Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10W42D040 - Megszakító NSX100HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 40 A, 4P4d
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX100HB2 megszakító 100 kA szakítóképességgel rendelkezik 690 V AC feszültségen, ami kimagasló védelmet biztosít a legigényesebb ipari környezetekben is. A készülék névleges árama 40 A (40 °C környezeti hőmérsékleten), és 690 V AC 50/60 Hz névleges üzemi feszültségen működik. A beépített MicroLogic 2.2 elektronikus kioldóegység LSoI védelmi funkciókkal rendelkezik, amely átfogó védelmet biztosít túlterhelés (L), rövidzárlat késleltetett (So) és pillanatnyi (I) kioldás esetén is.
A megszakító 4 pólusú kialakítású (4P), és különböző pólusvédelmi konfigurációkban használható: 4D (mind a 4 pólus védett), 3D + N/2 (3 fázis védett, a nullavezető félig védett), vagy 3D (csak a 3 fázis védett). A nullavezető a bal oldalon helyezkedik el. A hosszú idejű túlterhelés-védelem beállítási tartománya (Ir) 18-40 A között állítható, 9 különböző beállítással. A rövid idejű zárlati védelem (Isd) szintén 9 különböző beállítással rendelkezik, 1,5-10 x Ir tartományban. A pillanatnyi zárlati védelem (Ii) 600 A-re van rögzítve. A megszakító továbbá rendelkezik 20 perces termikus memóriával a kioldás előtt és után.
A ComPacT NSX100HB2 megszakító alkalmas leválasztásra (szigetelésre) az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően, és A kategóriájú felhasználási kategóriával rendelkezik. A mechanikai élettartama 20000 ciklus, míg az elektromos élettartama a terhelés függvényében 5000-20000 ciklus között változik. Az egységenkénti teljesítményveszteség mindössze 1,3 W, ami energiatakarékos működést biztosít.
A készülék méreteivel (szélesség: 140 mm, magasság: 161 mm, mélység: 86 mm) kompakt kialakítást kínál, miközben robusztus védelmet biztosít. A megszakító IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabványnak megfelelően. Széles működési hőmérséklet-tartományban (-25...70 °C) használható, és akár 2000 m tengerszint feletti magasságig korlátozás nélkül, 2000-5000 m között pedig derating alkalmazásával üzemeltethető.
A vizuális visszajelzést LED-ek biztosítják: villogó zöld LED jelzi az üzemkész állapotot, piros LED a 105% Ir túlterhelést, és narancssárga LED a 90% Ir túlterhelést. A megszakító fix beépítésű kivitelben kapható, előlapi és hátsó csatlakozási lehetőséggel, 35 mm-es csatlakozási távolsággal. Horizontális és vertikális, valamint a hátsó részen sík felületre történő szerelés is lehetséges.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10W42D040 - Megszakító NSX100HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 40 A, 4P4d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövidneve: NSX100HB2
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D, 3D + N/2, 3D
Nullavezető pozíciója: Bal
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség: 100 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
100 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
100 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Szakítóképesség kód: HB2 100 kA 690 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.2
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Kioldóegység névleges árama: 40 A 40 °C-on
Túlterhelés-védelem
Hosszú idejű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható, 9 beállítás
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 18...40 A
Hosszú idejű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Rögzített
Rövidzárlat-védelem
Nullavezető védelmi beállítás: 0,5 x Ir (3D + N/2), 1 x Ir (4D), Nincs védelem (3D)
Rövid idejű védelem kioldási beállítás típusa Isd: Állítható, 9 beállítás
Rövid idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid idejű védelem késleltetési beállítás típusa tsd: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 600 A
Kiegészítő jellemzők
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Földzárlat-védelem: Nélkül
Zóna szelektív reteszelés ZSI: Nélkül
Slotok száma: 5 slot
Jelzések
Méretek és tömeg
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Szerelés
Vezérlés típusa: Karos
Megszakító szerelési módja: Fix
Szerelési tartó: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapon sík
Felső csatlakozás: Előlapi
Alsó csatlakozás: Előlapi
Csatlakozási távolság: 35 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40 megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK védettségi fokozat: IK07 megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti levegőhőmérséklet működés közben: -25...70 °C
Környezeti levegőhőmérséklet tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemi magasság: 0...2000 m derating nélkül, 2000 m...5000 m deratinggel
Termék adatok
Szélesség méret
150 mm
Hosszúság méret
200 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V