Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25B32D160 - Megszakító NSX250B, 25 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 160 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C25B32D160 típusú megszakító egy csúcskategóriás 3 pólusú megszakító, amelyet elsősorban ipari és kereskedelmi elosztóhálózatok védelméhez fejlesztettek ki. A készülék NSX250B típusjelzéssel rendelkezik, és kifejezetten a 25 kA/415 VAC megszakítóképességű alkalmazásokhoz készült, 3 védett pólussal (3D). A készülék szíve a MicroLogic 2.2 elektronikus kioldóegység, amely 160 A névleges árammal működik 40 °C környezeti hőmérsékleten.
A ComPacT NSX megszakító tökéletes választás elosztóhálózatok, motorok és általános villamos rendszerek védelméhez. A megszakító fő funkciója az LSoI védelem, ami a hosszú késleltetésű túlterhelés elleni védelmet (L), rövid késleltetésű rövidzárlati védelmet (So) és pillanatnyi rövidzárlati védelmet (I) biztosít. A MicroLogic 2.2 kioldóegység lehetővé teszi a túlterhelés elleni védelem 63-160 A tartományban történő finomhangolását, 9 különböző beállítási lehetőséggel. A rövidzárlati védelemnél a rövid késleltetésű kioldás tartománya az Ir 1,5-10-szerese között állítható szintén 9 különböző beállítással, míg a pillanatnyi rövidzárlati védelem fix 2400 A értékre van beállítva. A megszakító 20 perces termikus memóriával rendelkezik a kioldás előtt és után, ami tovább növeli a védelmi rendszer hatékonyságát.
A ComPacT NSX sorozat kiemelkedő műszaki paraméterekkel rendelkezik: 690 V AC üzemi feszültség 50/60 Hz hálózati frekvencián, 800 V szigetelési feszültség és 8 kV impulzus-állóság jellemzi. A megszakító 40 kA megszakítóképességgel rendelkezik 220/240 V AC-nál, 25 kA értékkel 380/415 V AC-nál, 20 kA értékkel 440 V AC-nál, és 15 kA értékkel 500 V AC-nál. A C25B32D160 termékkód egyértelműen azonosítja ezt a típust a Schneider Electric termékpalettáján. A készülék kategória A felhasználási kategóriába tartozik, és megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak. Fontos tulajdonsága, hogy alkalmas leválasztásra is, így karbantartási munkáknál biztonságosan használható.
A megszakító fizikai kialakítása is figyelemreméltó: rögzített kivitelű, méretei 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, tömege 2,4 kg. A ComPacT NSX típusú készülék elülső csatlakozással rendelkezik mind a felső, mind az alsó oldalon, és a csatlakozási távolság 35 mm. A szerelés történhet vízszintesen vagy függőlegesen, hátlapra rögzítve. A készülék rendelkezik helyi jelzésekkel is: villogó zöld LED a működésre kész állapotra, piros LED 105% Ir túlterhelés jelzésére, és narancssárga LED 90% Ir túlterhelés jelzésére. Működési hőmérséklet-tartománya -25°C és +70°C között van, tárolási hőmérséklete -50°C és +85°C között. Relatív páratartalom tekintetében 0-95% tartományban működik, és 2000 m tengerszint feletti magasságig használható teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkenéssel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C25B32D160 - Megszakító NSX250B, 25 kA 415 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 160 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Sorozat: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX250B
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Villamos jellemzők
Névleges áram [In]: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.2
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoI
Kioldóegység értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir: Állítható 9 beállítás
Hosszú késleltetésű védelem beállítási tartomány [Ir]: 63...160 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
Termikus memória: 20 perc a kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem beállítás típusa Isd: Állítható 9 beállítás
Rövid késleltetésű védelem beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 × Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tsd: Rögzített
Pillanatnyi védelem beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem beállítási tartomány [Ii]: 2400 A
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Billenőkar
Megszakító szerelési mód: Rögzített
Elektromos tartósság: 20000 ciklus 440 V In/2 esetén, 10000 ciklus 440 V In esetén, 10000 ciklus 690 V In/2 esetén, 5000 ciklus 690 V In esetén
Pólusonkénti teljesítménydisszipáció: 17,6 W
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátoldalon laposan
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási távolság: 35 mm
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezési fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemeltetéskor: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
115 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V