Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16F34V100 - Megszakító NSX160F, 36 kA 415 VAC, MicroLogic 4.2 Vigi kioldóegység 100 A, 3P3d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX160F földzárlat-védelmi megszakító ideális választás az ipari és kereskedelmi villamos elosztóhálózatokhoz, ahol megbízható védelemre és precíz működésre van szükség. A C16F34V100 típusjelű készülék 3 pólusú kialakítással és 100 A névleges áramerősséggel rendelkezik, amely tökéletesen alkalmas a középméretű terhelések védelmére és vezérlésére.
A ComPacT NSX160F megszakító alapvető jellemzője a magas szakítóképesség, amely 380/415 V AC hálózati feszültségnél 36 kA értékű (IEC 60947-2 szerint). Ez a szakítóképesség F kategóriába sorolja a készüléket, így kiváló védelmet biztosít még erős rövidzárlati áramok esetén is. A készülék különböző hálózati feszültségeken is megbízhatóan működik: 220/240 V AC-nál 85 kA, 440 V AC-nál 35 kA, 500 V AC-nál 30 kA, 525 V AC-nál 22 kA, valamint 660/690 V AC-nál 8 kA szakítóképességgel rendelkezik az IEC 60947-2 szabvány szerint. Az UL 60947-4-1 szerinti értékek szintén kiemelkedőek: 240 V AC-nál 85 kA, 480 V AC-nál 35 kA és 600 V AC-nál 10 kA.
A NSX160F megszakító elektronikus kioldóegységgel, a MicroLogic 4.2 típussal van felszerelve, amely átfogó védelmi funkciókat kínál. A kioldóegység az LSoIR védelmi funkciókkal rendelkezik, ami hosszú késleltetésű túlterhelésvédelmet (L), rövid késleltetésű zárlati védelmet (So), pillanatnyi zárlati védelmet (I) és földzárlat-védelmet (R) jelent. A túlterhelésvédelem (Ir) 9 különböző beállítással, 40-100 A tartományban állítható. A rövid késleltetésű zárlati védelem (Isd) 1,5-10 × Ir között, a pillanatnyi zárlati védelem (Ii) pedig 1500 A fix értéken van beállítva. Az integrált földzárlat-védelem (IΔn) 30 mA és 5 A között 7 különböző érzékenységi értékre állítható, és az érzékelési idő is változtatható 0 ms-tól 1 s-ig. Az eszköz A osztályú földzárlatvédelmet biztosít, és a földzárlatvédelem a forgókapcsolóval teljesen kikapcsolható (OFF) is. Ezek a beállítási lehetőségek rendkívül rugalmassá teszik a megszakítót, lehetővé téve a különféle alkalmazási területekhez való optimális illesztést.
A ComPacT NSX160F kiváló mechanikai és elektromos tartóssággal rendelkezik, 40000 működési ciklust biztosítva. Az elektromos élettartam 440 V AC-nál In/2 terhelésnél szintén 40000 ciklus, teljes névleges áramnál (In) 20000 ciklus. A magasabb, 690 V AC feszültségnél In/2 terhelésnél 15000 ciklus, teljes terhelésnél 7500 ciklus az élettartam. A megszakító felszerelhető vízszintesen és függőlegesen is, és fix kivitelben telepíthető. A kapcsolófelület elülső csatlakozással rendelkezik mind a felső, mind az alsó oldalon, és a csatlakozási távolság 35 mm.
A készülék szélessége 105 mm, magassága 161 mm, mélysége 86 mm, tömege pedig 2,2 kg. A megszakító kiváló védelmi besorolásokkal rendelkezik, IP40 védettséggel az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szerint. A homlokfelületen II. osztályú érintésvédelmet biztosít. A NSX160F rendkívül széles működési hőmérséklet-tartománnyal rendelkezik, -25°C és +70°C között használható, és akár 95%-os relatív páratartalom mellett is megbízhatóan működik. A készülék 0-2000 m tengerszint feletti magasságig korlátozás nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkentéssel alkalmazható.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16F34V100 - Megszakító NSX160F, 36 kA 415 VAC, MicroLogic 4.2 Vigi kioldóegység 100 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Terméknév: ComPacT NSX
Típus: NSX160F
Termék típus: Földzárlat-védelmi megszakító
Alkalmazás: Elosztás
Pólusok: 3P
Védett pólusok: 3D
Névleges áram: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 440 V AC 50/60 Hz
Szakítóképesség
Szakítóképesség kód: F 36 kA 415 V AC
Szakítóképesség (IEC 60947-2):
85 kA 220/240 V AC 50/60 Hz
36 kA 380/415 V AC 50/60 Hz
35 kA 440 V AC 50/60 Hz
30 kA 500 V AC 50/60 Hz
22 kA 525 V AC 50/60 Hz
8 kA 660/690 V AC 50/60 Hz
Szakítóképesség (UL 60947-4-1):
85 kA 240 V AC 50/60 Hz
35 kA 480 V AC 50/60 Hz
10 kA 600 V AC 50/60 Hz
Kioldóegység
Kioldóegység típusa: MicroLogic 4.2
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Védelmi funkciók: LSoIR
Túlterhelésvédelem (L): Beállítható 9 fokozatban, 40...100 A
Túlterhelés késleltetés (tr): Fix, 400 s 1.5 × Ir-nél, 16 s 6 × Ir-nél, 11 s 7.2 × Ir-nél
Rövid késleltetésű zárlati védelem (So): Beállítható 1.5...10 × Ir
Pillanatnyi zárlati védelem (I): Fix, 1500 A
Földzárlat-védelem
Földzárlat-védelem: Integrált
Földzárlat-védelem osztály: A osztály
Érzékenység (IΔn): Beállítható 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A
Földzárlat-védelem késleltetés: Beállítható 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms, 1 s
Fizikai jellemzők
Szélesség: 105 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Nettó tömeg: 2.2 kg
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
IP védettség: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállóság: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
115 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
440 - 440 V