Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N4TM100 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX160N megszakító 100 A névleges áramerősséggel rendelkezik, amelyet 40 °C környezeti hőmérsékleten teljesít. A készülék 4D kialakítású, ami azt jelenti, hogy mind a négy pólus - beleértve a bal oldalon elhelyezkedő nullavezetőt is - teljes védelmet kap. Ez különösen fontos olyan alkalmazásoknál, ahol a nullavezető túlterhelődhet (például nemlineáris terhelések esetén). A megszakító törési kapacitása 50 kA 415 V AC feszültségen, ami rendkívül magas érték, és számos ipari alkalmazáshoz megfelelő védelmet biztosít. További törésikapacitás-értékei: 90 kA (220/240 V AC), 50 kA (440 V AC), 36 kA (500 V AC), 35 kA (525 V AC) és 10 kA (660/690 V AC), mind 50/60 Hz frekvencián.
A C16N4TM100 megszakító termikus-mágneses technológiát alkalmaz a védelmi funkciók ellátására. Az LI jelölésű védelmi funkció azt jelenti, hogy a megszakító hosszú késleltetésű túlterhelésvédelemmel (L - thermal) és pillanatnyi zárlatvédelemmel (I - magnetic) rendelkezik. A hosszúidejű kioldási érték (Ir) 0,7-1 x In tartományban állítható, míg a pillanatnyi kioldás (Ii) 800 A-re van beállítva. A hosszúidejű kioldás késleltetése fix, 120-400 másodperc 1,5 x In áram esetén, illetve 15 másodperc 6 x Ir áramnál. Ezek a beállítások lehetővé teszik, hogy a megszakító megfelelően illeszkedjen a védett rendszer karakterisztikájához.
A megszakító izolációs képességgel is rendelkezik, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak. Az üzemi feszültség (Ue) 690 V AC 50/60 Hz, a szigetelési feszültség (Ui) 800 V AC, míg a lökőfeszültség-állóság (Uimp) 8 kV. A készülék működtetése billenőkarral történik, és fix beépítési módú. Csatlakozási pontjai elöl találhatók, mind a felső, mind az alsó részen. A készülék magas IP40-es védettséggel és IK07 besorolással rendelkezik a mechanikai behatásokkal szemben.
A megszakító működési hőmérséklet-tartománya rendkívül széles: -25°C-tól +70°C-ig, tárolási hőmérséklete pedig -50°C-tól +85°C-ig terjed. A relatív páratartalom 0-95% között lehet. Mechanikai élettartama 40000 ciklus, míg elektromos élettartama terheléstől függően változik: 440 V-on In/2 terhelésnél 40000, In terhelésnél 20000 ciklus; 690 V-on In/2 terhelésnél 15000, míg In terhelésnél 7500 ciklus. A megszakító méretei: szélesség 140 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm, ami kompakt kialakítást jelent. Mindezek a tulajdonságok együttesen teszik a Schneider Electric ComPacT NSX160N C16N4TM100 megszakítót kiváló választássá mind ipari, mind kereskedelmi elosztóhálózatok védelmére.
Schneider Electric ComPacT NSX160N C16N4TM100 műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid név: NSX160N
Termék vagy komponens típus: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Nullavezető pozíciója: Bal
Elektromos paraméterek
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Izolálásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Törőképesség
Megszakítóképesség: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképességi kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Kioldóegység minősítése: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldó beállítás típusa Ir (termikus védelem): Beállítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelem beállítás: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási tartomány [Ii]: 800 A
Földzárlat védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Billenőkar
Megszakító felszerelési mód: Fix
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az elülső oldalon
Szennyezési fokozat: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemi magasság: 0...2000 m derating nélkül
2000...5000 m derating-gel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V