Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16F1TM160 - Megszakító NSX160F AC/DC, 18 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 1P1d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú, C16F1TM160 típusjelű megszakító egy egypólusú kismegszakító, amelyet elsősorban elosztóhálózatokban való alkalmazásra terveztek. Ez a megszakító a ComPacT NSX160F típuscsaládba tartozik, és 160 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten.
A termék kiemelkedő műszaki jellemzői közé tartozik a 18 kA megszakítóképesség 220/240 V AC hálózaton 50/60 Hz frekvencián, valamint a 36 kA megszakítóképesség 250 V DC esetén, ami kiváló védelmet biztosít rövidzárlatok ellen. A megszakító LI védelmi funkciókkal rendelkezik, azaz túlterhelés elleni (termikus - L) és rövidzárlati (mágneses - I) védelmet biztosít. A termikus védelem fix beállítású, értéke 1 x In (160 A), míg a mágneses védelmi érték szintén fix, 1250 A-re van beállítva. A megszakító TM-D típusú, termikus-mágneses kioldóval szerelt, amely megbízható működést biztosít változó terhelési körülmények között is.
A ComPacT NSX160F megszakító üzemi feszültsége 277 V AC 50/60 Hz frekvencián, illetve 250 V DC egyenáramú hálózaton. A termék szigetelési feszültsége 750 V AC az IEC 60947-2 szabvány szerint, míg az impulzus-állósági feszültség 8 kV. A megszakító megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak és alkalmas leválasztásra is. Használati kategóriája A kategória. A mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, míg az elektromos élettartama 20000 ciklus 277 V-on In/2 terhelésnél, illetve 10000 ciklus 277 V-on In terhelésnél. A pólus teljesítményvesztesége 13,95 W.
A megszakító szerelhetőségi paraméterei közé tartozik, hogy hátlapra szerelhető, pozíciója lehet vízszintes és függőleges, valamint hátoldali rögzítésű. Mind a felső, mind az alsó csatlakozás előlapi kialakítású. A csatlakozási osztás 35 mm. A termék méretei: szélesség 35 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm. A megszakító védettsége IP40 az IEC 60529 szabvány szerint, míg ütésállósága IK07 az IEC 62262 szerint.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16F1TM160 - Megszakító NSX160F AC/DC, 18 kA 240 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 1P1d műszaki adatok
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160F
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 1P
Védett pólusok leírása: 1D
Névleges áram: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 277 V AC 50/60 Hz, 250 V DC
Hálózat típusa: AC, DC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási képesség
Megszakítási képesség: 18 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint, 36 kA Icu 250 V DC 1 pólus esetén az IEC 60947-2 szerint
Megszakítási képesség kódja: F 18 kA 240 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Védelem típusa: L: túlterhelés védelem (termikus), I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszúidejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Fix
Hosszúidejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 1 x In
Hosszúidejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 1250 A
Földzárlat védelem: Nélküle
Vezérlés és szerelés
Vezérlés típusa: Toggle
Megszakító rögzítési módja: Fix
Rögzítési alap: Hátlap
Rögzítési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátoldalon fekvő
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Kiegészítő információk
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 750 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Névleges impulzus-állósági feszültség [Uimp]: 8 kV az IEC 60947-2 szerint
Névleges üzemi megszakítási képesség [Ics]: 18 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint, 36 kA 250 V DC esetén az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 277 V In/2 esetén, 10000 ciklus 277 V In esetén
Teljesítményveszteség pólusonként: 13,95 W
Méretek
Szélesség (Sz): 35 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: IV
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállóság: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás esetén: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Termék adatok
Szélesség méret
130 mm
Hosszúság méret
175 mm
Magasság méret
40 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
277 - 277 V