A Schneider Electric ComPacT NSX160N megszakító sorozat kiemelkedő teljesítményt és megbízható védelmet kínál az ipari és kereskedelmi elosztó hálózatokban. A C16N6TM080 típusú megszakító egy 4 pólusú, 80 A névleges áramerősségű készülék, ahol a semleges pólus nem védett (3D kialakítás), a neutrális vezető bal oldalon található.
Ez a kompakt megszakító 50 kA zárlati megszakítóképességgel rendelkezik 415 V AC feszültségen, ami kiváló védelmet jelent még a jelentős zárlati áramokkal szemben is. A készülék különböző feszültségszinteken eltérő megszakítóképességgel bír: 220/240 V AC-n 90 kA, 440 V AC-n 50 kA, míg 660/690 V AC-n 10 kA értékkel rendelkezik az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A termék UL szerinti minősítéssel is rendelkezik, ami amerikai alkalmazásokban is használhatóvá teszi. A névleges szigetelési feszültség (Ui) 800 V AC, névleges lökőfeszültség-állóság (Uimp) pedig 8 kV, ami magas szintű szigetelési tulajdonságokat biztosít.
A megszakító TM-D típusú termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely L+I védelmi funkciókat biztosít: az L (termikus) védelem a túlterhelések ellen, míg az I (mágneses) védelem a zárlatok ellen nyújt védelmet. A hosszú késleltetésű kioldási áram (Ir) a névleges áram 0,7-1-szerese között állítható, a hosszú késleltetésű kioldási idő fix értékű, 120-400 másodperc közötti 1,5×In áramnál, illetve 15 másodperc 6×Ir áramnál. A pillanatműködésű kioldás (Ii) értéke fix 640 A. Használata különösen ajánlott elosztó hálózatokban, ahol a kategória A felhasználási kategóriával és EN/IEC 60947-2 szerinti leválasztási alkalmassággal rendelkezik.
A megszakító mechanikai élettartama 40000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől és feszültségtől függően változó: 440 V-on névleges áram felénél 40000, névleges áramnál 20000 ciklus, míg 690 V-on felénél 15000, névleges áramnál 7500 ciklus. Fizikai paraméterei közé tartozik a 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység. Rögzítése hátlapra történik, elhelyezése vízszintes és függőleges pozícióban egyaránt lehetséges. A csatlakozások előlről történnek mind alul, mind felül, a csatlakozási távolság 35 mm. A készülék 5 foglalattal rendelkezik, IP40 védettséggel bír az IEC 60529 szabvány szerint, valamint IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. Működési hőmérséklettartománya széles skálát ölel fel: -25°C és +70°C között használható, relatív páratartalom 0-95% között, tengerszint feletti magasság 2000 m-ig teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkenéssel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N6TM080 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 4P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsoport: ComPacT
Termék neve: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160N
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Neutrális pozíció: Bal
Villamos paraméterek
Névleges áram [In]: 80 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózati típus: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén az UL 60947-4-1 szerint
Megszakítóképességi kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító rögzítési mód: Rögzített
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén
20000 ciklus 440 V In esetén
15000 ciklus 690 V In/2 esetén
7500 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 8,06 W
Rögzítés és csatlakozás
Rögzítő alap: Hátlap
Rögzítési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátlapra szerelt
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: zárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 80 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Neutrális védelem beállítása: Nincs védelem (3D)
Pillanatműködésű védelem kioldás beállítási típusa Ii: Rögzített
Pillanatműködésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 640 A
Földzárlat-védelem: Nélküle
Fizikai paraméterek
Foglalatszám: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemeltetéskor: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %