Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B4TM125 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 4P4d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX160B kompakt megszakító az ipari és kereskedelmi villamos rendszerek megbízható védelmét biztosítja. Ez a C16B4TM125 típusjelzésű, 4 pólusú kivitel 125 A névleges áramerősséggel rendelkezik, amely 40°C környezeti hőmérsékleten érvényes. A 4D konfigurációban mind a négy pólus teljes védelmet kap, beleértve a baloldalon elhelyezett nulla vezetőt is.
A megszakító kiváló villamos jellemzőkkel rendelkezik, többek között 25 kA megszakítóképességgel 415 V AC feszültségen (IEC 60947-2 szabvány szerint). A névleges üzemi feszültség 690 V AC 50/60 Hz, míg a szigetelési feszültség 800 V AC. A túlfeszültségi kategória III-as, és az impulzus-állóság 8 kV. A termék 50/60 Hz-es váltakozó áramú hálózatokhoz alkalmazható, és az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően leválasztásra is alkalmas. Az NSX160B megszakítóképességi kódja: B (25 kA 415 V AC).
A C16B4TM125 termék TMD típusú termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely kettős védelmi funkciót biztosít: túlterhelés elleni védelmet (L) és rövidzárlat elleni védelmet (I). A túlterhelésvédelem beállítási tartománya 0,7-1 × In között állítható, fix késleltetéssel, amely 1,5 × In esetén 120-400 s, míg 6 × Ir esetén 15 s. A pillanatnyi kioldás (mágneses védelem) értéke fixen 1250 A. A nullavezető védelmi beállítása 1 × Ir (4D). Az egypólusú teljesítménydisszipáció 10,78 W. A kapcsoló billentyűs működtetésű, és fix beépítésre tervezett.
Mechanikai szempontból az NSX160B robusztus kialakítású, 40000 ciklusos mechanikai élettartammal. Elektromos élettartama terheléstől függően változik: 440 V-on In/2 terhelésnél 40000, teljes terhelésnél 20000 ciklus; 690 V-on In/2 terhelésnél 15000, teljes terhelésnél 7500 ciklus. A megszakító szerelőlapra rögzíthető, mind vízszintes, mind függőleges helyzetben telepíthető. A csatlakozás elöl történik mind felülről, mind alulról, 35 mm-es csatlakozási távolsággal. Méretei: szélesség 140 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B4TM125 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Gyártó: Schneider Electric
Termékcsalád: ComPacT
Termék megnevezés: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160B
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok: 4P
Védett pólusok: 4D
Nullavezető pozíció: Bal
Névleges áram: 125 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típus: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség:
40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Megszakítóképességi kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Védelem típusa:
L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 125 A 40 °C-on
Hosszúidejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszúidejű védelem kioldási beállítási tartomány: 0,7...1 x In
Hosszúidejű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Fix
Hosszúidejű késleltetés beállítási tartománya: 120...400 s 1,5 x In esetén, 15 s 6 x Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítása: 1 x Ir (4D)
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány: 1250 A
Földzárlat védelem: Nincs
Mechanikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító szerelési módja: Fix
Egypólusú teljesítménydisszipáció: 10,78 W
Szerelési felület: Szerelőlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapra rögzítve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Tartósság
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam:
40000 ciklus 440 V In/2 esetén
20000 ciklus 440 V In esetén
15000 ciklus 690 V In/2 esetén
7500 ciklus 690 V In esetén
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m leértékelés nélkül, 2000 m...5000 m leértékeléssel
Termék adatok
Szélesség méret
145 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V