Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B3TM080 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A C16B3TM080 típusú megszakító a ComPacT NSX termékcsaládba tartozik, amely széles körben elismert a villamos iparban. A termék B megszakítóképességi kóddal rendelkezik, ami 25 kA megszakítóképességet jelent 415 V AC feszültségnél. A megszakító többféle feszültségszinten is megbízhatóan működik: 220/240 V AC-nál 40 kA, 380/415 V AC-nál 25 kA, 440 V AC-nál 20 kA és 500 V AC-nál 15 kA megszakítóképességgel rendelkezik. A névleges üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, szigetelési feszültsége pedig 800 V AC. Az impulzus állófeszültsége 8 kV, ami kiemelkedő védelmet biztosít túlfeszültség ellen.
A C16B3TM080 modell TM-D típusú hőmágneses kioldóval van felszerelve, amely L és I védelmi funkciókat biztosít. Az L funkció a termikus védelem, amely túlterhelés ellen véd, míg az I funkció a mágneses védelem, amely rövidzárlat ellen nyújt védelmet. A hosszú idejű kioldás beállítási tartománya 0,7-1 × In között állítható, míg a pillanatnyi kioldás fixált értéke 640 A. A hosszú idejű kioldás késleltetési ideje 120-400 s közötti 1,5 × In áramnál, és 15 s 6 × Ir áramnál. Ez a rugalmas beállítási lehetőség lehetővé teszi a rendszer pontos hangolását a specifikus alkalmazásokhoz. A termék alkalmas szigetelésre is, megfelelve az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és A kategóriájú felhasználási kategóriába tartozik.
A ComPacT NSX160B C16B3TM080 áramköri megszakító mechanikai élettartama 40000 ciklus, elektromos élettartama pedig változó a terheléstől függően: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén, 20000 ciklus 440 V In esetén, 15000 ciklus 690 V In/2 esetén és 7500 ciklus 690 V In esetén. Teljesítmény disszipációja pólusonként 8,06 W. A készülék számos szerelési lehetőséggel rendelkezik: rögzíthető hátlapra, felszerelhető vízszintesen és függőlegesen, valamint hátoldalával síkra szerelve. A csatlakozások elöl találhatók, a csatlakozási távolság 35 mm. A megszakító méretei: szélesség 105 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm. IP40 védelmi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállóságú az IEC 62262 szerint. A működési hőmérséklet-tartománya -25 és +70 °C között van, tárolási hőmérséklete -50 és +85 °C között lehet. Relatív páratartalom tekintetében 0-95% között használható. Tengerszint feletti magasság szempontjából 0-2000 méterig használható teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 méter között pedig teljesítménycsökkenéssel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B3TM080 -Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 80 A, 3P3d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160B
Termék vagy alkatrész típusa: Áramköri megszakító
Eszköz alkalmazás: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram: 80 A 40 °C-nál
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Megszakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység adatok
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciók: LI
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Áramköri megszakító rögzítési mód: Rögzített
Védelmi típus: L: túlterhelés elleni védelem (termikus)
I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges áram: 80 A 40 °C-nál
Hosszú idejű kioldás beállítás típusa Ir: Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetés beállítás típusa tr: Rögzített
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartománya: 120...400 s 1,5 x In esetén
15 s 6 x Ir esetén
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya: 640 A
Földzárlat védelem: Nélkül
Kiegészítő adatok
Névleges szigetelési feszültség: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság: 8 kV
25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
20 kA 440 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
15 kA 500 V AC 50/60 Hz esetén, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2 esetén
20000 ciklus 440 V In esetén
15000 ciklus 690 V In/2 esetén
7500 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 8,06 W
Rögzítési alátámasztás: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátoldalával síkra
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási távolság: 35 mm
Foglalatok száma: 5 foglalat
Méretek és súly
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti adatok
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m teljesítménycsökkenés nélkül
2000 m...5000 m teljesítménycsökkenéssel
Termék adatok
Szélesség méret
115 mm
Hosszúság méret
190 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V