A Schneider Electric ComPacT NSX C25B3TM160 kismegszakító egy kiváló minőségű, professzionális elosztóhálózati védőeszköz, amely megbízható védelmet nyújt az elektromos rendszerek számára. Ez a 3 pólusú megszakító az NSX250B sorozat része, 160 A névleges árammal és 25 kA megszakítóképességgel 415 V AC feszültségen. A termék kifejezetten elosztóhálózatok védelmére lett tervezve, ahol magas szintű megbízhatóság és precíz védelmi funkciók szükségesek.
A ComPacT NSX C25B3TM160 termomágneses kioldóegységgel (TM-D) rendelkezik, amely kettős védelmi funkciót biztosít: túlterhelés elleni védelmet (termikus/L) és rövidzárlat elleni védelmet (mágneses/I). A túlterhelés elleni védelem (Ir) 0,7-1 x In tartományban állítható, míg a rövidzárlati védelem (Ii) fix 1250 A értékre van beállítva. A késleltetett kioldás ideje 120-400 s közötti 1,5 x In terhelésnél, illetve 15 s 6 x Ir terhelésnél. Ez a sokoldalú beállítási lehetőség lehetővé teszi a megszakító optimális beállítását különböző alkalmazási területeken.
A megszakító számos kiemelkedő műszaki paraméterrel rendelkezik. Névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, névleges szigetelési feszültsége 800 V AC, míg a lökőfeszültség-állósága 8 kV. A termék teljesíti az EN/IEC 60947-2 szabvány követelményeit, és alkalmas leválasztásra is. Megszakítóképessége különböző feszültségszinteken: 40 kA 220/240 V AC-nél, 25 kA 380/415 V AC-nél, 20 kA 440 V AC-nél és 15 kA 500 V AC-nél. Ugyanezen értékek érvényesek a névleges üzemi megszakítóképességre (Ics) is. A megszakító mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől függően 5000-20000 ciklus között változik. A póluskénti teljesítményveszteség 11,78 W.
A ComPacT NSX C25B3TM160 kompakt méretekkel rendelkezik: szélessége 105 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm. A készülék rögzítése hátlapra történhet, a szerelési pozíció lehet vízszintes és függőleges, valamint a hátoldalra fektetve is. Mind a felső, mind az alsó csatlakozás előlapról történik, a csatlakozási távolság 35 mm. A megszakító környezetvédelmi jellemzői is kiemelkedőek: az IP védettségi szint IP40 az IEC 60529 szerint, az ütésállósági fokozat IK07 az IEC 62262 szerint. A termék -25°C és +70°C közötti környezeti hőmérsékleten használható, tárolási hőmérséklete -50°C és +85°C között lehet. Relatív páratartalom tekintetében 0-95% között működőképes, és tengerszint feletti magasság szempontjából 0-2000 m között korlátozás nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkentéssel alkalmazható. A Schneider Electric ComPacT NSX C25B3TM160 megszakító kiváló választás olyan ipari és kereskedelmi alkalmazásokhoz, ahol fontos a megbízható áramköri védelem és a hosszú élettartam.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25B3TM160 -Megszakító NSX250B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 3P3d műszaki adatok
Fő jellemzők
Sorozat: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250B
Termék vagy komponens típusa: Kismegszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség:
40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termomágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Túlterhelés elleni védelem beállítási típus Ir: Állítható
Túlterhelés elleni védelem beállítási tartomány: 0.7...1 x In
Túlterhelés elleni késleltetés beállítási típus tr: Fix
Túlterhelés elleni késleltetés beállítási tartomány:
120...400 s 1.5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Pillanatnyi védelmi beállítás típus Ii: Fix
Pillanatnyi védelmi beállítási tartomány: 1250 A
Földzárlat-védelem: Nélkül
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség:
40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
20 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
15 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén, IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam:
20000 ciklus 440 V In/2
10000 ciklus 440 V In
10000 ciklus 690 V In/2
5000 ciklus 690 V In
Teljesítményveszteség póluskként: 11,78 W
Szerelési támogatás: Hátlap
Szerelési pozíció:
Vízszintes és függőleges
Hátsó oldalon fekve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelem típusa:
L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Fizikai jellemzők
Foglalatok száma: 5 db
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fokozat: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet működés közben: -25…70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %