A ComPacT NSX160N megszakító 160 A névleges árammal rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékletig. Rendkívül sokoldalú eszköz, amely 690 V AC névleges üzemi feszültséggel és 50/60 Hz-es hálózati frekvenciával működik. A megszakító széles tartományban kínál megszakítóképességet: 220/240 V AC-nál 90 kA, 380/415 V AC-nál 50 kA, 440 V AC-nál 50 kA, 500 V AC-nál 36 kA, 525 V AC-nál 35 kA, valamint 660/690 V AC-nál 10 kA értékkel az IEC 60947-2 szabvány szerint. Az UL 60947-4-1 szabvány alapján 240 V AC-nál 85 kA, 480 V AC-nál 50 kA és 600 V AC-nál 10 kA megszakítóképességgel rendelkezik. A megszakítóképesség kódja N 50 kA 415 V AC.
A C16N6TM160 a TM-D termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely LI védelmi funkciókat biztosít: L (termikus) túlterhelés védelemmel és I (mágneses) rövidzárlat védelemmel. A hosszú késleltetésű (termikus) védelem beállítási tartománya 0,7-1 x In között állítható, míg a rövidzárlati (mágneses) védelem fixen 1250 A-re van beállítva. A hosszú késleltetésű védelem késleltetési ideje fixen 120-400 s között van 1,5 x In áram esetén, és 15 s 6 x Ir áramnál. A termék kitűnő mechanikai és elektromos tartóssággal rendelkezik: 40000 ciklus mechanikai élettartammal, valamint különböző elektromos élettartam értékekkel a különböző terhelési szinteken (pl. 440 V-nál In/2 esetén 40000 ciklus, 690 V-nál In esetén pedig 7500 ciklus).
A megszakító 140 mm szélességű, 161 mm magasságú és 86 mm mélységű kompakt kialakítással rendelkezik, ami megkönnyíti a beépítést különböző elosztórendszerekbe. Szerelési lehetőségei rugalmasak: rögzíthető hátlapra, használható vízszintes és függőleges helyzetben is. Az eszköz front irányú csatlakozási lehetőséget biztosít mind felül, mind alul, 35 mm-es csatlakozási osztással. A C16N6TM160 megszakító IP40 védettségi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabványnak megfelelően. Üzemi hőmérséklet-tartománya -25°C és +70°C között van, továbbá széles, 0-95% relatív páratartalom mellett is megbízhatóan működik, valamint 2000 m tengerszint feletti magasságig teljesítménycsökkenés nélkül használható.
Schneider Electric ComPacT NSX műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Termék neve: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160N
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Semleges pozíció: Bal
Névleges áram: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Megszakítási képesség
Leválasztásra alkalmas: Igen, az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Használati kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, 50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, 50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, 36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, 35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, 10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz
UL szabvány szerint: 85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz, 50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz, 10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz
Megszakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Védelmi típus: L: túlterhelés védelem (termikus), I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű működésbe lépési beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem működésbe lépési beállítási tartománya: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Semleges védelem beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatnyi működésbe lépési beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem működésbe lépési beállítási tartománya: 1250 A
Földzárlat védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító rögzítési módja: Fix
Nyílások száma: 5 nyílás
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25…70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %