Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16M1TM160 - Megszakító NSX160M AC/DC, 40 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 1P1d
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX termécsaládba tartozó C16M1TM160 kismegszakító egy csúcsminőségű, nagy megbízhatóságú áramköri megszakító, amely kiváló védelmet nyújt az elektromos rendszerek számára. Az NSX160M AC/DC megszakító 160 A névleges áramerősséggel rendelkezik, és kiemelkedő, 40 kA megszakítóképességgel bír 240 V AC feszültségen, valamint impresszív 85 kA megszakítóképességgel 250 V DC esetén az IEC 60947-2 szabvány szerint.
A készülék univerzális felhasználhatóságát biztosítja, hogy mind váltakozó (AC), mind egyenáramú (DC) hálózatokban alkalmazható. Az NSX160M AC/DC megszakító 1 pólusú kivitelben készül (1P), így ideális választás olyan elektromos rendszerekhez, ahol egyetlen áramkör védelme szükséges. A beépített TMD-D típusú hőmágneses kioldóegység kettős védelmi funkcióval rendelkezik: túlterhelés elleni (termikus - L) és rövidzárlat elleni (mágneses - I) védelmet egyaránt biztosít. A termikus védelem fix beállítású, 1 × In értéken működik, míg a mágneses védelem 1250 A pillanatáram értéken aktiválódik. A védelmi funkciók biztosítják, hogy a készülék hatékonyan védje az elektromos rendszert mind a tartós túlterhelésekkel, mind a hirtelen fellépő rövidzárlatokkal szemben.
A Schneider Electric C16M1TM160 megszakító 277 V AC és 250 V DC névleges üzemi feszültséggel rendelkezik, ami széles alkalmazási lehetőséget biztosít különböző ipari és kereskedelmi környezetekben. A készülék elsősorban elosztórendszerekben használható, ahogy azt a "Distribution" alkalmazási terület is jelzi. A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és alkalmas leválasztásra (izolációra) is. Az A kategóriás felhasználás azt jelenti, hogy a készülék nem igényel késleltetést a szelektivitás biztosításához. A megszakító IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, valamint IK07 fokozatú ütésállósággal az IEC 62262 szabvány alapján, ami megfelelő védelmet biztosít a normál használat során fellépő környezeti hatásokkal szemben.
A ComPacT NSX160M megszakító kiváló mechanikai és elektromos tartóssággal bír, 20.000 ciklus mechanikai élettartammal, valamint névleges áramerősség mellett 10.000, fél terhelésen pedig 20.000 kapcsolási ciklussal. A készülék kompakt méretekkel rendelkezik: szélessége mindössze 35 mm, magassága 161 mm, mélysége pedig 86 mm. Pólus-pozíciók számára vonatkozó adat a csatlakozási pontok között 35 mm. A kapcsoló előlapján található a működtető kar (toggle), amely egyszerű és gyors kezelést tesz lehetővé. A C16M1TM160 megszakító fix felszerelésű, rögzített kivitelben készül, és hátsó lemezre (backplate) szerelhető. Mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető, és hátoldalra is illeszthető. A fel- és lemenő csatlakozások egyaránt elölről hozzáférhetők, ami megkönnyíti a telepítést és karbantartást.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16M1TM160 -Megszakító NSX160M AC/DC, 40 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 1P1d műszaki adatok
Fő jellemzők
Terméktípus: Áramköri megszakító
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160M
Termék vagy alkatrész típusa: Áramköri megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 1P
Védett pólusok leírása: 1D
Műszaki paraméterek
Névleges áramerősség: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 277 V AC 50/60 Hz, 250 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint, 85 kA Icu 250 V DC esetén, az IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: M 40 kA 240 V AC
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Hőmágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Vezérlés típusa: Billenő kapcsoló
Áramköri megszakító felszerelési mód: Fix
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség: 750 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Névleges impulzus ellenállási feszültség: 8 kV az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi megszakítóképesség: 40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szerint, 85 kA 250 V DC esetén, az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2 esetén, 10000 ciklus 277 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 13,95 W
Szerelési jellemzők
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elölről
Alsó csatlakozás: Elölről
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelmi funkciók
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú időtartamú kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszú időtartamú védelmi kioldási beállítási tartomány [Ir]: 1 x In
Hosszú időtartamú védelmi késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Azonnali védelmi kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Azonnali védelmi kioldási beállítási tartomány [Ii]: 1250 A
Földzárlat védelem: Nincs
Méretek
Szélesség (Sz): 35 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás közben: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
180 mm
Magasság méret
80 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
277 - 277 V