Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B6TM160 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 4P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX160B típusú megszakító 160 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C-on, és B-típusú 25 kA szakítóképességgel bír 415 VAC feszültségen. A termék 4 pólusú kialakítással készült (4P), amelyből 3 pólus védett (3D), a bal oldalon található nulla pólus nem védett. A megszakító maximális üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz frekvencián, így széleskörű alkalmazásokhoz használható. A szakítóképesség értékei imponálóak: 40 kA 220/240 V AC, 25 kA 380/415 V AC, 20 kA 440 V AC, és 15 kA 500 V AC feszültségnél az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően.
A C16B6TM160 megszakító TM-D típusú termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely LI védelmi funkciókat biztosít (L: túlterhelés elleni védelem, I: rövidzárlat elleni védelem). A túlterhelés elleni védelem (Ir) 0,7-1 x In tartományban állítható, míg a rövidzárlat elleni azonnali védelem (Ii) 1250 A-re van beállítva. A hosszú idejű védelmi késleltetés (tr) fix értékű, 120-400 s 1,5 x In áramnál és 15 s 6 x Ir áramnál. A megszakító szigetelési feszültsége 800 V AC, névleges lökőfeszültség-állóképessége pedig 8 kV, ami magas szintű védelmet biztosít tranziens túlfeszültségek ellen is. A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak és alkalmas leválasztásra.
A ComPacT NSX160B méretei: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység, ami kompakt beépíthetőséget tesz lehetővé. A rögzítés hátlapra történik, és a megszakító vízszintesen vagy függőlegesen is felszerelhető. A csatlakozások elől találhatók mind az alsó, mind a felső oldalon, a csatlakozási távolság pedig 35 mm. A megszakító környezeti paraméterei is figyelemre méltóak: -25...70 °C üzemi hőmérséklet, IP40 védettség az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállóság az IEC 62262 szerint. A termék 2000 m tengerszint feletti magasságig használható teljesítménycsökkenés nélkül, és 2000-5000 m között csökkentett értékekkel. Mechanikai élettartama 40000 ciklus, míg elektromos élettartama a terheléstől függően 7500-40000 ciklus között változik. Pólusonkénti teljesítményvesztesége 13,95 W.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B6TM160 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 4P3d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160B
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 3D
Nullavezető pozíciója: Bal
Névleges áram [In]: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra való alkalmasság: Igen, az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Szakítóképesség kódja: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Karos
Megszakító rögzítési módja: Rögzített
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi szakítóképesség [Ics]: 40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
20 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
15 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén
20000 ciklus 440 V In esetén
15000 ciklus 690 V In/2 esetén
7500 ciklus 690 V In esetén
Teljesítményveszteség pólusonként: 13,95 W
Beépítés
Rögzítési felület: Hátlap
Beépítési pozíció: Vízszintes és függőleges
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Védelem
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartománya [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítás: Nincs védelem (3D)
Pillanatnyi védelmi kioldás beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 1250 A
Földzárlat védelem: Nélküle
Méretek
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezet
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzem közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül
2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V