A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C16N6TM125 típusú megszakító egy kiváló minőségű, megbízható áramkörvédelmi megoldást kínál ipari és kereskedelmi elosztóhálózatok számára. Ez a 4-pólusú (4P) kompakt megszakító, amelyben 3 pólus védett (3D) és a bal oldali semleges vezető nem védett, elsősorban 125 A névleges áramú elosztóhálózatokhoz lett tervezve, és maximális üzemi megbízhatóságot biztosít.
A ComPacT NSX160N megszakító kiemelkedő szakítóképességgel rendelkezik, amely 380/415 V AC hálózatokon 50 kA, míg 220/240 V AC feszültségen eléri a 90 kA-t. Ez a jellemző különösen alkalmassá teszi olyan környezetekben való alkalmazásra, ahol magas rövidzárlati áramokra lehet számítani. A készülék 690 V AC névleges üzemi feszültséggel és 800 V szigetelési feszültséggel rendelkezik, míg lökőfeszültség-állósága 8 kV. Az NSX160N típusú megszakító TMD (hőmágneses) kioldóegységgel van ellátva, amely túlterhelés (L) és rövidzárlat (I) elleni védelmet biztosít, ezáltal kettős védelmet nyújtva a létfontosságú elektromos rendszerek számára. A hosszú késleltetésű (termikus) védelem beállítási tartománya 0,7...1 x In, míg a pillanatnyi (mágneses) védelem fix értékű, 1250 A.
A megszakító technikai jellemzői között szerepel a 40000 ciklus mechanikai élettartam, valamint a terheléstől függően 7500-40000 ciklus közötti elektromos élettartam. IP40-es védelmi osztállyal rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 fokozatú ütésállósággal az IEC 62262 alapján. A megszakító széles környezeti hőmérséklettartományban (-25...70 °C) üzemeltethető, és 0...95% relatív páratartalom mellett működőképes. Telepítése könnyen megoldható különböző pozíciókban – vízszintesen, függőlegesen vagy hátlapra szerelve – és fix rögzítésű kivitelben áll rendelkezésre. Pólusonkénti teljesítményvesztesége 10,78 W, csatlakoztatása elölről történik mind felül, mind alul.
A ComPacT NSX családra jellemző technikai előnyök között megtalálható a széles áramerősség-tartomány (16-630 A), az 1, 2, 3 és 4 pólusú változatok elérhetősége, az elektronikus és hőmágneses védelmek széles választéka, valamint a plug-and-ready bekötési rendszer és a kommunikációs kiegészítők. A C16N6TM125 típusú megszakító méretei kompaktak: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, így helytakarékos megoldást jelent a korlátozottabb méretű elosztószekrényekben is. Csatlakozási távolsága 35 mm, ami szabványos sínes rendszerekhez illeszkedik. A sokoldalú és robusztus kialakítás, valamint a magas minőségű anyagok felhasználása biztosítja, hogy a ComPacT NSX160N megszakító megbízható védelmet nyújtson a legkülönbözőbb ipari és kereskedelmi alkalmazásokban.
ComPacT NSX160N, 50kA/415VAC, 4 poles 3D (neutral not protected), TMD trip unit 125A műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160N
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Semleges pozíció: Bal
Névleges áram [In]: 125 A 40 °C-on
Elektromos paraméterek
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
Szakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Hőmágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési módja: Fix
További jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi szakítóképesség [Ics]: Azonos az Icu értékekkel minden feszültségen
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2 terhelésen, 20000 ciklus 440 V In terhelésen, 15000 ciklus 690 V In/2 terhelésen, 7500 ciklus 690 V In terhelésen
Teljesítményveszteség pólusonként: 10,78 W
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés védelem (termikus), I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 125 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldóáram beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási áramának beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés-beállításának típusa tr: Fix
Semleges vezető védelmi beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatnyi védelem kioldási áram beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási áramának beállítási tartománya [Ii]: 1250 A
Földzárlat védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %