A Schneider Electric ComPacT NSX250F megszakító egy fejlett védelmi megoldás villamos hálózatok számára, amely kategóriájában kiemelkedő teljesítményt és rugalmasságot kínál. A C25F3TM160 típusú, 3 pólusú kivitel 160 A-es névleges áramerősséggel rendelkezik, és akár 36 kA-es zárlati megszakítóképességgel bír 415 V AC hálózati feszültség mellett. Ez a kompakt megszakító ideális választás ipari létesítmények, kereskedelmi épületek és nagyobb villamos elosztó rendszerek védelméhez.
A ComPacT NSX sorozat F jelölésű megszakítói magas műszaki színvonalat képviselnek. A terméket TMD termikus-mágneses kioldóegységgel szerelték, amely hatékony védelmet nyújt túlterhelés (L funkció) és rövidzárlat (I funkció) ellen. A túlterhelésvédelem (Ir) beállítási tartománya 0,7-1 × In, míg a rövidzárlat elleni védelem (Ii) fix értéke 1250 A. A túlterhelés elleni védelem késleltetési ideje (tr) szintén fix, 120-400 másodperc 1,5 × In áramerősség mellett, és 15 másodperc 6 × Ir esetén. Ezek a beállítások optimális védelmet biztosítanak a különböző alkalmazási területekhez, miközben maximalizálják a hálózat rendelkezésre állását.
A megszakító rendkívül sokoldalú és megbízható működést kínál, amit a kiváló műszaki paraméterek is alátámasztanak. A névleges üzemi feszültség akár 690 V AC 50/60 Hz lehet, a névleges szigetelési feszültség 800 V AC, míg a lökőfeszültség-állóság 8 kV. A termék 20000 mechanikai és akár 20000 villamos kapcsolási ciklust bír el, ami hosszú élettartamot garantál még intenzív használat mellett is. A készülék teljes mértékben megfelel az EN/IEC 60947-2 szabvány előírásainak, és rendelkezik leválasztási funkcióval is. A működési hőmérséklet-tartomány rendkívül széles: -25°C-tól +70°C-ig használható, ami szélsőséges környezeti feltételek mellett is megbízható működést biztosít. IP40-es védettségi szint és IK07 ütésállóság jellemzi a terméket.
A Schneider Electric ComPacT NSX250F C25F3TM160 megszakító telepítése és használata is egyszerű. A készülék hátlapra szerelhető, vízszintes vagy függőleges pozícióban egyaránt, és mind a felső, mind az alsó csatlakozások frontális kialakításúak, 35 mm-es csatlakozási távolsággal. A megszakító méretei kompaktak (szélesség: 105 mm, magasság: 161 mm, mélység: 86 mm), így könnyen beilleszthető különböző elosztószekrényekbe. A toggle típusú működtető egység intuitív kezelést tesz lehetővé. A készülék 0-2000 méter tengerszint feletti magasságig teljes terhelhetőséggel használható, míg 2000-5000 méter között terheléscsökkentéssel üzemeltethető, így a legkülönbözőbb földrajzi területeken is alkalmazható.
ComPacT NSX250F megszakító műszaki adatok
Általános jellemzők
Sorozat: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250F
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Villamos jellemzők
Névleges áram [In]: 160 A (40 °C-on)
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztási képesség: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2)
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2)
35 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2)
30 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2)
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2)
8 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén (IEC 60947-2)
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén (UL 60947-4-1)
35 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén (UL 60947-4-1)
15 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén (UL 60947-4-1)
Megszakítóképesség kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir: Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Pillanatnyi kioldás beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 1250 A
Földzárlat védelem: Nincs
Vezérlés
Vezérlés típusa: Váltókar
Megszakító rögzítési mód: Rögzített
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: Megegyezik az Icu értékekkel minden feszültségszinten
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Villamos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2 esetén
10000 ciklus 440 V In esetén
10000 ciklus 690 V In/2 esetén
5000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 11,78 W
Szerelési támasz: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátra fektetve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Foglalatok száma: 5 foglalat
Méretek
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Villamos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %