A Schneider Electric ComPacT NSX160N megszakító egy kimagasló teljesítményű és megbízható áramköri védőeszköz, amelyet kifejezetten az ipari és kereskedelmi villamos elosztórendszerek megbízható védelmére terveztek. A C16N3TM100 típusú, 3 pólusú kivitel 100 A névleges áramerősséggel rendelkezik, és ideális választás olyan alkalmazásokhoz, ahol a megbízható túlterhelés- és zárlat elleni védelem elengedhetetlen.
A megszakító kiemelkedő szakítóképességgel bír, amely 50 kA 380/415 V AC feszültségen, 50/60 Hz frekvencián, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. Ez a ComPacT NSX megszakító széles működési feszültségtartományban használható, hiszen 690 V AC üzemi feszültségig alkalmazható, miközben 800 V-os szigetelési feszültséggel és 8 kV-os impulzus-állósággal rendelkezik. A megszakító különböző feszültségszinteken eltérő szakítóképességet biztosít: 90 kA 220/240 V AC-n, 50 kA 440 V AC-n, 36 kA 500 V AC-n, 35 kA 525 V AC-n, és 10 kA 660/690 V AC-n. Az UL 60947-4-1 szabvány szerint is rendelkezik minősítéssel: 85 kA 240 V AC-n, 50 kA 480 V AC-n és 10 kA 600 V AC-n.
A C16N3TM100 termékkódú NSX160N megszakító TM-D típusú hőmágneses kioldóegységgel rendelkezik, amely LI védelmi funkciókat biztosít (túlterhelés- és zárlat elleni védelem). Az Ir hosszú késleltetésű kioldási áram 0,7...1 × In tartományban állítható, míg a tr késleltetési idő fix, 120...400 másodperc 1,5 × In terhelésnél és 15 másodperc 6 × Ir terhelésnél. A zárlati védelmet biztosító pillanatnyi kioldás (Ii) fix értéken, 800 A-nél van beállítva. A termék kapcsolókar működtetésű, és alkalmas leválasztásra (szigetelésre) az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint. A felszerelés módja fix, hátsó rögzítőlapra történő szerelés, és a készülék egyaránt használható vízszintes és függőleges helyzetben.
A ComPacT NSX160N megszakító kiemelkedő mechanikai és elektromos élettartammal rendelkezik: 40.000 ciklus mechanikai tartósság, valamint terheléstől függően 7.500-40.000 ciklus elektromos élettartam. A készülék pólustávolsága 35 mm, méretei kompaktak (105 mm szélesség, 161 mm magasság, 86 mm mélység), így könnyen beépíthető. Az eszköz IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, továbbá IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. Széles hőmérsékleti tartományban működtethető: -25...70 °C üzemi hőmérséklet és -50...85 °C tárolási hőmérséklet mellett, 0-95% relatív páratartalom esetén. A ComPacT NSX megszakító család további előnye, hogy 1, 2, 3 és 4 pólusú változatokban is elérhető, illetve széles elektronikus és hőmágneses védelmi rendszerekkel rendelkezik, valamint plug-and-ready vezetékezési rendszert és kommunikációs kiegészítőket kínál.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N3TM100 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 3P3d műszaki adatok
Általános adatok
Termékvonal: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160N
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási képesség
Megszakítási kapacitás: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz, UL 60947-4-1 szerint
Megszakítási képesség kód: N 50 kA 415 V AC
Névleges üzemi megszakítási képesség [Ics]: Azonos az Icu értékeivel
Kioldóegység jellemzői
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Hőmágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Kioldóegység besorolása: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldási áram beállítási típus Ir: Állítható
Hosszú késleltetésű kioldási áram beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű kioldás késleltetési beállítási típus tr: Fix
Pillanatnyi kioldási áram beállítási típus Ii: Fix
Pillanatnyi kioldási áram beállítási tartomány [Ii]: 800 A
Földzárlat-védelem: Nincs
Műszaki jellemzők
Vezérlési mód: Kapcsolókar
Megszakító szerelési mód: Fix
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2-nél, 20000 ciklus 440 V In-nél, 15000 ciklus 690 V In/2-nél, 7500 ciklus 690 V In-nél
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 7,7 W
Rögzítés: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Laposan a hátoldalon
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelem típusa: L: túlterhelés ellen (hőkioldás), I: zárlat ellen (mágneses kioldás)
Slotok száma: 5
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%