoló használatával
Földzárlat-védelmi időkésleltetés beállítás típusa: Állítható
Maradékáram-késleltetési idő beállítása [Δt]: 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms, 1 s
Egyéb jellemzők
Zóna szelektív reteszelés ZSI: Nincs
Foglalatok száma: 5
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Nettó tömeg: 2,8 kg
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az elülső oldalon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemeltetéshez: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláshoz: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%