A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatba tartozó C10V42D100 típusú megszakító egy professzionális áramkörmegszakító, amelyet kifejezetten elosztóhálózatokban való alkalmazásra terveztek. Ez a NSX100HB1 típusú készülék kiemelkedő teljesítményt kínál 75 kA megszakítóképességgel 690 V AC feszültségen, így ideális választás olyan környezetben, ahol magas megbízhatóságra és terhelhetőségre van szükség.
A megszakító 4 pólusú (4P) kivitelben készült, 4D védelmi kialakítással, ami maximális biztonságot nyújt. A készülék névleges árama 100 A 40 °C környezeti hőmérsékleten, és 690 V AC 50/60 Hz névleges üzemi feszültséggel rendelkezik. Az NSX100HB1 megszakító szívét a MicroLogic 2.2 típusú elektronikus kioldóegység képezi, amely LSoI védelmi funkciókat biztosít, vagyis hosszú késleltetésű túlterhelésvédelmet (L), rövid késleltetésű zárlati védelmet (So) és pillanatnyi zárlati védelmet (I) tartalmaz. A készülék lehetővé teszi a szigetelési funkciót is az EN/IEC 60947-2 szabványnak megfelelően.
A Schneider Electric ComPacT NSX megszakító széles körű zárlati megszakítóképességgel büszkélkedhet: 85 kA Icu 500 V AC-nél, 80 kA Icu 525 V AC-nél, és 75 kA Icu 660/690 V AC-nél, mindegyik az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. A megszakító mechanikai élettartama 20000 ciklus, míg elektromos élettartama a terheléstől függően változik: 20000 ciklus 440 V In/2-nél, 10000 ciklus 440 V In-nél, 10000 ciklus 690 V In/2-nél és 5000 ciklus 690 V In-nél.
A készülék hosszú idejű (termikus) védelme 9 különböző beállítást tesz lehetővé a 40-100 A tartományban. A rövid idejű zárlati védelem szintén 9 beállítási lehetőséggel rendelkezik, 1,5-10 x Ir tartományban, míg a pillanatnyi zárlati védelem fix 1500 A értékre van beállítva. Az eszköz rendelkezik termikus memóriával is, amely 20 percig őrzi meg az állapotot a kioldás előtt és után, ezzel is növelve a berendezések védelmét. A C10V42D100 LED jelzésekkel is el van látva: villogó zöld LED jelzi az üzemkész állapotot, piros LED a 105%-os túlterhelést, narancssárga LED pedig a 90%-os túlterhelést.
Műszakilag a megszakító 800 V AC szigetelési feszültséggel és 8 kV lökőfeszültség-állósággal rendelkezik. Fix rögzítési móddal telepíthető, kapcsolótáblára szerelve. Csatlakozási pontjai elöl találhatók, mind a felső, mind az alsó oldalon, 35 mm-es csatlakozási osztással. A készülék méretei: 140 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység. IP40 védettségi fokozattal rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 fokú mechanikai védelemmel az IEC 62262 szerint. Széles működési hőmérséklet-tartománnyal büszkélkedhet: -25...70 °C, valamint tárolási hőmérséklet-tartománya -50...85 °C között van, 0...95% relatív páratartalom mellett.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C10V42D100 - Megszakító NSX100HB1, 75 kA 690 VAC, MicroLogic 2.2 kioldóegység 100 A, 4P4d műszaki adatok
Általános információk
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX100HB1
Termék vagy komponens típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre való alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakadóképesség
Megszakítóképesség: 85 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
80 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
75 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz esetén, az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően
Megszakítóképesség kódja: HB1 75 kA 690 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.2
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Védelmi típus: L: túlterhelés védelem (hosszú késleltetésű)
So: rövid késleltetésű zárlati védelem fix késleltetéssel
I: pillanatnyi zárlati védelem
Kioldóegység névleges értéke: 100 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldás beállítási típusa Ir (termikus védelem): Állítható 9 beállítás
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 40...100 A
Hosszú idejű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 400 s 1,5 x Ir esetén
16 s 6 x Ir esetén
11 s 7,2 x Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítása: 0,5 x Ir (3D + N/2)
1 x Ir (4D)
Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid idejű védelem kioldási beállítási típusa Isd: Állítható 9 beállítás
Rövid idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid idejű védelem késleltetés beállítási típusa tsd: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 1500 A
Mechanikai jellemzők
Vezérlési típus: Karos
Megszakító rögzítési módja: Fix
Mechanikai élettartam: 20000 ciklus
Elektromos élettartam: 20000 ciklus 440 V In/2 esetén
10000 ciklus 440 V In esetén
10000 ciklus 690 V In/2 esetén
5000 ciklus 690 V In esetén
Teljesítmény disszipáció pólusonként: 4,7 W
Rögzítési támasz: Hátlap
Rögzítési pozíció: Vízszintes és függőleges
Háton fekve
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Szélesség (Sz): 140 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (M): 86 mm
Jelzések és csatlakozások
Helyi jelzés: Villogó LED (zöld) készenléti állapothoz
LED 105% Ir (piros) túlterheléshez
LED 90% Ir (narancssárga) túlterheléshez
Slotok száma: 5 slot
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3 az IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40 az IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07 az IEC 62262 szerint
Környezeti levegő hőmérséklete működés közben: -25...70 °C
Környezeti levegő hőmérséklete tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%