A Schneider Electric ComPacT NSX termékcsaládjába tartozó C16N6TM100 típusú megszakító kiváló védelmi megoldás az ipari és kereskedelmi villamos elosztórendszerek számára. Ez a kompakt kialakítású, 4 pólusú, 100 A névleges áramerősségű megszakító kiemelkedő teljesítményt és megbízhatóságot biztosít a legigényesebb alkalmazásokban is.
A ComPacT NSX160N megszakító 50 kA zárlati megszakítóképességgel rendelkezik 415 V AC feszültségnél, így hatékonyan védi a villamos hálózatokat a túlterhelés és rövidzárlat okozta károsodásoktól. A termék TMD (termikus-mágneses) kioldóegységgel van felszerelve, amely két védelmi funkciót lát el: túlterhelésvédelmet (L) a termikus kioldóval és rövidzárlat-védelmet (I) a mágneses kioldóval. A termikus védelem tartománya 0,7-1 × In között állítható, míg a mágneses kioldás fix 800 A értéken aktiválódik. A 100 A-es névleges áramerősség 40 °C környezeti hőmérsékleten érvényes, ami kiváló teljesítményt biztosít széles hőmérsékleti tartományban (-25...70 °C).
A C16N6TM100 megszakító 4 pólusú kialakítású, amelyből 3 pólus védett (3D konfiguráció), a negyedik, bal oldalon elhelyezkedő nullavezető pólus pedig védelem nélküli. Az eszköz 690 V AC névleges üzemi feszültségig használható, és akár 800 V AC szigetelési feszültséget is elvisel. A készülék 8 kV névleges lökőfeszültség-állósággal rendelkezik, ami magas szintű túlfeszültség elleni védelmet jelent. A megszakító IP40-es védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal rendelkezik, így megfelel a szigorú ipari környezeti követelményeknek is. A készülék EN/IEC 60947-2 szabvány szerint alkalmas leválasztásra, ami azt jelenti, hogy karbantartási célokra biztonságosan használható a villamos rendszer egyes részeinek leválasztására.
A termék kiemelkedő mechanikai és elektromos tartósságot kínál: 40 000 mechanikus működési ciklus, valamint különböző terhelési feltételek mellett 40 000-7 500 elektromos kapcsolási ciklus. A szerelés szempontjából nagy rugalmasságot biztosít, mivel vízszintesen és függőlegesen is felszerelhető, illetve hátlapra rögzíthető. A front csatlakozású kialakítás megkönnyíti a telepítést és karbantartást. A megszakító méretei 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, ami kompakt beépíthetőséget tesz lehetővé. A Schneider Electric ComPacT NSX160N megszakító C16N6TM100 típusa ideális választás olyan alkalmazásokhoz, ahol megbízható védelmi rendszerre van szükség, és ahol a kompakt méret, a magas teljesítmény és a hosszú élettartam elsődleges követelmény.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N6TM100 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 4P3d műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160N
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Cikkszám: C16N6TM100
Elektromos jellemzők
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Nullavezető pozíció: Bal
Névleges áram: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási kapacitás
Megszakítóképesség:
90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Védelmi típus:
L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir: Állítható
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási tartomány: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány:
120...400 s 1,5 x In-nél
15 s 6 x Ir-nél
Nullavezető védelmi beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatműködésű kioldás beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatműködésű kioldás beállítási tartomány: 800 A
Földzárlat-védelem: Nélküle
Műszaki jellemzők
Vezérlés típusa: Karos
Megszakító szerelési mód: Fix
Szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam:
40000 ciklus 440 V In/2-nél
20000 ciklus 440 V In-nél
15000 ciklus 690 V In/2-nél
7500 ciklus 690 V In-nél
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 7,7 W
Rögzítési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Lapos háton
Felső csatlakozás: Front
Alsó csatlakozás: Front
Csatlakozási távolság: 35 mm
Slotok száma: 5 slot
Méretek
Szélesség: 140 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %