A ComPacT NSX100HB2 megszakítóhoz fejlett, MicroLogic 6.2 E típusú elektronikus kioldóegység tartozik, amely LSIG (Long time, Short time, Instantaneous, Ground fault) védelmi funkciókat biztosít. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy négy különböző védelmi módot nyújt: túlterhelés elleni hosszú késleltetésű (L), rövid idejű rövidzárlat elleni (S), azonnali rövidzárlat elleni (I) és földzárlat elleni (G) védelmet. A C10W36E040 cikkszámú termék kiemelkedő, 100 kA megszakítási kapacitással rendelkezik 690 V AC feszültségen, ami rendkívüli biztonságot jelent még a legigényesebb ipari alkalmazásokban is.
A megszakító rugalmas beállítási lehetőségeket kínál. A hosszú idejű védelem (Ir) 18-40 A tartományban, 9 különböző beállítással konfigurálható. A rövidzárlat elleni védelem (Isd) az Ir 1,5-10-szeresére állítható, míg az azonnali kioldás (Ii) az In 1,5-15-szörösére. A földzárlat védelem (Ig) szintén finoman hangolható: 40 A-es névleges áramnál 0,4-1-szeres In tartományban, míg 40 A feletti névleges áramnál 0,2-1-szeres In tartományban. Mindez lehetővé teszi a védelmi karakterisztikák pontos igazítását a védett berendezés igényeihez.
A ComPacT NSX100HB2 megszakító kiemelkedő műszaki jellemzői közé tartozik a 800 V AC szigetelési feszültség, a 8 kV lökőfeszültség-állóság, valamint a 20000 ciklusos mechanikai és elektromos élettartam. A megszakító IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szabvány szerint, és IK07 ütésállósággal az IEC 62262 szabvány szerint. Széles hőmérsékleti tartományban üzemeltethető: -25°C és +70°C között, míg tárolási hőmérséklete -40°C és +85°C között lehet. A termék szélsőséges körülmények között is megbízhatóan működik, relatív páratartalom tekintetében 0-95% között használható.
A ComPacT NSX100HB2 megszakító fizikai méretei: szélesség 105 mm, magasság 161 mm, mélység 86 mm. A készülék rögzítése hátlapra történik, és mind vízszintes, mind függőleges, hátoldalával síkra szerelve elhelyezhető. A csatlakozások mind a felső, mind az alsó oldalon elöl találhatók, a csatlakozási osztás pedig 35 mm. A megszakító rendelkezik a ZSI (Zone Selective Interlocking) funkcióval is, ami lehetővé teszi a szelektív védelmet több megszakító sorba kapcsolásakor, így tovább növelve a rendszer megbízhatóságát és biztonságát.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10W36E040 - Megszakító NSX100HB2, 100 kA 690 VAC, MicroLogic 6.2 E kioldóegység 40 A, 3P3d műszaki adatok
Termék jellemzők
Termékvonal: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX100HB2
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram: 40 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Izolációs alkalmasság: Igen, az EN/IEC 60947-2 szerint
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítási kapacitás
100 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
100 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Megszakítási kapacitás kód: HB2 100 kA 690 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 6.2 E
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSIG
Kioldóegység besorolása: 40 A 40 °C-on
Védelem típusa:
L: túlterhelés elleni védelem (hosszú késleltetésű)
S: rövid késleltetésű rövidzárlat elleni védelem
I: azonnali rövidzárlat elleni védelem
G: földzárlat elleni védelem
Védelmi beállítások
Hosszú késleltetésű védelem bekapcsolási beállítási típusa Ir: Állítható 9 beállítással
Hosszú késleltetésű védelem bekapcsolási beállítási tartománya [Ir]: 18...40 A
Rövid késleltetésű védelem bekapcsolási beállítási típusa Isd: Állítható
Rövid késleltetésű védelem bekapcsolási beállítási tartománya [Isd]: 1,5...10 x Ir
Azonnali védelem bekapcsolási beállítási típusa Ii: Állítható
Azonnali védelem bekapcsolási beállítási tartománya [Ii]: 1,5...15 x In
Földzárlat védelem bekapcsolási beállítási típusa Ig: Állítható 9 beállítással
Földzárlat védelem bekapcsolási beállítási tartománya [Ig]:
0,4...1 x In ha In = 40 A
0,2...1 x In ha In > 40 A
Ig engedélyezése be/ki
Egyéb jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési módja: Rögzített
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítási kapacitás [Ics]:
100 kA 500 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
100 kA 525 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
100 kA 660/690 V AC 50/60 Hz az IEC 60947-2 szerint
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam:
20000 ciklus 440 V In/2 esetén
10000 ciklus 440 V In esetén
10000 ciklus 690 V In/2 esetén
5000 ciklus 690 V In esetén
Pólusonkénti teljesítményleadás: 1,3 W
Fizikai jellemzők
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -40...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %