A Schneider Electric ComPacT NSX termékcsalád C16N3TM080 típusú megszakítója egy nagy teljesítményű, 3 pólusú áramköri megszakító, amely kifejezetten villamosenergia-elosztási rendszerekhez lett tervezve. Ez a kompakt kialakítású NSX160N típusú megszakító 80 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és 50 kA megszakítóképességgel bír 415 VAC feszültségen.
A termék kiemelkedő műszaki paraméterekkel rendelkezik, amelyek biztosítják a megbízható működést különböző alkalmazási területeken. A névleges üzemi feszültség 690 V AC 50/60 Hz, és a megszakítóképesség különböző feszültségszinteken változik: 90 kA 220/240 V AC-n, 50 kA 380/415 V AC-n és 440 V AC-n, 36 kA 500 V AC-n, 35 kA 525 V AC-n, valamint 10 kA 660/690 V AC-n az IEC 60947-2 szabvány szerint. A UL 60947-4-1 szerinti értékek: 85 kA 240 V AC-n, 50 kA 480 V AC-n és 10 kA 600 V AC-n. A megszakító N kódú megszakítóképességgel rendelkezik: 50 kA 415 V AC feszültségnél. A készülék TMD típusú, termikus-mágneses kioldóegységgel van ellátva, amely LI (túlterhelés és zárlat) védelmi funkciókat biztosít. Az áramköri megszakító rögzített kivitelű, és kapcsolókaros működtetésű.
A C16N3TM080 kiegészítő műszaki adatai között szerepel a 800 V AC névleges szigetelési feszültség és a 8 kV névleges lökőfeszültség-állóság. A névleges üzemi zárlati megszakítóképesség (Ics) megegyezik a korábban részletezett megszakítóképességekkel. A készülék mechanikai élettartama 40000 ciklus, míg az elektromos élettartam terhelésfüggő: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén, 20000 ciklus 440 V In esetén, 15000 ciklus 690 V In/2 esetén, és 7500 ciklus 690 V In esetén. A pólusonkénti teljesítménydisszipáció 8,06 W. A készülék hátlapra szerelhető, és mind vízszintes, mind függőleges pozícióban felszerelhető, a hátoldalra fektetve. A csatlakozások elöl találhatók, a felső és alsó részen egyaránt. A csatlakozási távolság 35 mm. A hosszú idejű kioldási beállítás (Ir) 0,7...1 x In tartományban állítható, a hosszú idejű késleltetés (tr) fix: 120...400 s 1,5 x In esetén, illetve 15 s 6 x Ir esetén. A pillanatnyi kioldási érték (Ii) fix, 640 A értékkel. A készülék föld zárlati védelemmel nem rendelkezik, és 5 foglalattal rendelkezik. A termék méretei: szélesség 105 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm. A nettó tömege 2,2 kg.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16N3TM080 - Megszakító NSX160N, 50 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160N
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 80 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 90 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
50 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
36 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
35 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
50 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
10 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az UL 60947-4-1 szabványnak
Megszakítóképesség kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókaros
Megszakító felszerelési mód: Rögzített
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
50 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
50 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
36 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
35 kA 525 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
10 kA 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén
20000 ciklus 440 V In esetén
15000 ciklus 690 V In/2 esetén
7500 ciklus 690 V In esetén
Teljesítménydisszipáció pólusonként: 8.06 W
Rögzítési alap: Hátlap
Felszerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátoldalra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelmi jellemzők
Védelmi típus: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: zárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység értéke: 80 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelmi kioldási beállítási tartomány [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelmi késleltetés beállítási típusa tr: Rögzített
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Pillanatnyi védelmi kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelmi kioldási beállítási tartomány [Ii]: 640 A
Föld zárlati védelem: Nélküle
Fizikai jellemzők
Foglalatok száma: 5
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Nettó tömeg: 2,2 kg
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet tartomány működés közben: -25…70 °C
Környezeti hőmérséklet tartomány tároláskor: -50…85 °C
Relatív páratartalom: 0…95 %