Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10W46E040 - Megszakító NSX100HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 6.2 E kioldóegység 40 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric ComPacT NSX termékcsaládba tartozó NSX100HB2 megszakító a professzionális villamos elosztórendszerek megbízható alapeleme. Ez a 4 pólusú, 40 Amperes megszakító kifejezetten elosztási alkalmazásokra lett kifejlesztve, ahol kiemelt jelentőségű a magas rövidzárlati megszakítóképesség. Az NSX100HB2 megszakító C10W46E040 cikkszámú változata kiemelkedő, 100 kA megszakítóképességgel rendelkezik 690 VAC feszültségszinten, ami alkalmassá teszi még a legigényesebb ipari környezetben való alkalmazásra is.
A megszakítót MicroLogic 6.2 E elektronikus kioldóegységgel szerelték, ami fejlett védelmi funkciókat biztosít: hosszú késleltetésű túlterhelésvédelem (L), rövid késleltetésű zárlati védelem (S), pillanatnyi zárlati védelem (I), valamint földzárlat védelem (G). A kioldóegység különböző beállítási lehetőségeket kínál, mint például a hosszú késleltetésű védelem 18-40 A tartományban, a rövid késleltetésű védelem 1,5-10-szeres Ir értékkel, valamint a pillanatnyi zárlati védelem 1,5-15-szörös In tartományban állítható. Az NSX100HB2 megszakító tartalmaz szelektív zónazárlat-megszakítási (ZSI) funkciót is, ami javítja a védelmi rendszer koordinációját. A földzárlati védelem beállítási tartománya 0,4-1 x In, ha In = 40 A, és 0,2-1 x In, ha In > 40 A.
A ComPacT NSX100HB2 megszakító kiváló műszaki paraméterekkel rendelkezik: 800 V szigetelési feszültség, 8 kV lökőfeszültség-állóság, IP40 védettség, valamint -25°C és +70°C közötti üzemi hőmérséklet-tartomány. A berendezés mechanikai élettartama 20000 kapcsolási ciklus, elektromos élettartama pedig 20000 ciklus In/2 terhelésnél 440 V-on, illetve 5000 ciklus teljes terhelésnél (In) 690 V-on. A megszakító méretei: 140 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély, nettó tömege 2,4 kg.
Az NSX100HB2 C10W46E040 megszakító továbbfejlesztett kommunikációs és felügyeleti lehetőségekkel is rendelkezik. Az LCD kijelzővel ellátott egység képes védelmi és riasztási beállítások kommunikálására, időbélyegzett előzményeket és eseménytáblázatokat megjeleníteni, valamint energiamérésre is alkalmas. Helyi jelzésként zöld villogó LED jelzi a működésre kész állapotot, míg piros és narancssárga LED-ek figyelmeztetnek túlterhelésre. A megszakító horizontális és vertikális helyzetben is felszerelhető, csatlakozásai pedig elöl találhatók, 35 mm-es csatlakozási távolsággal. A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, valamint alkalmas szigetelésre az EN/IEC 60947-2 szerint.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10W46E040 - Megszakító NSX100HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 6.2 E kioldóegység 40 A, 4P4d műszaki adatok
Alapadatok
Eszköz rövid neve: NSX100HB2
Termék típusa: Megszakító
Alkalmazási terület: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + OSN, 3D + N/2, 3D
Nullavezető pozíciója: Bal
Villamos jellemzők
Névleges áram [In]: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség: 100 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Megszakítóképesség kód: HB2 100 kA 690 V AC
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]: 100 kA 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2 szerint)
Kioldóegység jellemzők
Kioldóegység neve: MicroLogic 6.2 E
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSIG
Kioldóegység névleges értéke: 40 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldás beállítási tartománya [Ir]: 18...40 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási tartománya [tr]: 15...400 s 1,5 x Ir értéken
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási tartománya [tr]: 0,5...16 s 6 x Ir értéken
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási tartománya [tr]: 0,35...11 s 7,2 x Ir értéken
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási érték beállítási tartománya [Isd]: 1,5...10 x Ir
Pillanatnyi védelem kioldási érték beállítási tartománya [Ii]: 1,5...15 x In
Földzárlat védelem kioldási érték beállítási tartománya [Ig]: 0,4...1 x In (In = 40 A esetén), 0,2...1 x In (In > 40 A esetén), Ig engedélyezés be/ki
Földzárlat védelem késleltetés beállítási tartománya [tg]: 0...0,4 s I²t=ki, 0,1...0,4 s I²t=be
Szelektív zóna reteszelés (ZSI): Van
Működtetés és kijelzés
Működtetési típus: Kapcsolókar
Kijelző típusa: LCD kijelző
Mérés típusa: Energiamérő
Beépítés, szerelés
Megszakító rögzítési módja: Fix
Szerelési alap: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, síkban a hátuljával
Felső csatlakozás: Elől
Alsó csatlakozás: Elől
Csatlakozási távolság: 35 mm
Fizikai jellemzők
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos érintésvédelmi osztály: II. osztály (előlapi részen)
Szennyezettségi fok: 3 (IEC 60664-1 szerint)
IP védettségi fokozat: IP40 (IEC 60529 szerint)
IK ütésállósági fokozat: IK07 (IEC 62262 szerint)
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %
Üzemi magasság: 0...2000 m leértékelés nélkül, 2000...5000 m leértékeléssel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V