A Schneider Electric ComPacT NSX160B egy rendkívül megbízható földzárlati megszakító, amely a C16B34V100 cikkszám alatt fut. Ez a 3 pólusú készülék tökéletes választás elosztóhálózatok védelmére, ahol fontos a fokozott biztonság és a precíz védelem. A megszakító névleges árama 100 A 40°C környezeti hőmérsékleten, és 440 V AC 50/60 Hz névleges üzemi feszültséggel rendelkezik.
A ComPacT NSX160B megszakító kiemelkedő szakítóképességgel bír: 25 kA Icu értékkel rendelkezik 380/415 V AC 50/60 Hz hálózaton az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. További szakítóképesség értékei: 40 kA 220/240 V-on, 20 kA 440 V-on, valamint 15 kA 500 V-on. A készülék B szakítóképességi kóddal rendelkezik (25 kA 415 V AC). A megszakító elsődleges alkalmazási területe az elosztóhálózatok védelme, és alkalmas leválasztásra is az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint.
Az NSX160B megszakító MicroLogic 4.2 típusú elektronikus kioldóegységgel van felszerelve, amely LSoIR védelmi funkciókat biztosít. Ez magában foglalja a túlterhelés elleni védelmet (L), a késleltetett rövidzárlat elleni védelmet (So), a pillanatnyi rövidzárlat elleni védelmet (I), valamint a földzárlatvédelmet (R). A kioldóegység beállítási lehetőségei rendkívül rugalmasak: a hosszú késleltetésű védelem (Ir) 9 különböző beállítással 40-100 A között állítható, a rövid késleltetésű védelem (Isd) 1,5-10 × Ir között állítható, míg a pillanatnyi kioldás (Ii) fix 1500 A értéken van. A földzárlatvédelem érzékenysége (IΔn) széles tartományban állítható: 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A és 5 A értékeken, az időkésleltetés (Δt) pedig 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms és 1 s értékekre állítható.
A megszakító 105 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély, nettó tömege 2,2 kg. A szerelés hátsó lapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges helyzetben felszerelhető. A csatlakozás a felső és alsó oldalon is elölről történik, a csatlakozási osztás 35 mm. A megszakító fix kivitelű, a vezérlés billentőkapcsolóval történik. A kezelő számára a megszakító státuszát LED-ek jelzik: villogó zöld LED jelzi az üzemkész állapotot, piros LED a 105%-os túlterhelést, narancssárga LED pedig a 90%-os túlterhelést.
A ComPacT NSX160B megszakító kivételes elektromos és mechanikai tartóssággal rendelkezik: 40 000 ciklus mechanikai élettartam, valamint különböző elektromos élettartam értékek a terheléstől függően (40 000 ciklus 440 V In/2, 20 000 ciklus 440 V In, 15 000 ciklus 690 V In/2 és 7500 ciklus 690 V In esetén). A hőmemória funkció 20 percig működik kioldás előtt és után. A védettségi szint IP40 az IEC 60529 szerint, az ütésállóság pedig IK07 az IEC 62262 szerint.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B34V100 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, MicroLogic 4.2 Vigi kioldóegység 100 A, 3P3d műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160B
Termék vagy alkatrész típusa: Földzárlati megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 440 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, 25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, 20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, 15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz
Szakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 500 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 4.2
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység névleges érték: 100 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű védelem beállítási típusa Ir: Állítható 9 beállítás
Hosszú késleltetésű védelem beállítási tartománya [Ir]: 40...100 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hőmemória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem beállítási típusa Isd: Állítható
Rövid késleltetésű védelem beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 × Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tsd: Fix
Pillanatnyi védelem beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem beállítási tartomány [Ii]: 1500 A
Földzárlatvédelem
Földzárlatvédelem: Integrált
Földzárlatvédelem osztálya: A osztály
Földzárlatvédelem érzékenység beállítási típusa IΔn: Állítható
Földzárlatvédelem érzékenység beállítási tartomány [IΔn]: 30 mA, 100 mA, 300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A
Üzemmód: KI a IΔn forgókapcsoló használatával
Földzárlatvédelem időkésleltetés beállítási típusa Δt: Állítható
Maradék földzárlatvédelmi időkésleltetés beállítás [Δt]: 0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms, 1 s
Zóna szelektív reteszelés ZSI: Nélkül
Mechanikai tulajdonságok
Vezérlés típusa: Billenőkapcsoló
Megszakító szerelési mód: Fix
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 12,3 W N, 12,3 W L1 és L3, 10 W L2
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési helyzet: Vízszintes és függőleges, Síkban a háton
Felső csatlakozás: Elől
Alsó csatlakozás: Elől
Csatlakozási osztás: 35 mm
Nyílások száma: 5 nyílás
Jelzések
Méretek és súly
Szélesség (W): 105 mm
Magasság (H): 161 mm
Mélység (D): 86 mm
Nettó súly: 2,2 kg
Tartósság
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam: 40000 ciklus 440 V In/2, 20000 ciklus 440 V In, 15000 ciklus 690 V In/2, 7500 ciklus 690 V In
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK ütésállósági fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemeléshez: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláshoz: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%