Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N3TM160 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX160N megszakító egy kiváló minőségű, 160 A névleges áramerősségű kompakt kialakítású megszakító, amely a C16N3TM160 cikkszámmal azonosítható. A termék ideális választás elosztórendszerek védelméhez, különösen olyan ipari és kereskedelmi alkalmazásokban, ahol nagy szakítóképességre és megbízható védelemre van szükség.
A ComPacT NSX160N megszakító 3 pólusú kialakítással rendelkezik, amelyek mindegyike teljes védelemmel van ellátva. A termék kioldóegysége termikus-mágneses (TM-D) technológiát alkalmaz, amely két fő védelmi funkciót biztosít: túlterhelés elleni védelem (L) és rövidzárlat elleni védelem (I). A hosszú késleltetésű túlterhelésvédelmi pick-up (Ir) állítható, 0,7-1-szeres névleges áramerősségre, míg a rövidzárlati védelmi pick-up (Ii) rögzített, 1250 A értékkel. A megszakító hővédelmi késleltetési ideje (tr) 120-400 másodperc 1,5-szeres In áramerősségnél és 15 másodperc 6-szoros Ir értéknél. Ez a rugalmas védelmi képesség biztosítja, hogy a rendszer megfelelő védelmet kapjon a különböző üzemi feltételek mellett.
A ComPacT NSX160N megszakító kimagasló szakítóképességgel rendelkezik különböző feszültségszinteken, ami széles körű alkalmazhatóságot biztosít. 380/415 V AC hálózati feszültségen 50 kA szakítóképességet kínál az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően, ami azt jelenti, hogy képes elviselni és biztonságosan megszakítani az ilyen mértékű rövidzárlati áramokat. Ez a képesség más feszültségszinteken is kimagasló: 220/240 V AC-nál 90 kA, 440 V AC-nál 50 kA, 500 V AC-nál 36 kA, 525 V AC-nál 35 kA és 660/690 V AC-nál 10 kA. Az UL 60947-4-1 szabvány szerint is kiváló értékekkel rendelkezik: 240 V AC-nál 85 kA, 480 V AC-nál 50 kA és 600 V AC-nál 10 kA. Ez a rugalmasság lehetővé teszi, hogy a megszakító különböző hálózati feszültségeken és alkalmazásokban is hatékonyan működjön.
A Schneider Electric ComPacT NSX160N megszakító kiváló mechanikai és elektromos tartóssággal rendelkezik, ami hosszú élettartamot biztosít. Mechanikai élettartama 40000 működési ciklus, míg elektromos élettartama változó a terhelés függvényében: 440 V és In/2 terhelésnél 40000 ciklus, 440 V és In terhelésnél 20000 ciklus, 690 V és In/2 terhelésnél 15000 ciklus, valamint 690 V és In terhelésnél 7500 ciklus. A termék rögzítése hátlapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges szerelési pozícióban, valamint hátlapra fektetve is telepíthető. A csatlakozások elöl találhatók, és a csatlakozási távolság 35 mm. A megszakító IP40 védelmi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 ütésállósági fokozattal az IEC 62262 szerint. Széles üzemi hőmérséklet-tartománya (-25...70°C) lehetővé teszi, hogy különböző környezeti feltételek között is megbízhatóan működjön, és 0...2000 m tengerszint feletti magasságig használható teljesítménycsökkenés nélkül.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N3TM160 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 3P3d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160N
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, az EN/IEC 60947-2 szerint
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség kódja: N 50 kA 415 V AC
Szakítóképesség:
90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz az UL 60947-4-1 szerint
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű pick-up beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem pick-up beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Rögzített
Pillanatos védelem pick-up beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatos védelem pick-up beállítási tartománya [Ii]: 1250 A
Földzárlat-védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési módja: Rögzített
Szélességi (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Pólusonkénti teljesítmény-disszipáció: 13,95 W
Rögzítési támasz: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Slotok száma: 5 slot
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül, 2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
110 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V