Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B3TM160 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A C16B3TM160 modell 160 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten, és magas 690 V AC névleges üzemi feszültségen működtethető. A megszakító B jelölésű megszakítóképesség-kategóriába tartozik, ami 415 V AC feszültségen 25 kA rövidzárlati megszakítóképességet jelent. A készülék kimagasló védelmi paraméterekkel rendelkezik: 220/240 V AC-nál 40 kA, 380/415 V AC-nál 25 kA, 440 V AC-nál 20 kA és 500 V AC-nál 15 kA Icu értékkel. A névleges szigetelési feszültség (Ui) 800 V AC, névleges lökőfeszültség-állóság (Uimp) pedig 8 kV, ami biztonságos működést garantál még szélsőséges hálózati körülmények között is.
A C16B3TM160 modell TM-D típusú termikus-mágneses kioldóegységgel van felszerelve, amely átfogó LI védelmi funkciókat biztosít: L - túlterhelés elleni védelem (termikus), I - rövidzárlat elleni védelem (mágneses). A termikus védelem (Ir) beállítási tartománya a névleges áram 0,7-1-szerese között állítható, míg a mágneses kioldás (Ii) fix 1250 A értéken működik. A túlterhelés esetén a késleltetés (tr) fix értékű, 1,5 x In-nél 120-400 s, 6 x Ir-nél pedig 15 s. A megszakító Toggle típusú kezelőszervvel rendelkezik és fix beépítési módú. A mechanikai élettartam 40 000 kapcsolási ciklus, míg az elektromos élettartam a terheléstől függően 7 500-40 000 ciklus között változik. A pólusonkénti teljesítményveszteség 13,95 W.
A megszakító méretei kompakt kialakítást tükröznek: 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység. Telepítési szempontból rugalmas, hiszen vízszintesen és függőlegesen egyaránt felszerelhető, hátsó síkra rögzíthető. Csatlakozási pontjai elől találhatók, 35 mm-es csatlakozási osztással. A készülék IP40 védettségi szinttel és IK07 mechanikai ütésállósággal rendelkezik. Széles hőmérsékleti tartományban használható: -25°C és 70°C között üzemeltethető, tárolási hőmérséklete pedig -50°C és 85°C között lehet. Tengerszint feletti 2000 m magasságig teljesítménycsökkenés nélkül alkalmazható, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkentéssel. A relatív páratartalom 0-95% között megengedett.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B3TM160 -Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 160 A, 3P3d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160B
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 160 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség:
40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképességi kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Vezérlés típusa: Toggle
Megszakító felszerelési mód: Fix
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]:
40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
20 kA 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
15 kA 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Villamos élettartam:
40000 ciklus 440 V In/2
20000 ciklus 440 V In
15000 ciklus 690 V In/2
7500 ciklus 690 V In
Teljesítményveszteség pólusonként: 13,95 W
Szerelési alap: Hátsó lap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátsó síkon
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Védelmi jellemzők
Védelem típusa:
L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 160 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetés-beállítás típus tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány [tr]:
120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típus Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 1250 A
Földzárlat-védelem: Nélkül
Méretek és tömeg
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Villamos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Környezeti levegőhőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti levegőhőmérséklet tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi tengerszint feletti magasság:
0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül
2000...5000 m teljesítménycsökkentéssel
Termék adatok
Szélesség méret
110 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V