Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N3TM125 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX160N megszakító a megbízható villamos hálózatvédelem élvonalbeli megoldása, amely ideális választás elosztóhálózati alkalmazásokhoz. A C16N3TM125 típusú, 3 pólusú kialakítás 125 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és kiválóan alkalmazható ipari, kereskedelmi és középületi villamosenergia-elosztó rendszerekben.
A ComPacT NSX sorozat kiemelkedő tulajdonsága a nagy megszakítóképesség, amely a C16N3TM125 modell esetében 50 kA 415 VAC feszültségen. Ez rendkívül robusztus védelmet biztosít a legigényesebb hálózati körülmények között is. A megszakító különböző feszültségszinteken eltérő megszakítóképességgel rendelkezik: 90 kA 220/240 VAC-on, 50 kA 440 VAC-on, 36 kA 500 VAC-on, 35 kA 525 VAC-on, és 10 kA 660/690 VAC-on. A termék UL szabvány szerint is minősített: 85 kA 240 VAC-on, 50 kA 480 VAC-on és 10 kA 600 VAC-on. Ez a sokoldalúság számos alkalmazási területen biztosít megbízható működést.
A TMD (termikus-mágneses) kioldóegységgel ellátott megszakító kettős védelmi funkciót lát el: túlterhelésvédelem (L) és rövidzárlat elleni védelem (I). A hosszú késleltetésű termikus védelem (Ir) beállítási tartománya 0,7-1 x In között állítható, míg a pillanatnyi mágneses védelem (Ii) fixen 1250 A-re van kalibrálva. A termikus védelem késleltetési ideje 120-400 másodperc 1,5 x In esetén, illetve 15 másodperc 6 x Ir esetén. Ez a sokoldalú védelmi jellemző ideálissá teszi a készüléket különböző terhelési profilok számára. A megszakító szelektivitást biztosít a hálózat más védelmi berendezéseivel, így biztosítva, hogy csak a hibás szakasz kerüljön lekapcsolásra.
A C16N3TM125 megszakító kompakt méretekkel (105 mm szélesség, 161 mm magasság, 86 mm mélység) rendelkezik, ami megkönnyíti a beépítést szűk helyeken is. A rögzítés történhet vízszintesen vagy függőlegesen, hátsó felületén. A csatlakozás mind a felső, mind az alsó oldalon elölről történik, 35 mm-es csatlakozási osztással. A megszakító kapcsolható toggle (billenőkarral) vezérlő segítségével, és alkalmas leválasztásra is az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint. A készülék 40000 mechanikai és elektromos működési ciklussal rendelkezik 440 V-on In/2 terhelésnél, ami kiemelkedő tartósságot biztosít. A ComPacT NSX160N kialakítása IP40 védettségi fokozattal és IK07 ütésállósággal rendelkezik, ami megfelelő védelmet nyújt a környezeti behatások ellen. A megszakító -25 és +70 °C közötti üzemi hőmérsékleten használható, és akár 2000 m tengerszint feletti magasságig is alkalmazható teljesítménycsökkenés nélkül.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N3TM125 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 3P3d műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160N
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Alkalmazási terület: Elosztás
Műszaki paraméterek
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áramerősség [In]: 125 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz - IEC 60947-2
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz - UL 60947-4-1
Megszakítóképességi kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Kioldóegység névleges árama: 125 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási típusa Ir: Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési ideje: Fix
Pillanatnyi védelmi kioldás beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 1250 A
Hibaáram védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Toggle
Megszakító rögzítési módja: Fix
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Nettó tömeg: 2,2 kg
Üzemeltetési környezet
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelmi osztály: II. osztály előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti üzemi hőmérséklet: -25...70 °C
Környezeti tárolási hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
115 mm
Hosszúság méret
196 mm
Magasság méret
142 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V