Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B4TM160 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 4P4d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX160B típusú megszakító 160 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten, és 690 V AC üzemi feszültségen, 50/60 Hz frekvencián működik. Az eszköz figyelemre méltó szakítóképességet kínál: 220/240 V AC esetén 40 kA, 380/415 V AC esetén 25 kA, 440 V AC esetén 20 kA, és 500 V AC esetén 15 kA értékkel, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A megszakító B szakítóképességi kóddal rendelkezik (25 kA 415 V AC-nél). A termék elszigetelési célokra is alkalmas az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint, és az A felhasználási kategóriába tartozik. A C16B4TM160 kiemelkedő elektromos tartósságot biztosít: 440 V névleges áram felénél 40000 kapcsolási ciklust, teljes névleges áramnál 20000 ciklust; 690 V-nál névleges áram felével 15000 ciklust, teljes névleges áramnál pedig 7500 ciklust teljesít.
A megszakító termál-mágneses kioldó technológiával (TM-D) rendelkezik, amely kettős védelmi funkciót biztosít: túlterhelés elleni védelmet (L) és rövidzárlat elleni védelmet (I). A túlterhelés védelem (hosszú késleltetésű kioldás - Ir) beállítási tartománya 0,7-1 x In, rögzített késleltetési idővel, amely 1,5 x In áramnál 120-400 s, 6 x Ir áramnál pedig 15 s. A pillanatszerű (mágneses) védelem (Ii) rögzített beállítású, 1250 A értékkel. A nulla vezető védelme 1 x Ir értékre van állítva a teljes 4D konfigurációban. A vezérlés kapcsolókaros (toggle) kivitelű, a megszakító rögzített szerelésű. Az NSX160B kivitele lehetővé teszi mind vízszintes, mind függőleges felszerelést, valamint hátlapra történő lapos rögzítést. A csatlakozások elöl találhatók mind a felső, mind az alsó oldalon, 35 mm-es csatlakozási osztással.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B4TM160 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 4P4d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid név: NSX160B
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D
Nullavezetó pozíciója: Bal
Villamos jellemzők
Névleges áram [In]: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Alkalmasság szigetelésre: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítókapacitás: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Szakítóképesség kódja: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termál-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókaros
Megszakító szerelési mód: Rögzített
Kiegészítő
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi szakítóképesség [Ics]: 40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
20 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
15 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén
20000 ciklus 440 V In esetén
15000 ciklus 690 V In/2 esetén
7500 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 13,95 W
Rögzítési támasz: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges
Lapos, hátlapra szerelve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
[Ir] Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartománya: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
[tr] Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartománya: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelem beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatszerű védelem kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
[Ii] Pillanatszerű védelem kioldási beállítási tartománya: 1250 A
Földzárlat védelem: Nélküle
Méretek
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Környezet
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet tartomány üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tartomány tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemeltetési magasság: 0...2000 m csökkentés nélkül
2000 m...5000 m csökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
149 mm
Hosszúság méret
192 mm
Magasság méret
143 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V