A Schneider Electric ComPacT NSX160N megszakító egy kiemelkedő teljesítményű, földzárlati áramvédelemmel ellátott kompakt áramköri megszakító, amely ideális választás elosztóhálózatok védelméhez. A C16N44V160 típusú készülék 4 pólusú (4P) kivitelben készül, és maximális névleges árama 160 A (40°C környezeti hőmérsékleten). A termék különlegessége a beépített MicroLogic Vigi 4.2 elektronikus kioldóegység, amely komplex védelmi funkciókat biztosít.
A ComPacT NSX160N megszakító kiemelkedő szakítóképességgel rendelkezik: 50 kA 380/415 V AC 50/60 Hz feszültségen (IEC 60947-2 szerint), ami biztosítja a megbízható működést még nagy zárlati áramok esetén is. További szakítóképesség értékei: 90 kA 220/240 V AC-nél, 50 kA 440 V AC-nél, 36 kA 500 V AC-nél, 35 kA 525 V AC-nél, és 10 kA 660/690 V AC-nél. A készülék névleges üzemi feszültsége 440 V AC 50/60 Hz, szigetelési feszültsége 500 V AC 50/60 Hz, és 8 kV-os lökőfeszültség állóságot kínál. A megszakító használható leválasztó kapcsolóként is, és teljesíti az EN/IEC 60947-2 szabvány előírásait.
A beépített MicroLogic 4.2 elektronikus kioldóegység négy fő védelmi funkcióval rendelkezik: L (túlterhelés elleni hosszú késleltetésű védelem), So (rövid késleltetésű zárlati védelem fix késleltetéssel), I (pillanatnyi zárlati védelem) és R (földzárlat védelem). A túlterhelés elleni védelem 9 különböző beállítással állítható 63-160 A között, míg a rövid idejű zárlati védelem 1,5-10-szeres Ir értékre állítható. A pillanatnyi zárlati védelem fix 2400 A-es értékre van beállítva. A földzárlat-védelem különösen fontos funkció, ami A osztályú, és érzékenysége széles tartományban állítható: 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A vagy 5 A értékekre. Az aktiválási idő is állítható: 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms vagy 1 s értékekre.
A Schneider Electric ComPacT NSX160N C16N44V160 megszakító kiváló mechanikai és elektromos tartóssággal rendelkezik: 40000 mechanikai működtetési ciklust és változó elektromos élettartamot biztosít a terhelés függvényében (pl. 40000 ciklus 440 V In/2 áramerősségnél). A készülék kompakt méretekkel rendelkezik: szélessége 140 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm, és a tömege mindössze 2,6 kg. A megszakító rögzítése fix szerelési módban történik, a csatlakozás előlről lehetséges mind a felső, mind az alsó oldalon. Működési hőmérséklet-tartománya -25°C és +70°C között van, tárolási hőmérséklete -50°C és +85°C között, és akár 95%-os relatív páratartalmat is elvisel. A készülék védettségi osztálya IP40 (IEC 60529 szerint) és IK07 ütésállóság (IEC 62262 szerint). Az eszközön helyi LED jelzések találhatók: villogó zöld LED a működési készenlét, piros LED a 105% Ir túlterhelés, és narancssárga LED a 90% Ir túlterhelés jelzésére.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N44V160 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, MicroLogic 4.2 Vigi kioldóegység 160 A, 4P4d műszaki adatok
Általános adatok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160N
Termék vagy komponens típusa: Földzárlati áramvédő megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólus leírás: 4P
Védett pólus leírás: 4D, 3D + N/2, 3D
Nulla helyzete: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áramerősség: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 440 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztóként használható: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2), 50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2), 50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2), 36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2), 35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2), 10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
Szakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység adatai
Kioldóegység neve: MicroLogic 4.2
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoIR
Kioldóegység értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldási beállítás típusa Ir (hővédelem): Állítható 9 beállítás
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány: 63...160 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány: 400 s 1,5 x Ir, 16 s 6 x Ir, 11 s 7,2 x Ir
Nullavezető védelmi beállítás: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc működés előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítás típusa Isd: Állítható
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tsd: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány: 2400 A
Földzárlat védelem
Földzárlat védelem: Integrált
Földzárlat védelem osztálya: A osztály
Földzárlat védelem érzékenység beállítás típusa IΔn: Állítható
Földzárlat védelem érzékenység beállítási tartomány: 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A
Működési mód: KI az IΔn forgókapcsoló használatával
Földzárlat védelem idő késleltetés beállítás típusa Δt: Állítható
Maradék földzárlat idő késleltetés beállítás: 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms, 1 s
Fizikai jellemzők
Szelektív zóna reteszelés ZSI: Nélkül
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (Ma): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Nettó tömeg: 2,6 kg
Környezeti adatok
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti levegő hőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti levegő hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %